Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hangsúlyozzák állásinter...

Miért hangsúlyozzák állásinterjún, hogy milyen kávé van az irodaépületben?

Figyelt kérdés
Egy elég ismert multihoz jelentkeztem és már állásinterjún szóba került, hogy milyen kávék vannak az irodában. Utánanéztem a redditen is a dolgoknok és ott is többen írták a kávét. Ez miért ilyen lényeges dolog?

máj. 12. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

Mert ők függők. Nem tudnak élni nélküle és úgy gondolják sok más ember is ugyan úgy gyenge jellem mint ők maguk, ezáltal ez vonzó lehet.


Szerintem szánalmas minden ember aki nem képes az ilyen szerek nélkül élni.

máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Pár tucatnyi állásinterjúval a hátam mögött nem emlékszem, hogy valaha szóva került volna a kávé.

Nem írtad, hogy milyen hely ez, esetleg releváns-e. Lehet, hogy csak annyi van, hogy erre odafigyelnek, szeretnék hangsúlyozni.

máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk nemrég jött hozzánk egy volt kollégám és mikor szóba került a kávézás, mondtam, hogy milyen kapszulás van nálunk. Itt nincs közös, mindenki magának veszi. Ilyenkor pl jó ha mondva van, nehogy rosszat vegyen.
máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

mert a kávé kb. olyna szinten beépült a napi rutinba, mint a pisilés.

És a fiatalabb generációk általánosan sokkal inkább fogékonyak a munkahelyi környezetben elérhető apró pluszokra is amellett hogy mennyit és mennyiért kell dolgozni

máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Duke81 ***** válasza:
76%
Szerintem azért mert sok pozitívumot nem tudnak mondani ezért ilyen jelentéktelen dolgokkal próbálják mégis valahogy vonzónak feltüntetni a munkahelyet. Fiatalos csapat, versenyképes fizetés, kávé és hasonló sablon szarságok. aztán lehet az első héten már menekülnél onnan olyan jó hely!
máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennél már csak az a viccesebb amikor egy munkáltató az alapvető munkaeszközt például juttatásként állítja be.


Az ilyen céget én messze elkerülöm.

máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Jól lepontozták az elsőt, pedig 100%-osan igaza van. Én is megvetem az ilyen embereket, akik reszketnek és magukhoz sem bírnak térni kávé nélkül. Teljesen nevetséges. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol ingyen kávé volt, egy kortyot sem ittam soha. Ultra gáz, ha ez az egyetlen vonzereje egy munkahelynek.
máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem aztán mondhatná mivel nem kávézom.
máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam olyan cégnél ahol a nagy iroda épületben volt egy dolgozói kávézó rész vagy 20 féle kávé nagy tartályban szemes, darált stb... és a hozzátartozó presszó gép iszonyat sok lehetőséggel hogy melyiket akarjuk inni és aszerint adagolta meg főzte le, darálta, stb.... Valami hihetetlen drága cucc volt, és mi dolgozók korlátlanul fogyaszthattunk, de nem vittük túlzásba mert annyira jó, meg erős volt hogy nem kellett sok belőle. Meg persze annyi volt a kérés hogy ne liter szám hordjuk haza, de vihettünk haza egy keveset ha akartunk.
máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is szánalmas ez a kávémánia.

Valamiféle Szent Ital lehet, hogy mindenki ölni tudna érte.

Ha kiküldetésben vagyok a munkatársaimmal, és megkérdezik, kérünk-e kávét, úgy rávetik magukat, mintha valami ingyendrogot kapnának. Nagyon gáz!

Ja, és igaza van az előttem szólóknak.

Ha egy munkahely a kávét mint valami hatalmas pluszt, úgy állít be, akkor retek hely lesz, az biztos. Ez olyan, mintha az lenne bónusz, hogy használhatod a vécét.

máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!