Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani olyan ételeke...

Tudnátok mondani olyan ételeket/italokat, amiket otthon el lehet készíteni, és fogyasztanak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Kicsit fogyni szeretnék, mert sztem nem normális, hogy 58 kg vagyok. Pls mondjatok valami olyat, amitől nem állok le nassolni, vagy nem hízlal.

2015. okt. 24. 10:45
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem 15 évesen még nem kellene fogyókúráznod, de mondjuk ha a nasik helyett gyümölcsöket ennél az már egészségesebb.
2015. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarok "húú de sok kilót leadni".. :) Csak egy párat, mert sztem nem normális a súlyom... :/
2015. okt. 24. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan étel nincs, ami"fogyaszt", bármit eszel, az plusz kalóra.


Olyan van, amiben aránylag kevés az energia, ezek a zöldségfélék meg a gyümölcsök, illetve a nem túl zsíros húsok.

Amire oda kell figyeli, az aszénhidrátok, de föleg az ételek zsírtartalma, mert az az, amitöl igen látványosan lehet hízni.

Amitöl a legtöbb ember hízik, az egyébként nem a föétkezések, hanem a nasolgatások, az itt-ott egy-két falatka.


Emellett ha nem tetszel magadnak, akkor okosabb, ha nem fogyni akarsz, ahnem elkezdesz rendszeresen mozogni, akkor az alakod lesz szebb.

2015. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Csirkemellet forró olajban "megfuttatsz" (azaz átsütöd néhány percig), hozzáteszel pl. mirelit mexikói zöldségkeveréket, ha nagyon éhes vagy, egy zacskó kifőzött rizst, só bors.


Ha szereted a májat, akkor kockákra vágott sárgarépa megpárolni, ha félig puha, hozzá fagyasztott (vagy konzerv) zöldborsó, majd a végén csirkemáj, fűszernek lehet használni majorannát vagy kakukkfüvet, de mindegyikből csak keveset.


Paradicsomos káposzta sült hússal, lecsó tojással.

Reggelire sült párizsi vagy virsli tojással.


Mindmegette.hu-n találsz jó recepteket, vannak direkt fogyókúrásak is, még nasik is vannak :-)

Pl. a kókuszgolyót (zabpehellyel és almával) feltétlenül érdemes kipróbálni :-)

2015. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két választ! :) Igyekszem mozogni, csak nem nagyon tudom, hogy a táncon (hip-hop) kívül mi az, ami jó lenne... :/
2015. okt. 24. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Már az is elég mozgás lehet ha felülsz a biciklire és tekersz egy bő fél órát minden nap.

Fogyasztó étel nincs, de ha fogyni szeretnél, mondj búcsút a péksütiknek, édességeknek és cukros üdítőknek. Feltételezem, ezekből szoktál enni/inni.

Az étkezések között ne nassolj, ha eszel, akkor ne túl sokat egyszerre.

Nem tudjuk milyen magas vagy, az 58kg nem tűnik túl soknak. Ahogy fent írják, inkább javítsd az alakod mozgással.

2015. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogyasztó étel nem igazán van, az persze sokszor segít, ha a finom, nagy térfogatú és kalóriaszegény zöldségeket gyakran fogyasztod... De önmagában azért kevés.

A szénhidrátcsökkentés is sokunknak bejön. A zsírt nem muszáj minimalizálni, erős szénhidrátcsökkentés esetén főleg nem, hisz akkor koplalás lenne a vége.

A fő, hogy ne sanyargasd magad s amúgyis inkább csak válts egy valamivel egészségesebb életmódra, semmi drasztikus nem kell.

2015. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Mindenkit felpontoztam! 👌🏽👌🏽 171 cm magas vagyok
2015. okt. 24. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!