Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A 0,0 % os alkolholtartalmú...

A 0,0 % os alkolholtartalmú sörre miért van ráírva, hogy csak 18 éven felüliek fogyaszthatják?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 18:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

kajak rá van írva? nem hiszem. majd egyszer megnézem...


ha tényleg ez van ráírva akkor hatalmas nagy barosmság amúgy is gyerekkoromban is kb a kedvenc italom az alkoholmentes sör volt.

2021. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Rá van írva.

Nem tudom, lehet az is korlátozás alá esik. Én ott is majdnem bekakiltam, hogy az óvszer is +18 as termék és nem adják ki 18 alatt.

Persze sok értelmes ember ezzel nem foglalkozik, de attól még így van.

Az alkoholmentes sörnél is lehet van hasonló, de miért kérne személyit egy szénsavas üdítő miatt??

Ami tényleg nullás azért meg tőlem soha nem kértek, de óvszerért már igen.

Volt mikor nem adták ki, na az érdekes volt.

(Nem 12 éves voltam akkor, hanem 17 éves. Úgy mentem vissza haverommal, hogy egy gumit vegyünk már, mert nem adják ki, mert 18as termék.)

2021. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Az óvszert ki kell adniuk 18 alatt is, mert fogamzásgátló eszköz. A síkosítót nem adhatják ki, mert az szexuális segédeszköznek minősül.
2021. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

#3

Próbálj meg tesco önkiszolgálónál kivenni. Egyből sipákol, hogy korlátozás alá eső termék.

Csak senki nem foglalkozik vele igazából.

2021. jún. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%
#1. vagyok. légyszives elmondaná valaki, hogy miért is lettem lepontozva?
2021. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem igaz hogy 0-ás, csak minimális alkohol van benne. Meg azért, hogy ne szokjon rá az ízére.
2021. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A nikotinmentes dohányzást imitáló eszközök is 18 pluszosak, nyilván azért, hogy ne legyenek a károsabb verzióra történő rászokás eszközei.
2021. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
ezelőtt 15 évvel 14-15 évesen gond nélkül vettem gumit dm-ben, soha senki nem kérdezte a korom
2021. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

#8

Én is gond nélkül vettem 14-15 évesen (bár akkor inkább haveroknak), senki nem foglalkozott vele.

Szóval évekig nem is volt ezzel gond. De vagy 3 szor kértek eddig gumi miatt személyit már tőlem 17 éves koromtól. Csak nem értem miért.

Korlátozás alá esik és kész, ő meg nem kockáztat.

De tényleg furcsa volt, hogy csinálom már a dolgot századik alkalommal, minden gond nélkül, majd kérdezi, hogy múltam 18?? Én meg ott állok szerencsétlenül, hogy nem is vettem alkoholt.

De nem számít, mert 18 alatt nem adhatja ki. De még nem is valami fusztrált nőci volt vagy idős eladó, hanem tényleg egy kedves fiatal, csak mondta, hogy nem adhatja ki. Az volt az első ilyen alakalom. Csak akkor ciki volt haverral visszamenni, hogy nem adják ki a gumit.

A többinél meg már töltöttem a 18at.

De 18 alatt már síkosítót is vettem meg még pár dolgot, azokat is lehet kapni sok helyen, nem csak a szexshopban, azokért se szóltak soha.

Sőt szexshopban is voltam 18 éves korom előtt.

Nem igazán foglalkoztat ez valami sok embert, hiszen mondhatni természetes, egészséges dolog ez és nincs vele baj.

De, attól még 18 alatt ezek szerint nem adhatják ki.

2021. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
persze a fiatalok ne vehessenek gumit. hadd legyen több az abortusz :(
2021. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!