Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökeim szerint miért...

A főnökeim szerint miért dedós dolog kiállni magamért?

Figyelt kérdés
Röviden:A cégen belül ahol dolgozom kértem egy áthelyezést egyik részről a másikra, arra a területre ami amúgy érdekel, és ami a képesítésemnek megfelel. Mivel a "kisebb főnökök" nem akarták ezt engedni létszámhiányra hivatkozva, felkerestem a nagy főnököt aki viszont engedélyezte. Viszont a kisebb főnökök szerint ez dedós dolog volt tőlem mert ők régen ilyet sosem mertek volna megengedni maguknak, és azt csinálták amit a rég dolgozók/felettesek mondtak. Nem értem, miért vagyok e-miatt dedós?
márc. 20. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Mert nem akarnak veled foglalkozni.
márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Azért "mert ők régen ilyet sosem mertek volna megengedni maguknak". Szerintem tulajdonképpen nem téged hívtak dedósnak, hanem valahol magukat, mert ők nem voltak képesek kiállni annó, hanem mint a robot csinálták mindig amit mond nekik a kisfőnök, megkérdőjelezés nélkül.

magyarul kivetítenek.

márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ahogy a kettes írja. A maguk szintjére akarnak lehúzni, hiszen ők sosem mertek semmiben kiállni magukért.
márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De foglalkoznak velem, sajnos. Mindig oda toldanak be ahol éppen leginkább szorul a hurok a cégen belül. Ahol épp a legnehezebb munka folyik. Ahol leginkább szükség van a munkára, a dolgos kezekre. Én viszont meguntam ezt a dolgot, nem akarok a cégnek élni hanem azon a területen lenni ami érdekel. De nem értem, hogy ez miért gyerekes dolog. Az ellentmondás miért számít annak? Én nem kerültem meg senkit, elmondtam, hogy el fogok menni a nagyfőnökhöz megkérdezni mit lehet tenni. Nem nyaliztam be magam, évek óta vagyok ezen a munkahelyen, sosem voltam még az igazgatónál. Őszintén elmondtam mit szeretnék, ezért miért váltam tüskévé?
márc. 20. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, nem foglalkoznak azzal, hogy te ott jól érezd magad. Csináld meg, amit rádbíznak, oszt jóvan.
márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katona Dius ***** válasza:
93%
Itt az lehet a háttérben, hogy nem akarják, hogy másik részlegre menj, mert akkor elveszítenek egy dolgos kezet, aki a seggvakarók helyett dolgozik.
márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Nem lehet, hanem pont az.

Mar 2x is lattam ezt mas-mas munkahelyen.

márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudják elfogadni, hogy ők maguk nem csinálták meg azt, ami neked sikerült: hogy kiálltál magadért.

Másrészt meg sajnos legtöbb munkahely úgy működik, hogy az emberre úgy tekint mint egy robot, önálló akarat és preferenciák nélkül, és ezt várják el hogy így is viselkedjen. Hogy csak csináld a melót, ne kérdezz semmit (ahogy írták a munkatársaid, hogy ők úgy tettek), ne gondolkodj, ne ellenkezz, ne akarj stb., csak csináld amit mondanak szolgamódra. És amikor van valaki, aki mutatja, hogy ő nem ilyen, az nekik rosszul esik. Miért?

Mert ez olyan, mintha te akarnál parancsolni valakinek, hogy csináljon valamit, akkor abban az esetben lenne neked a legkönnyebb dolgod, hogyha a másik szó nélkül megcsinálja amit mondasz neki. Ha már visszakérdez, vagy inkább mást szeretne, azzal már munka van, ott már meg kell oldani valamit. Pl ha ismert videómegosztón rámész egy videóra, akkor jársz legjobban, ha azonnal a "gép" úgy csinál ahogy te akarod, elkezdi játszani a zenét. Viszont ha rákattintasz a videóra, és nem a videót játssza le, hanem berak 20 reklámot a leggagyibb zenékkel, hogy még lehetőleg a videó előtt őrülj meg, akkor az ember ideges szokott lenni.


Ugyanúgy zavarta őket, hogy valakinek nem tudnak úgy parancsolgatni, valaki nem csinálta szolgamódra rögtön azt, amit ők mondanak. Nem is kell! Akkor lennél talpnyaló ha nekik néznéd minden kívánságukat, és nem álltál volna ki magadért. Nekik nyilván az az érdekük, hogy az ő talpnyalójuk legyél, és ne állj ki magadért.


De te ne az ő érdekükkel foglalkozz. Nagyon jól tetted, hogy kiálltál magadért, ne bátortalanítsanak el!

márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Dühösek, mert átmentél egy másik részlegre, és nem nekik (helyettük?) dolgozol.
márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Ne hallgass rájuk, neked legyen jó.
márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!