Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszamenőleg több mint 1...

Visszamenőleg több mint 1 évvel lezárhatják a munkaviszonyomat?

Figyelt kérdés
2022.11.10 -től dolgozok egy adott munkahelyen, ahol időközben felmondtam 2024.04.13.-án akkor még mikor beléptem az ügyfélkapuba nem szerepelt dátum , hogy lezártak volna de felmondásom után 2 nappal jött a NAV-tól egy olyan értesítés, hogy 2023.03.08.-án megszűnt a munkaiszonyom és ezt ebben az évben/hónapban 04.15.-én történt meg. Én bementem a Navhoz mivel így ajárulékaim is úgy látszódnak, hogy nincs fizetve és kaptam egy jegyzőkönyvet/felhívást amit oda adtam munkáltatómnak. Azt nem értem, hogy zárhatott le több mint egy éve mikor a mai napig jogviszonyba járok és jövőhónap 13.-án telik le a 30 napos felmondásom.

ápr. 21. 19:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%
mutasd be a navnál a bankszámládnak a kivonatát asszem,akár ügyvéddel besétálva,hogy lássák,hogy neked jött a pénz,te munkaviszonyban voltál náluk. (nemtom jó-e,meg hogy ügyvéd mennyibe kerül,melyik a drágább, a tb-t "újra(?)" befizetni, vagy az ügyvéd, de ha többe is kerülne,lehet,hogy érdemesebb lenne mégis kijárnod azt az utat,hogy kiállsz az igazadért,hogy a főnök megtanulhassa,hogy ilyet nem csinálunk. De mondjuk akkor vanbbaj,ha lefizeti a bíróságon a bírót--a tárgyalásköltség is lehet,h sok lesz ha pl beperled. De a kollégáid tanúskodhatnak,hogy tényleg ott voltál,ha arra kerül a sor,hogy szükség van rá.)
ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
*11.vagykk,3-5-6-7 vagyok még
ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Remélem odáig nem fajul az ügy, de ha mégis nem fogom magam hagyni.
ápr. 21. 20:39
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a munkáltató volt annyira ostoba fax hogy a bankszámládra folyamatosan utalta havonta a béredet akkor tényleg nyert ügyed van, szerintem peren kívül meg akar majd egyezni. Egy bírót még talán le tudna fizetni (habár ezt is kétlem), de a NAV rendszerét nem tudja megbuherálni és így kész bizonyíték van rá hogy adócsaló. Veled szemben meg csaló.
ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ még azt nem tudom meddig várjak mert én szerdán adtam oda reggel a papirt de mondta a NAV-os ügyintéző ha nem rendezik a papírokat akkor kérjek ki minden papirt és elküldi a felsőbb szakosztály ra felülvizsgálásra amiből eljárás is indulhat.
ápr. 21. 21:10
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam volt hasonló, ott az volt, hogy elírták az adataimat a NAV felé leadott bevallásokban. Tehát utalták a jarulékot utánam, meg leadtak egy TAJ vagy adószámot, de ez utóbbi hibás volt. Fura, hogy a NAV emiatt sose szólt, háziorvosnál derült ki, hogy nem fizetnek utánam járulékot. Szerintem a NAV-nál beérkezett x száz munkavállaló után a járulék a cégtől, és az összeg oké volt, de ők nem párosítgatták adószámokhoz. A munkáltatóm utólag korrigálta a hibát.


Talán itt is ilyen emberi hiba van, ahogy írta egy hozzászóló korábban.

ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nekik nagyon sok ismerősük van mindenhol tehát ki tudnám belőlük nézni, hogy eltudják intézni simán az ilyet."


NAV-nál biztos nem. Ott senki nem kockáztatja meg, hogy bilincsben vigyék el!


"Szerintem a NAV-nál beérkezett x száz munkavállaló után a járulék a cégtől, és az összeg oké volt, de ők nem párosítgatták adószámokhoz. "

Nem is fogják, mivel a fizetendő járulék (akár 50, akár 3 ezer dolgozó után) egy összegben könyvelődik fel a munkáltató adófolyószámlájára. Soha nem párosították össze a dolgozókkal, mivel a munkáltató készfizető kezesként felel a dolgozóktól levont járulékokért. Tehát nem is kell, hogy összepárosítsák a dolgozókkal! OKÉ? Ilyen soha nem volt és nincs is rá szükség!


Két dolog történhetett:

1./ Valóban tévedés történt valamelyik dolgozó munkaviszony megszüntetésénél és véletlenül a te adataiddal futott az be a NAV-hoz.

2./ Direkt csinálta a munkáltató és most próbálja mosni a kezeit.


Első kör -> kormányhivatalokban találod a munkaügyi/foglalkoztatás-felügyeleti hatóságokat. Ott tegyél panaszt, mivel ez munkaügyi jellegű probléma, nem adóügyi. Majd utána a felügyelőség bevonja a NAV-ot hivatalból az eljárásba, ha szükségét látja.



Mielőtt elindulnál szívesen látnám a NAV által küldött értesítést, hogy konkrétan mi áll benne...

Ugyanis nem kizárt, hogy fontos információval szolgálhat.

ápr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát nem is kell, hogy összepárosítsák a dolgozókkal! OKÉ? Ilyen soha nem volt és nincs is rá szükség!"


Te most miért vagy ideges? Én se írtam, hogy a NAV-nak össze kéne párosítania az utalt összeget az emberekkel. Próbáltam magyarázni a kerdezőnek, hogy mi lehetett az oka, hogy a NAV-nál nem jött elő eddig a hiba.


Van benned segítő szándék, de kicsit csiszolj a stílusodon.

ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok ideges. Én mindig így fogalmazok. Egyértelműen, és kiemelve a lényeget. A mondatvégi írásjeleket is annak megfelelően használom, ahogy a mondat megkívánja. Ha felhívom valamire a figyelmet, akkor felkiáltó jelet teszek, ha kérdezek valamit, akkor kérdőjelet. :)


Nem tudok róla, hogy mocskos szavakat használtam volna...

ápr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ma kaptam a NAV-tól egy levelet amibe 3db csekk és már 2023.12.04.-ei dátum van ami megint nem stimmel. Már eltelt 9 nap hogy a munkáltatómnak odaadtam a Nav-os felszólítást és még mindig nincs változás a munkaviszonyom dátumában ami még a mai napig is fent áll. Most nem értem akkor, hogy szűnt meg 2023.12.04.-ei dátummal mikor ezelőtt 2023.03.08 szerepelt. A főnökasszonyom feletébb kedvesen viselkedik velem mondogatja, hogy minden rendeződik már ennek ellenére ma kaptam ezt a levelet és 2024.05.15-ig van határidőm befizetni a tb-s tartozást. Most már tényleg nncs ötletem mit tegyek?
ápr. 29. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!