Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ma házi krémlikőrt szeretnék...

Ma házi krémlikőrt szeretnék csinálni aminek habtejszín az alapja. Viszont a párom véletlenül habtejszín helyett meggle cukrászhabot hozott mert csak ez volt a boltban itt falun. Szerintetek ez is jó lesz? Esetleg túl sűrű? Tejjel keverve?

Figyelt kérdés
Eredetileg tej nem kell bele de ez a cukrászhab olyan mintha sűrűbb lenne és attól is félek hogy, felverődik mikor összerázom mert a recept szerint össze kell rázni egy sékerben. Ötletek?

2023. nov. 29. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Ízlés dolga.
2023. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel ne próbálkozz, nem lesz jó!

Ezt tedd el valami sütihez, esetleg kávéhoz, és vegyél rendes habtejszínt

2023. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább várj míg lesz lehetőség rendes tejszínt venni.

Elég sok adalékanyag van benne, nem biztos hogy jó lesz.

2023. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
…és tej szinte semmi, teszem hozzá. Pálmaolaj annál inkább.
2023. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz finom. Egyszer én is beleszaladtam, és ha már azt vettem (véletlenül), hát elkészítettem vele a krémlikőrt, régebben isteni volt az igazi tejszínnel, de ezzel tényleg kategóriákkal gyengébb volt a minősége. Várd ki, míg eljutsz a boltba szerintem.
2023. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolót kivéve mindenkinek ment a zöld pipa. Végül tejjel felesben megcsináltam. Nem lett olyan finom mint habtejszínnel szerintem mert ízben a cukrászhab eltér a habtejszíntől viszont így felesben tejjel nem volt erőteljes csak kicsit utóízében volt érezhető ,hogy más. Volt akinek kifejezetten jobban tetszett mint a habtejszínes verzió mert így felesben picit hígabb lett de kellően krémes. Nekem a cukrászhab miatti utóíz miatt a 10/10 krémlikőr 7/10 lett nekem ez még belefért. Azért írtam le hátha valakinek segít.
2023. dec. 2. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
25% pálmaolaj is lehet finom. 😄
2023. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!