Minden sör 4 decis lesz? És ha igen akkor ezzel arányosan
olcsóbb is lesz?
2015. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 A kérdező kommentje:
Így már értem benne a rációt....
Az az értelme, hogy Magyarországon nem lehet árakat emelni, mert vagy nem tudnák megvenni, vagy csak nem akarják. Ezért a mennyiségét csökkentik a dolgoknak, mert úgy még megveszik.
2015. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 A kérdező kommentje:
Azért ha gazdaságilag nézzük, így több dobozt kell legyártani, és nem biztos hogy a sörgyáraknak is jobban megéri.
Ezt nem a gyártók döntik el, hanem a vásárlók. Ha így is megveszik, és így több pénzt lehet csinálni a sörből, akkor idővel mind 4 decis lesz. Mert amikor majd emelni kell a sör árát (infláció), de a 4 decis tartani tudja a tavalyi árat, akkor már nem azon izgul majd a pancserkám, hogy ez a sör csak 4 decis, hanem hogy az ötdecisek mennyivel drágábbak lettek, és 1-2 áremelés után könnyen a kisebbhez nyúl, miközben az literenként drágább (ha okosan árazzák, akkor ez fel se fog tűnni neki). Nagyon jól működött ez az elv a 4 cl-es „feles” és a 19 szálas cigi, sőt az 5% alkohol alatti sörök bevezetésekor is. Egyetlen szórakozóhelyet, cigi- vagy sörgyárat sem köteleztek rá, idővel mégis ezek lettek az új normák, mert a vásárlót jobban felizgatta az éves áremelés, mint az, hogy kevesebbet kapott a pénzéért.
2015. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
"Több dobozt kell legyártani."
Ezt levezetnéd?
2015. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
Ugyan már, hol élsz te? Olcsóbb soha, semmi nem lesz ebben az országban. Burkolt áremelés a jelenség neve, nézz körül, nem a sör az egyetlen, ami összemegy, de ugyanannyiba kerül. Van 900 grammos liszt, 450 grammos túró, 140 grammos tejföl, de még a vécépapír belső gurigájának is nő az átmérője, miközben a tekercs ugyanakkora marad. Ilyet sehol máshol nem látsz. Ránézésre semmi sem drágul, és mindig csak fokozatosan csökkentik a kiszereléseket, hogy ne legyen feltűnő. Mi meg megvesszük így is, mert szükségunk van rá, de emiatt nem is fog megállni a folyamat, mert mindig van kereslet.
2015. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 A kérdező kommentje:
Tegyük fel házibulit csinálsz. Sört akarsz venni.
Kiszámolod hogy egy fő mondjuk iszik 2 liter sört, azaz elég lenne neki 4 doboz 5 decis sör. Így viszont 5 doboz 4 decis sört kell venni. Ha ezt az egészet kiterjeszted az egész országra, akkor nő a dobozos sörre az igény, többet kell gyártani, ami költségesebb. Többet megy a hidegfolyató gép, több anyag kell hozzá (mivel a hidegfolyatás ugyebár csak veszteségekkel lehetséges ) így nagyobb lesz a gyártás energia és anyag igénye is. Remélem elég ennyi levezetésnek
9/13 A kérdező kommentje:
7. Válaszoló. Így már nagyjából értem a dolgot. Az ilyen közgazdász trükkökben sajnos nem nagyon vagyok otthon.
Több csomagolóanyagot kell darabra gyártani, de az nem kerül ugyanannyiba, mint a nagyobb, mert az is kisebb, kevesebb anyag van benne.
No meg kötve hiszem, hogy a gyárak ne kalkulálnák bele termékeik eladási áraiba, az esetleges többlet kiadásukat. (már amennyiben valóban van többlet kiadásuk)
Ugyanis nem csak a méreteken, hanem a csomagolóanyag minőségén is lehet változtatni, spórolni rajta.
És amennyiben nem ők állítják elő, hanem úgy veszik egy másik cégtől, akkor még mennyiségi kedvezményt is kaphatnak. Általában nagyobb darabszám megrendelésekor nő a kedvezmény is.
Tehát tuti fix, hogy a cégeknek ez a fajta rejtett áremelés nagyon is jövedelmező. Mert egyébként nem élnének ezzel a gusztustalan húzással.
2015. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: