Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kávéfőzéskor tulzásbaviszem,...

Kávéfőzéskor tulzásbaviszem, ha kimegyek a konyhából, mert kis félelem van bennem?

Figyelt kérdés
Odateszem a kátvét főni, mondhatni majdnem új kávéfőzőbe, de amíg le nem főtt, kimegyek a konyhából. Ha már kotyog, akkor bemegyek, mert akkor már fő, nem robban fel, de addig kimegyek, mert félek, hogy felrobban, vagyis fel vagyok rá készülve. Tulzás, vagy más is kimegy míg fő?

2023. ápr. 11. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem megyek ki, hanem készítem a reggelimet.

Ha ilyesmitől is félnék, az egész napom rettegésben telne, hogy mikor esik a fejemre az utcán egy erkély, vagy szalad fel a járdára egy autó.

Mentálisan rendben vagyok, nem keresem az alkalmat a rettegésre.

2023. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
96%
Volt már esetleg ilyen élményed, ezért mész ki?
2023. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Megértelek. Nekem sose volt kotyogósom, mivel az anyósomnál felrobbant, így a férjem be sem engedett ilyet a házba. Annyi más kávéfőzési módszer van, cseréld le a kotyogóst egy normálisra. A kotyogós a legrosszabb kávét készíti, annál minden más jobb.
2023. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagymamámnál 2x robbant fel régen egy 4 személyes. Meg mesélte, hogy fiatalabb korában főzték a kávet és felrobbant, hatalmasat szólt, ott ültek a konyhába, több asszony beszélgettek régi falusi szóval "tanyáztak" és oda közéjük vágódott le a kávéfőző. Meg mondom 2x robbant fel jelenlétemben.


Tisztában vagyok vele, hogy nemigen robban fel, csak elővigyázatos vagyok, ha mégis, ne legyek ott.


Pedig a kotyogós a legjobb kávéfőző, a legjobb, legerősebb, legfinomabb kávét főzi.

2023. ápr. 11. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Mi évek óta nem használunk kotyogósat mert már 3 robbant fel. Mind a három alkalommal hatalmasat szólt és repült illetve minden csupa kávé lett. Ezt megelégeltük és vettünk elektromosat. Fogalmam sincs mi lehet ezekkel a főzőkkel de életveszélyesek is tudnak lenni.
2023. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

#4

Nem főz erős kávét, csak azt érzed, hogy a rossz főzési technia miatt ég benne a kávé. Ugye felrakod melegíteni és közben pirul még a benne levő alapból pörkölt kávé. Ez ad neki még egy kellemetlenebb ízt és illatot, amit sokan úgy érzékelnek, hogy ez erősebb. De lehet alapból "erősebb" kávét amit le tudsz főzni mással is és ugyan azt az élményt kapod vissza.

Ha ennyire félsz akkor javaslom ezt.

Azt elmondanám, hogy hogyan lehet jó kávét főzni, meg megoldani, hogy ne robbanjon fel, de úgy nem lenne meg neked az égett íz, amit meg már lehet nem szeretnél.

2023. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
20%
Nem. Óvatosan jársz el.
2023. ápr. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előre őrölt kávéval nem tud felrobbanni. Régen azért voltak ilyen esetek, mert a boltban lehetett őrölni kávét magadnak, de ha túl finomra sikerült a beállítás, akkor főzéskor dugóként funkcionált a pogácsa. A biztonsági szelep fölé is előszeretettel szoktak vizet tölteni, mert jó magyar szokás szerint a mennyiség volt a lényeg, nem a biztonság.
2023. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Igen, ráadásul tök irreális a félelmed, de hát kinek mi.


Normálisan használva semmi baja nem lesz a kávéfőzőnek, fel sem robban, meg semmi.

2023. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

30 éve használunk kotyogóst, egyszer sem robbant fel. Csak szakszerűen kell használni. Nem szabad agyontömni kávéval, nem az a cél, hogy eltömítsd a víz útját. Amennyi kényelmesen belefér, esetleg lazán, enyhén púpozva. De nem úgy, hogy alaposan beletömködöd, hogy minél több kávé vérjen bele.

Illetve néha nem árt vízkőtleníteni, és a biztonsági szelep fölé ne kerüljön már víz.

2023. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!