Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár kötelezheti a diákot...

Tanár kötelezheti a diákot egy bizonyos osztálytárs korrepetálására?

Figyelt kérdés

Az egyik tanárom kitalálta, hogy második félévre összerakja a gyengébbeket az erősebbekkel. Minden gyereket aki 5D vagy ötös, párba rakta egy gyengén teljesítő gyerekkel és a feladata az erőseknek az, hogy segítsenek ebből a tantárgyból tanulni a gyengébbnek.


Engem egy olyan mellé rakott be akivel egyszer beszéltünk chaten, akkoris csak annyit írt, hogy gusztustalan és fura vagyok. Mindig elvan a kis bandájával, ha épp nem lóg az órákról. Gyakran kigúnyol engem a többi gyereknek úgy hogy nem is nekem mondja. Plusz állandóan egy olyan bandában lóg akik szintén "nyominak" tartanak vagyis ezt mondják és nincs külön tőlük, wcre is együtt mennek. Meg felhívtak telefonon ismeretlen számról és amikor felvettem belekiabáltak a telefonba, majdnem beszakadt a dobhártyám. Szerencsére többet nem hívtak. Amúgy nem csak engem gúnyolnak meg izélgetnek, aki nincs a bandájukban azokat kigúnyolják.


Én egyrészt nem szívesen égetem le magam a banda előtt meg nem is adnék nekik okot, hogy megint cikizzenek és ezzel a fiúval sem töltenék külön időt.


Meg miért segítsek egy szemétládának?


Szóval én oda se mentem a fiúhoz és kérdezte a tanárnő, hogy beszéltem a gyerekkel vagy nem. Én meg mondtam, hogy nem szeretnék ezzel a gyerekkel együtt lenni és kaphatnék e másik társat.


Erre a tanárnő azt mondta, hogy direkt úgy válogatta, meg hogy pont ez a lényeg, hogy majd akkor összebarátkozunk korrepetálás alatt és megismerkedünk és a legközelebbi órára már legyen leegyeztetve az első közös óra a fiúval.


Lesz valami bajom abból, ha nem foglalkozok ezzel? Nem akarok ehhez a fiúhoz hozzászólni, nem akarok neki segíteni!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2022. jan. 28. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet rá. Szólj a szüleidnek.
2022. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ez a módszer a világ legborzalmasabb dolga :S büntetni azt, aki tanul, és készül.. alsó tagozatban is, aki jól viselkedett, mellé rakták azt, aki rosszul, hagy szenvedjen az a diák.. a tanárok legalja alkalmazza, mert azt hiszi bármit is segít.. a tanár dolga tanítani, segíteni a diákokat.. ha órán nem sikerül a srácba értelmet verni, bukjon meg, vagy a szülő intézze a korrepetálást..
2022. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

A tanárnődtől függ mennyire kotnyeles és meddig megy el, de legjobb lenne a szüleidnek és az igazgatónak szólni a helyzetről. Mondd hogy nagyon kényelmetlen a helyzet és rosszul érzed magad az itt leírtak miatt, tehát meséld el nekik is hogy viselkedett veled.


Nem kötelezhet erre amúgy.

2022. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Valójában a jó gyerek jó hatással lesz a rossz gyerekre csak egyet jelent: a tanár lusta orvosolni a problémát.


A mi giminkben voltak korrepek (az adott tárgy egyik tanára tartotta). Néhány úgy nézett ki hogy volt egy átlag amit el kellett érned egy tantárgynál és ha azalatt voltál, mehettél szopni a nulladik órában. :D Ezt simán megoldhatta volna a ti tancitok. Egy nulladik vagy egy kilencedik órában korrepet tartana kollektíven, de természetesen neki ez plusz munka lenne, szopjanak csak a kitűnők. :D


"pont ez a lényeg, hogy majd akkor összebarátkozunk korrepetálás alatt" Ezen jót nevettem, a legcsodásabb kifogás. :D Okos ez a tanci. :D

2022. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelezhet és a tancinénid szálljon le a netflixes romi sorozatokról, mert megkavarják az agyát. Méghogy majd összebarátkoztok... Menjen oda ő, aztán haverkodjon olyannal, akit rühell...
2022. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem kötelezheti a tanulóit ilyesmire.

Korrepetálja ő a gyengébbeket ha akarja, de ilyesmit nem oszthat rá senkire. Szüleiddel keressétek fel az igazgatót, majd az elbeszélget vele.

2022. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
a tanárnőd libbant , egyre több az elmebeteg lusta tanár
2022. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lefotózod azt a beszélgetést amelyben gusztustalannak nevezett, aztán megmutatod az ofőnek és közlöd vele, hogy inkább adjon egy osztályfőnökit, de aki téged bánt annak nem segítesz.
2022. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem! Te se kötelezheted őt arra hogy jó jegyet adjon neked!
2022. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Szóval a tanárotok nem végzi a munkáját amiért kapja a fizetését?

S még a diákjait is kvázi dolgoztatja?

Ezt az igazgató is tudja?


Tanítani az ő dolga. Neki van ahhoz a megfelelő képesítése, nem nektek. A tanítást még egyetemen is külön tanulják. Pl én hiába végeztem el a fordító-tolmács szakot, van meg a diplomám róla, meg kenem-vágom az angolt, ha a peda modult nem teljesítettem vele párhuzamosan, vagy utánna. Mert attól, hogy én tudok angolul, egy gyerek mellettem nem fog megtanulni.


Ami a barátságról alkotott képet is illeti, a tanár még idióta is. A barátait maga választja az ember. Nem kényszerre.


9

Ha a kérdező tudja a leadott anyagot, igenis kötelezheti a tanárt. Az egyéni tudást kell értékelni. Nem azt, hogy ki milyen eredményes csicska, mert a tanár lusta dolgozni.

2022. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!