Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy év rendszeres iszogatás...

Egy év rendszeres iszogatás milyen hatással van egy fiatal májra?

Figyelt kérdés

némi kihagyással, de általában kétnaponta egy, vagy két üveg bort. Az utóbbi időkben nem voltam olyan lelkiállapotban, hogy érdekeljen mi van az egészségemmel, hát most jól megszívtam...

A kérdésem: miért van felpuffadva a hasam? Májbetegségre utalhat, esetleg zsírosodásra? Az alkohol végleges megvonása segíthet, vagy már csak orvos?


21/L



2015. jún. 10. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésedre nem tudom a választ de én is rendszeresen iszom és imádom a bort:D 20/L
2015. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
azta, hát nem keveset iszol, talán egyetemista vagy? először szerintem annak az okát keresd meg, hogy miért iszol ennyit! abbahagyni sosem késő.
2015. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Az alkohol, ugyanúgy mint a cigi, megnöveli különböző betegségeknek a kialakulási valószínűségét. Ettől függetlenül lehetsz májbeteg akkor is ha nem iszol alkoholt, és ihatsz alkoholt egész életedben mégsem leszel beteg.


Egy év borozás nem indokolna önmagában egy fiatal szervezetében semmi komolyabb elváltozást (a máj egyébként is regenerálja magát). Azért ahhoz sok hosszú év masszív alkoholizálása kell. Nem véletlen hogy a legtöbb alkoholista 40-50 éves korában robban le. Ittak ők fiatalon is, de kellett nekik 20-30-40 év kemény piálás, hogy hatása is legyen.


Tehát nyugi, nincsen semmi bajod. Legalábbis a piálástól és a májadnak nincs baja. Azt hogy mitől vagy felpuffadva, nem tudom. Bármitől lehet. Megkérdezheted a háziorvosodat. Az alkoholnak ehhez nem hiszem hogy van köze, de nyilván ha nem iszol többet, az egy nagyon dicséretes dolog.


De előre vetítem, hogy ha elmész orvoshoz azt fogja mondani hogy: étkezz egészségesen, ne igyál, ne cigizz, energiaitalt ne igyál, ne egyél fűszeres csípős zsíros ételeket édességet, rendszeresen sportolj (futás, úszás), ne végezz stresszes munkát, pihenj, és élj kiegyensúlyozott életet. Imádják ezt a mondatot, 6 évig tanulják az egyetemen. Én már annyiszor hallottam, hogy inkább el sem megyek orvoshoz ha bajom van. A másik amit még előszeretettel mondanak, az a nem tudom. Úgyhogy én már megtanultam az orvoslás csínját-bínját.


Visszatérve a puffadásra, lehet az elfogyasztott ételtől is. Tejtermékek, hüvelyesek, akár valamilyen étel allergiád is lehet. Nem egyből a borra kell gyanakodni.


Az alkohol hizlal is egyébként, pláne ha megéhezel tőle és még jól be is pakolod a hűtőt. Szóval akár hízhattál is. Röviden ezek jutottak eszembe.

2015. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ezzel a mennyiséggel nem csodálkoznék, ha valami gondot okozna.
2015. jún. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Felteszem édes vagy félédest bort iszol, az a népszerű a nők között. Ezekben kb. 20-35 gramm cukor van literenként (most számoljunk 30 grammal), ez átszámolva egy hétre, ami a te saját bevallásod alapján olyan 6-7 üveg lehet (legyen most 6 és fél), tehát egy héten te átlag 6,5*0,75 azaz 4,8 liter bort iszol meg, ez összesen 4,8*30 tehát 144 gramm cukor, amit felteszem nem mozogsz le. Ez egy hónapra átszámítva 576 gramm, azaz több mint fél kiló cukor, ezt beszorozva a hónapok számával vagyis 12-vel 6912 grammot kapunk, tehát csaknem 7 kiló cukor. 7 kilót, amit te bor formájában viszel be a szervezetedbe. Évi 7 kiló feleslegesen megevett glükóz remekül képes kicsinálni az ember máját, ugyanis a máj folyamatosan tartalék szénhidrátokat raktároz el, amiket te nem használsz fel, így azok csak gyűlnek és a májad ezzel arányosan növekszik, az ilyen mértékű növekedés közben pedig sokszor képződnek hibás sejtek, arról nem is beszélve, hogy mindezek mellett ez rettentően hizlaló, tehát jó eséllyel a folytonos iszogatás miatt zsírosodtál el, sőt azon se lepődnék meg, ha cukorbeteg lennél, ugyanis ennyi glükóz hamar be tud tenni az ember vércukorszintjének, nem is beszélve a többi, étkezés útján bevitt szénhidrátról.

A tanácsom elsősorban az, hogy állj le a piálással, emellett pedig az étrendedből sürgősen iktass ki mindennemű felesleges szénhidrát- és zsírforrást, hacsak nem akarsz 21 évesen diabéteszt, vérnyomás problémákat és egy diszfunkcionális májat.

2015. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azta :D köszönöm a meglátásokat!

egyébként kerózok és néha futok, teljesen egészséges étrenden élek, csak az az esti pia mindig ott volt. még télen söröztem sokat, lehet zsír az amit puffadásnak ítélek??

(amúgy száraz vöröset iszok:D)

2015. jún. 11. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Az se sokkal jobb. Egyrészt savasabb, tehát nagy mennyiségben nem tesz jót a gyomornyálkahártyának, másrészt abból 4,8 liter, ami a te heti adagod kb 3400 kalóriát tartalmaz. Mivel javarészt ezeket este iszod, gondolom utána mész aludni, így ezeket sem dolgozod le, a tetejébe az alvás közbeni lassú anyagcsere is hozzájárul ezeknek a lerakódásához. Ez havonta 13600 kalória, évente pedig 163200, a sörről nem is beszélve, ami glutént tartalmaz, amit eleve nehéz megemészteni, a te emésztésedet pedig folyamatosan nehezíti a folytonos alkoholizálás, így egy alapból nehezen emészthető anyagot kell a csökkent teljesítőképességű emésztésednek feldolgoznia. A profi testépítők naponta 8-10 ezer kalóriát visznek be, amit ők meglehetősen effektíve dolgoznak fel az intenzív munkavégzésük közben, mondjuk ennek a jó része fehérje, amire szükségük is van az izomépítéshez, szóval rájuk nem rakódik le semmi, mert azonnal fel is dolgozzák, a te esetedben viszont az a havi 13600 kalória abszolút feldolgozatlanul rakódik le, ez átszámítva átlag 6 napi evésnek az energiatartalma.
2015. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy ev alatt nem alakul ki majkarosodas, plane nem ennyi idosen. az 20-30 ev szorgos munkaja. de azert allj le ha lehet, elfajulhat a dolog, de sztem ezt mar te is latod.
2015. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!