Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan szívassam meg a felette...

Hogyan szívassam meg a felettem lakó szomszédom?

Figyelt kérdés
Éjjelente jön rá a mosás ,hangosan trappol ,direkt leejt tárgyakat a laminált parkettájára éjjel hogy felkeljünk ,amikor hallja hogy mozgunk abba hgy mindent.Lett már neki szólva de mintha márcsak azért is direkt jobban csinálja hogy idegesítsen bennünket
2015. márc. 7. 06:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Ha szépszó nem használ akkor két lehetőséged van:

-Vedd fel telefonnal a zajt, és indíts birtokvédelmi eljárást a jegyzőnél.

-A másik megoldás megfogod a lépcsőházba, és agyba főbe vered.


Minden más felesleges és nem fog megoldást hozni....

2015. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Ismerős a helyzet. Én 3 dolgot csináltam ebben a helyzetben.

1 Szóltam neki, hogy ne szaladgáljon fölöttem cipőben a parkettán estétől reggelig.

Nem használt.

Én 3:30-kor kelek. Ő akkor fárad el, akkor fekszik le, meg mikor otthon van, akkor is napközben alszik.


2 Minden reggel brutális ébresztőket rendeztem neki, hogy rákényszerítsem a bioritmusomra.

1 héten keresztül minden reggel felköltöttem 3:30-kor, akár csak a mennyezet kalapálásával, akár úgy, hogy szétrugdostam az ajtaját, közben ordibáltam befelé, hogy "jó reggelt te tróger köcsög".

Ja, és szabadnapomon egész nap dörömböltem.

Ahogy észrevettem, hogy elcsendesedik, olyan földrengést rendeztem, hogy biztos felkelt.


Ez duplán hatott.

Egyrészt magától is jelentősen visszább vett.

Másrészt a hajnali dörömbölésért megkeresett pár szomszéd, hogy mi a fene ez.

Elmondtam nekik a helyzetet, azt is, hogy leszarom a nyüszítésüket, mert nem tudok más megoldást.

Ezt egyetlen módon fogom befejezni, ha bekussol a szomszédom.

Szóval ha csendet akarnak, akkor kussoltassák be.

Elég keményen elbeszélgettek vele. :)

Erre mondják, hogy a szívatás társas játék! :)


3 Ez így rendben is volt viszonylag sokáig.

Aztán szép lassan újra elkezdődött.

Én meg már belefáradtam az örökös harcba.

Úgyhogy egy az egyben beígértem neki egy 6-8 százezres kárt az autójában, ha még egyszer miatta fogok felkelni.

Azóta csend van.

2015. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

...Ja, olyan is volt, hogy megláttam ott a ház melletti kocsma előtt a haverjaival sörözni.

Én meg odamentem, és beledobtam egy 200-ast a sörébe, hogy "vegyél magadnak egy zoknit f-szopó, abba szaladgálj fölöttem" :D

Mondjuk az kicsit para volt, de annyira készen voltam már tőle, hogy nem érdekelt ha balhé lesz belőle.

2015. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Primitív környezetben csak az adok-kapok elszabadulása a megoldás.

Értelmiséginek meg lehet magyarázni, hogy miért ne csinálja, de én már doktori végzettséggel rendelkezőnek is magyaráztam, hogy ha hajnalni 3kor a rugdosás és tárgyak dobálása, bútorok huzogatása oda vezethet, hogy meg fogja bánni, hogy megszületett.

Aztán, amikor több csontja eltörött egy véletlen eséstől a lépcsőházban, 1 hétig csönd volt, mert az intenzíven feküdt...

De kell ez?

2015. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Közös képviselők sokszor pont ignorálják az ilyen viselkedésű elemeket. Hiába kérsz segítséget. Ha te visszatámadsz a másik stílusában, téged vesznek elő, hogy te sem vagy más. Így aztán nem mosod le magadról azt, amivel a másikat gyanúsítod.

Én elbeszélgettem vele, hogy tudja-e, hogy ez másnak kellemetlen, és a lakhatásban zavarja. Ő mondta, hogy „letolj”. Én mondtam, hogy de a kérdés az volt, hogy tudja-e, hogy mást ezzel zavar, és az élhetőségét teszi másnak tönkre. Mondta, hogy igen. Majd megmutattam neki, hogy ezt most felvettem telefonra, amikor beismerte, és megyek és feljelentem az önkormányzaton, mert tudatosan teszi tönkre az élhetőséget, ezzel a lakás értékét csökkenti. Ha nem hagyja abba egy héten belül ezt, súlyos pénzbeli kompenzációra számíthat. De ez a finom módszerem. Emellett felajánlom, hogy segítek a saját költségemen zajcsökkenteni a lakását. Vettem neki Scholl papucsot, szandált, hogy azt használja, és ne a magas sarkújába kopogjon. A széklábakra vettem vastag filc talpat. Persze egy idő után levette, mert összeszedi a koszt, és az neki kellemetlen...


Egy héttel később nem volt hajlandó megtenni, hogy csöndesebb lesz.

Az önkormányzat próbálkozott vele, hogy szóra bírja. Semmi nem lett belőle, mert én csak bérlő voltam, ő meg tulajdonos. A főbérlőnek mondtam, hogy addig nem fogok fizetni, amíg nem lesz egy hét, amikor csönd lesz. Ő rábeszélte a felette lakót, hogy ne csinálja. Ugyan úgy csinálta tovább. Úgyhogy 3 hónapot nem fizettem az albérletet és elköltöztem. A kaució pont erre volt kitalálva, csak közben a lelakott rész hirtelen megnőtt a lakásban, amire addig vigyáztam, hirtelen tönkre ment. Khmm... A tulajdonos próbálja behajtani rajtam a pénzt, de nem fog sikerülni neki. Ha nem volt képes segíteni, vessen magára! Szerződés szerint jártam el. A zajongónak azóta voltak kellemetlen napjai, volt, hogy nem tudott munkába menni, mert nem volt mivel... Persze nem vagyok az ügyhöz köthető, hiszen másik városban lakom azóta.


De lehet olyanokkal szórakozni, hogy fogsz egy beton tömböt és a falhoz rakod és elkezded ütvefúróval adni neki az ívet. Ezzel szépen lehet jelezni, hogy te is tudsz olyan tuskó lenni, amilyen ő. Így aztán elindul a szemte-szemért küzdelem és megölhetitek egymást.

A fűtéscsövek kalapálása is egész házban hallatszik.

Gázolaj a virágaira, szépen kiírtja a rózsáit a szomszédnak.

Pillanatragasztó és gémkapocs kombó miatt nem fogja tudni kinyitni a bezárt ajtaját, elfelejt majd munkába menni, ami számára jelentős pénzkiesés.

Ha Annuska kiönti az olajat padlón mocsok nagyot lehet csúszni, akár törés is lehet belőle. (Mester és Margarítából egy ötlet.)

Rodhadt krumpli és hagyma héját összekevered kis fekáliával és bekened az ajtaját, erősen szaglani fog az egész lakása.


De ezek az anyagi károk okozása picit neccesebb, ha csak te vagy az ellensége a kellemetlenkedőnek. Inkább érdemesebb a szomszédoknál elterjeszteni, hogy nem tudsz tőle aludni, majd ők is figyelmesek lesznek rá, és közösen szóltok neki. Amikor már többen is ellene vannak, akkor nehezebb kideríteni, hogy ki vágta ki a kocsi kerekét... Csak ez már bűncselekmény. De ha a hatóság nem véd meg, az önbíráskodásra ők adnak okot. Csak mégis téged büntetnek, ha lebuksz.


Ha szerzel bizonyítékot, hogy TUDATOSAN zavar másokat annak ellenére, hogy azok kérték, hogy ne, akkor zaklatást is lehet kezdeményezni egy jó ügyvéddel.


Az élni és élni hagyni magyar felfogása inkább a "MEGÖLLEK TE SZEMÉT" -be megy át sokszor.

Legegyszerűbb elfogadni, hogy a másik ilyen és te is éld 100%on az életed, és csináljatok kollégiumot, vagy nightclubbot a házból. Nem azért zajongani, hogy a másiknak kellemetlen legyen, hanem, hogy neked ne legyen kellemetlen a másik zajongása. Csakhát, aki nem értelmes időpontban van ébren, az a többekkel tud konfrontálódni, és bizony neki is észre kéne venni, hogy az alkalmazkodás nem könnyű.

Mindig kétélű fegyver ez. Ha ügyesen játszol a kártyákkal, akkor egyszerűbb mást ellene hangolni.

2015. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

És még annyit hogy ez is értelmiségi aki ezeket a zajokat kreálja,valami ló doktor de

ha szolok neki elrohan meg sem hallgat ,egyszerűen nemtud viselkedni ,ja és ezekre a zajokra azt mondta nekem amikor megemlítettem hogy ez életvitelszerű hangok.....na ja hajnalban trappolás,valami tárgy földhözcsapása ,és folyamatosan éjjel székhuzgálás.ok hogy felveszem a hangot hogy bízonyítsam az önkormányzat felé de egész éjjel várjam a kezembe egy mobillal hogy mikor zajong?!meg ezeka zajok egy pillanat meg sem tudom nyomni a felvétel hangot ...még várok ötleteket

2015. márc. 7. 09:29
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
A panel nem embernek való élőhely! Egész éveket tönkretesz ha folyton küzdeni kell a szomszéddal ,boszzúkat forralni és végrehajtani, hatóságokhoz járni, fenyegetőzni stb. És az egész teljesen eredménytelen is ha a zajongó kicsit is állhatatos és a ténykedésed "a csakazértis ha beledöglök akkor is" énjét hozza elő. Sok ilyen van,rengeteg! El kell költözni kertesbe nagy telekkel, átláthatatlan kerítéssel és az ügy le van tudva.
2015. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Okos telefont elindítod felvételre, aztán összevágod a részeket.

Van olyan szoftver ami hangra indul. Horkolás álomban beszéd rögzítésére van (sleep as android). Az is simán rögzíti az ilyesmit. Lehet állítani az érzékenységet.


Lehet vele a szomszédot is szembesíteni.


Én egyszer a fölöttem levőt vártam meg egy vödör felmosó vízzel, és megígértem, ha még egyszer felkelt a nyakába öntöm. De most mégis hogy francba öntsek nyakon egy 60 éves öregasszonyt... Egy negyvenes fickót biztos beterítettem volna...

2015. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

#7 falun is ez van.

Minden portán 2-3 ugatós kutya, ami az udvarról kifele ugat, így a gazdit nem zavarja, csak a szomszédokat.

Disznót tartani jó, de takarítani nem annyira. Orrfacsaró bűz, legyek, rágcsálók.


Mindenkinek van láncfűrésze, és benzines fűnyírója. Hétvégén egész nap bőg mind a kettő. Nyáron a fűnyíró, télen a láncfűrész.

Sok féreg kiherélt pipufogós simsonnal jár. Tipikus bunkó biztonságiőr, és hajnalba indul éjszaka érkezik. A fiataloknál 150 e ft értékű kocsi, nagy zene, sport kipufogó, és fel alá járkálnak a faluban, mivel a városig elmenni nincs üzemanyag.

A traktorosról, és buszosról nem beszélek, aki a háznál javít, tákol flexel, járatja hajnalban a szarját...

Sajnos ezen a téren balkánabb vagyunk a balkánnál.

2015. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
irtátok hogy "földrengést" szerveztek hogy tutti felébredjen ,és mégis hogyan ??egy jó pár tippet elfogadnék amit a lakásból meg is valósítanék
2015. márc. 7. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!