Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amikor iskolába jártatok ti...

Amikor iskolába jártatok ti nálatok is volt, hogy kb az egész osztály náthás volt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem
2021. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
igen.
2021. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

sőt, olyan is volt, hogy az évfolyamunk b 75%-a beteg lett egy osztálykiránduláson. Hánytak. Azt hitték, valami vírus. Több napos, ott alvós volt, a betegek a szobájukban maradtak.


Kiderült hogy volt régen egy jégkrém, ami kék színű volt és azok lettek betegek akik abból ettek. :D


Szerencsére engem nem csábított annyira szóval megúsztam.

2021. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
100%
Persze főleg alsóban amikor még nem merték a szülők egyedül otthon hagyni a gyerekeket, így mindenki bevitte náthásan és egy hét alatt elkapta az is aki nem volt az.
2021. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
55 éve jártam általánosba. Akkoriban holmi influenza nem számított betegségnek. Köhögtünk, prüszköltünk, valószínűleg keresztül.kasul fertőztük egymást, de talán 4 fő volt a legtöbb, aki hiányzott a 36 fős létszámból.
2021. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es Te is elkaptad általában? Mérges voltál a náthás osztálytársadra?
2021. jún. 21. 14:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Rám mérgesek voltak :D
2021. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olyan volt nekem, hogy lázas beteg voltam. Volt egy fellépése az iskolának. Épp, hogy meggyógyultam, apám kijelentette, hogy megyek mindenképpen, míg anyám próbalta lebeszélni róla, de a vége az lett, hogy apám elvitt.


Emlékszem, hogy hallottam, ahogy a szülők arról beszélnek, hogy anyamtól milyen rossz volt, hogy így elküldött engem. A mai napig bánom, hogy nem szóltam, hogy ez nem az ő ötlete volt.


Semmi bajom sem lett, sőt örülök, hpgy apám makacskodott, mert egy élmény volt.


Apukám amúgy nem hitt abban, hogy a nátha fekvést igényel. Ő akkor is dolgozott és dolgozik, ha a halálán volt/van, engem is volt, hogy full náthásan beküldött a suliba.


Ezt azért mesélem el, mert sok gyerek nem tehet arról, hogy betegen megy be, tehát felesleges őket utálni.


Gimiben más a helyzet persze, ott már nem kell a gyerekkel otthon maradni, ott a diák dönti el, hogy mi az, amit kibír, bár előfordul 1-2 szülő, aki így is kijelenti, hogy ezzel meg azzal nem fog a gyereke lógni. Általaban ritka volt, hogy valaki full taknyosan ült az órán, de előfordult. Én is mentem be náthásan és mondta a mellettem ülő nevetve, hogy kinyír, ha elkapja. Nem kapta el szerencsére.

2021. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
46%
6. Évente 1-2 alkalommal elkaptam tőlük de ez normális volt. Valahogy mindenki úgy volt vele, hogy közösség = elkapod.
2021. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és persze ott az egyetem.


Volt egy lány, aki pont előadást kellett volna, hogy tartson.


Úgy volt, hogy a sillabusz pontjai voltak az előadás témái és minden hallgatónak kellett egy előadást tartani.


Ilyenkor általában azt csináljak, hogy a gyereknek már egy héttel korábban el kellett készülnie az előadásával, hogy, ha valaki beteg lett, ő volt a beugrója, ergo felcserélték a témakat, de ennél a tantárgynál ez nem működött, mert volt, hogy a pontok egymásra épültek és mindenkinek akkor kellett előadnia, amikor ki volt írva.


Történt egyszer, hogy a szóban forgó hallgató pont akkorra lázasodott be, amikor az előadást kellett volna tartania.


Fogta magát és elküldte a tanárnak emailben az előadást (amit előadtunk utána be is kellett adnunk, mint beadandót) és leírta egy rövid emailben, hogy lázas beteg.


A tanár erre azt reagálta, hogy erre van gyógyszer, vegye be és jöjjön be, mert nem fogja tudni leosztályozni, igazságtalan másokkal szemben, ha csak a beadandóra kap jegyet, ha meg azt mondja, hogy következő héten adjon elő, akkor csúszunk.


Sosem felejtem el a hallgató arcát, amikor bejött megtartani az előadást.


Más tanároknálsincs másképp. Vannak engedékenyek, de sokaknál komoly indokod kell, hogy lefyen ahhoz, hogy ne tarts megegy előadást vagy túllépd a hiányzási keretet és a komoly indok kb az hogy egy kórhazban fekszel.


Szóval az egyetemen hiába vagy már önálló felnőtt, ez még nem a munkahely, ahol feljelentheted a főnököd, ha kirúgna azért, mert táppénre mész és hiddel, sok hallgató az ilyen szituációk miatt jár be betegen és nem azért, mert meg akar mindenkit fertőzni.

2021. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!