Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ittatok már Topjoy kaktuszleve...

Ittatok már Topjoy kaktuszlevet? Vettem Romániában zöldalma-levet, totál ugyanaz, gyanús lett, megnéztem a gyártóját, és hoppá - ugyanaz?

Figyelt kérdés

Itthon kibontottuk, ittam. Kérdezik, milyen, mondom, mint a kaktuszlé.

MOndják, aha, még hasonlít is rá a csomagolása. Tényleg, hasonlóak a színek és a betűtípus.

Megnéztük, ugyanaz a cég gyártja, ugyanott.

Ugyanaz a szín és az íz.

Itthon kaktuszléként árulják, csakis kicsi üvegben lehet kapni, 2,5 vagy 4 decis, kb 150-180 ft.

Igaz, alma és lime is van írva mellé.

Romániában már zöldalma van az üvegen, és csak alma íz.

HOgy van pofájuk így átverni a fogyasztót?

Ja, ott a 2 literes olyan 300 ft körül jön ki. Persze a kicsi mindig drágább, de micsoda pofátlanság már ez az egész?

Tudom, vihar a biliben, de az jutott eszembe, írok a fogyasztóvédelemnek, hogy vizsgálják már meg mindkettőnek az összetevőjét, és nézzenek utána, hogy hol van a magyarban kaktusz, mert valószínű, hogy csak egy hangzatos nevet akartak, hogy jobban el tudják adni.



2015. nov. 13. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Összetevők:


Víz, Almalé sűrítményből (38%), Glükóz-fruktózszirup (G)* és/vagy cukor (D)*, Limelé sűrítményből (1%), Fügekaktuszlé sűrítményből (1%), Savanyúságot szabályozó anyag (citromsav), Stabilizátorok (karboxi-metil-cellulóz, gumiarábikum), Antioxidáns (aszkorbinsav), Színezékek (klorofill- és klorofillin rézkomplexek, karotinok), Aromák, *G, D - a felhasznált összetevőktől függően: lásd a feliratot a palack felső részén.


[link]

2015. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ezt én is elolvastam, itt van az üveg mellettem


de ettől nem lettem okosabb, mármint a kérdés nem erről szólt

2015. nov. 13. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
senki nem ver át senkit, csak a fogyasztók saját magukat, mert nem képesek olvasni
2015. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Mi a problema?


Itt kaktuszlenek adjak el. Ott meg almalenek.

Itt a hulysegenek van piaca, ott meg az almanak.

Vagy nem gondoltad, hogy tenyleg kaktusz van benne? 😂

Megsugom az eper izu joghurtban sincs eper, azert "izu".


Izlik vagy nem?

Ha izlik es nem erdekel, hogy az osszetetele alapjan egy fos igyad.

Ha nem izlik vagy erdekel az egeszseged ne idd.


Az ar meg ennyi, ennyiert is el lehet itt adni.

2015. nov. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Ja, bocs van benne 1% kaktuszle-suritmeny.


De a lenyeg ugyanaz.

Itt a kaktusz a meno.

Romanban meg az almara bukik a vasarlo.


Amelyik eladhatobb ugy hirdetik kesz.

2015. nov. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ha valóban van benne... mert egyáltalán nem biztos.

nem az számít, hogy hol mire van igény, legalábbis fogyasztóvédelmi szempontból nem.

miért írja azt valaki, hogy senki nem ver át senkit?

hát dehogyisnem, ha ugyanazt a terméket itt más gyümölcsként adják el, mint máshol, az átverés.

egy gyümölcs legyen már ugyanaz itt és 50 km-rel arrébb.

ha egy cég hülyének nézi a fogyasztóit, és ilyet megenged magának, azt ne magasztaljuk már az egekig, mert ebben az esetben nem a vásárló a hülye.

miért feltételezném alapból azt, hogy más van az üvegben? nem kell nekem itthon vegyi laborral rendelkeznem, őket viszont törvény kötelezi arra, hogy azt írják rá, ami benne van.

2015. nov. 14. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Ra van irva

kaktuszle-suritmeny 1%

almalesuritmeny x%


Van benne kaktusz is. 😂😂

Gondolom ok tisztaban vannak a szabalyozassal es tudjak, hogy 1%-nal mar ra lehet irni, hogy kaktuszle.

De nezz utana, mi az otthoni szabalyozas.


Amugy meg mit szamit mi van rairva?

Izlik? Akkor igyad.

Az energiaital meg tutti-frutti izu. Na az meg mi?

Megisszak, izlik neki, hat igyak.



Nem vagnak at senkit.

El kell olvasni mibol van a termek.

Pl. a farm tojas nevu tojas a kisboltban "farmon ketrecben elo csirkektol van" De azert van egy szep tajkep a csomagolason.

Az almale 25%, a virsli 23% marha 18% csirke amit a csontrol vakuumoztak le.


Na ezert olvasom el, hogy miben mi van.

2015. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!