Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érti valaki ezt a szabadsággal...

Érti valaki ezt a szabadsággal kapcsolatos (részletek a kérdésben) jogi blablát?

Figyelt kérdés

Ez a MT 115-133§ szerint elvileg a 24/48 beosztásban dolgozó, legfőképpen vagyonőrökre vonatkozik:


A szabadságot a munkaidő-beosztás szerinti munkanapokra kell kiadni.

A gyakorlatban nehézségeket okozott a szabadság napokban történő megfelelő kiadása az egyenlőtlen munkarendben foglalkoztatott munkavállalókat érintően. Az Mt. ezt a problémát úgy oldja meg, hogy a munkavállaló munkaviszonyára irányadó napi munkaidő mértékétől eltérő munkaidő-beosztás esetén a szabadság kiadása során a beosztással azonos tartamra történő munkavégzés alóli mentesülést és a szabadság ezzel egyező óraszámban történő elszámolását írja elő. Munkaidő-beosztás hiányában a szabadságot az általános munkarend (heti öt nap, hétfőtől péntekig) és a napi munkaidő figyelembevételével kell kiadni.


legfőképpen ez a rész értelmezendő:

a munkavállaló munkaviszonyára irányadó napi munkaidő mértékétől eltérő munkaidő-beosztás esetén a szabadság kiadása során a beosztással azonos tartamra történő munkavégzés alóli mentesülést és a szabadság ezzel egyező óraszámban történő elszámolását írja elő.



2020. jan. 1. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

ahány órát dolgozik, annyit utána nem.

x órát van bent, akkor x órát nem kell bent lennie utána.

A szabadságot pedig ez alapján az x alapján kell elszámolni, ami ugyebár akkor nem 8-9 óra.

2020. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de ha eleve 24/48, akkor az a 48 óra pihenőnap(2 nap pontosabban)

válaszodat értelmezve, a 48 óra pihenőnapokból az egyik teljes fizetett szabadság kellene hogy legyen?

és mi van ha egy hétre szeretnék elmenni?


egyébként tudom hogy értelmetlen az egész kérdéssel foglalkozni, hiszen a vagyonőröket nem szokták szabadságolni, ha bent vagyok kapok pénzt ha nem akkor pénz sincs...

szolgálat csere berével lehet hosszabb időt megoldani, de az nem rendes munkával kiérdemelt fizetett szabadság.

De ha a főnököm szívózik, hogyha több napot szeretnék, tudjak mire hivatkozni :/

2020. jan. 1. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

"...egyébként tudom hogy értelmetlen az egész kérdéssel foglalkozni, hiszen a vagyonőröket nem szokták szabadságolni, ha bent vagyok kapok pénzt ha nem akkor pénz sincs..."


Ennyi!


Ha szívózol, ki vagy rúgva!


Munkaügyi per?


Hajrá! Addigra megszűnt a cég, jogutód nélkül.

2020. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!