Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetségek, hogy, , beteg”...

Lehetségek, hogy, , beteg” vagyok? Hogy fejlesszem a szociális készségeimet?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Időm nagyrésze otthon töltöm el. Kevés időm van, sokat kell tanulnom, és szabadidőmet is otthon szoktam tölteni. Mindig azt gondoltam hogy nyitott vagyok, de egy ismerősömmel nemrég beszéltem és akkor jöttem rá hogy ez nem feltétlenül igaz. Nyitottnak tartottam magam, de lehet hogy tévedtem. Nem járok bulizni, kevés barátom van. Senkivel nem vagyok risszbsn az osztályból. Nincs barátnőm. Nem cigizek, iszok és nem drogozok. Nehezen kommunikálok másokkal, mert nem tudom hogy miről beszéljek velük. Nagyon keveset beszéltem az embetekkel az elmúlt két évben. Nagyon őszinte vagyok, és kifejezetten zavar hogy az emberek megjátszák magukat. Nagyon kellemetlenül érzem magam sokszor, főleg szokatlan helyzezben. Sokszor azt látom hogy nagyon téves előítéletei vannak az embereknek rólam. Nem bizok az emberekben mert nagyon csúnyán megkárzam már. Mit csináljak? Ismerkedni szeretnék emberekkel, több barátot. Barátnőt szeretnék, de alapvetően közeledni is nehez bírok az emberekhez. Ha elkezdenek vekem beszélni könyebb utána, de nekem nehéz kezdeni. Illetve nem tudom miről, hogyan beszéljek. Légyszíves segítsetek! Ez katasztrófa és nem azért mert most nem bírom ki egyedül (már hozzászoktam), hanem mert a jövőben ez probléma lesz, és mert vészhelyzet esetén sincs kohez fordulnom.



Tehát:

Mit tegyek hogy magabiztosabb legyek? Embetekkel megismerkedjek?

Hogysn ismerkedjek és barátkozzak meg valakivel?

Miről és hogyan beszéljek az emberekkel?


Úgy érzem magam mint egy szociális analfabéta :DDD ......



2018. máj. 9. 13:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Plusz: Lányokkal hatványozottan nehezen megy az ismerkedés és közeledés.
2018. máj. 9. 13:40
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsánatba helyesírási hibákért, félregépeltem.*nagyrészét, rosszban, emberekkel, bízok, megjártam, velem, kihez, emberekkel, hogyan
2018. máj. 9. 13:44
 3/15 A kérdező kommentje:
*bocsánat a :DDDD
2018. máj. 9. 13:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Magabiztosabb legyél ? Nekem a sportolás segített , menj el egyedül futni vagy biciklizni , persze ne a ház körül :D Hogyan ismerkedj emberekkel ? Menj önkéteskedni , most nem kaja osztásra gondolok . Mehetsz állattmenhelyekre is , nézz utána . Ettől is magabiztosabb leszel és hátha össze futsz pár lányal is :) Hogyan beszélj emberekkel ? Legyél érdekődő , közvetlen , de szerény is . Nekem most ennyi jutott eszembe :D
2018. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lánnyal *

Ui: néha mondj vicces dolgokat , az mindig bejön :)

2018. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 9. 15:01
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem semmi baj nincs veled, legalább is azok alapján, amiket leírtál. Azért én ezt még bőven nem sorolnám a betegségek kategóriába. :D

Vannak szárkózottabb, nehezen megnyíló emberek. Én is hasonló vagyok, az én mindennapos sztorim az, hogy beszélek valakivel suliban életemben először, és mondjuk viszonylag sok mindent tudok meg róla. Pl. mondok magamról is néhány dolgot. Erre másnap az az ember már azt sem tudja, hogy előző nap beszéltünk. Ehhez képest nekem az uccsó részletig megvan, hogy mit mondott. :'D hidd el, ez sokkal kínosabb, mint hogy ha nem kezdeményeznél beszélgetéseket.

Na meg vannak olyan emberek is, akik jók ebben a small-talk-ban, amit leginkább úgy lehet lefordítani, hogy könnyed csevegés. Nekik nyilván könnyebb barátságokat is kialakítani, ha már megvannak a kezdeti lépések.

Én a helyedben (ha lenne bátorságom, mert amúgy én nem csinálom ezt, hehe :D) eljárnék olyan helyekre, ahová addig nem, esetleg a város másik felére, ha nagyvárosban laksz. Ott tudsz gyakorolni, hogyha kínosan sül el valami, akkor ne fuss össze mindennap azokkal az emberekkel.

De igazából nem tudsz semmit sem annyira elrontani, hogy egész életedben ne nézhetnél a szemükbe.

És amúgy nem kell ehhez piálni, meg füvezni, ha vannak jó kulturális helyek a városban, parkok, stb, akkor tuti találsz valakit aki szimpatikus.

Sok sikert, és ha összehozol valami barátságot, akkor elmondhatod a sikersztoridat, hogy hogy sikerült. :D

Ja és neten is lehet ismerkedni, valakinek az jobban összejön.

2018. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. máj. 9. 17:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit tényleg.

Nem hinném, hogy mondtam bármi okosat vagy hasznosat is, de ha még van kérdésed vagy valami, akkor írj nyugodtan. :D

2018. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Semmi baj sincs szerintem sem veled anno amikor 18 voltam én is nagyin zarkozott lettem idővel beláttam egy életem van a boldogságom az én kezemben van így lassan elkezdtem közelesni az emberek felé én is. Mindegy miről beszélsz csak beszelj. Mások is sok üres mondatokat hajtogatnak percenként próbáld meg te is nézz fel az égre és mond valakinek milyen csodás nap ez a mai és máris elindul egy csevegés! 😁 Ne hidd hogy az átlag ember agysebészetről beszélget nap mint nap! Nem nehéz csak indítsd el! Értelmes vagy látszik az írásodból nem lesz gond nyugi! 😊
2018. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!