Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha valaminek lejár a szav....

Ha valaminek lejár a szav. Ideje azt már tuti nem szabad megenni (inni)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tuti. Bizonyos rátartással adják meg ezeket az időket, úgy hogy a lejárat után többnyire fogyasztható az áru még egy darabig. Itt is a józan észre kell hagyatkozni, megszagolod, beletursz, megvizsgálod, esetleg belekóstolsz, és akkor látod, mi van. Gyorsan romló áruknál ez azért rizikósabb, de pl. egy konzervnél, keksznél, csokinál, tehát a tartós áruknál, ha megfelelően volt tárolva, szinte sosincs gond.
2009. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-2 napig még nincs gond.

de szerintem ha már egy hete lejárt az dob ki!

2009. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én már volt, hogy 1-2 hete lejárt pudingot is megettem, mert tejet az úgyse látott életében, és a szagából, álagából, ízéből éreztem, hogy semmi baja sincsen, mellesleg nagy valószínűséggel penészes lenne, ha elromlott volna. hozzáteszem, egyszer sem volt tőle semmi bajom
2009. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én ilyen kólát ittam... Jó kis történet...

Kisboltba le volt akciózva a kóla 300-ról 200-ra, mert másnap lejárt a szavideje.. Tesóm vett, ő mondta. Én meg nem értem rá elmenni boltba, ezért csak 3nap mulva tudtam menni, megkérdeztem, és mondtam hogy hozzanak ki ha van, olcsóbban megveszem. A vége az lett hogy vettem 3üveggel 160-ért:D Persze semmi baja nem volt, pont egy kólának. Családban többen dolgoznak az élelmiszeriparban, tudjuk ezt jól... NAGY rátartás van, és nem a gyártó határozza meg, hanem szabály van arra, hogy mire mennyi dátumot irjanak rá..

2009. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!