Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sokan miért ítélik el azokat,...

Sokan miért ítélik el azokat, akik tartósan letelepednek külföldön?

Figyelt kérdés

Csak a saját környezetemből tudok kiindulni, vidéki kisváros, máshol nem tudom hogy van. A külföldi munkavállalás az utóbbi időben azért elég gyakori jelenség lett, szerintem nagyon kevés család van, amelyik ne lenne érintett.

Viszont van ezzel kapcsolatban egy kissé ambivalens viszonyulás is, ha mondjuk valaki iskola után külföldre megy tanulni, az büszkeség is a családnak és mindenki bátorítja, hogy menjen. Ha valaki fiatalként kimegy dolgozni, eltölt pár évet, de azzal a szándékkal, hogy itthon vegyen belőle lakást vagy építsen házat, azt megint nagyon helyeslik. Viszont ha valaki már úgy 30 éves kora után is kint marad és azt mondja hosszabb távon meg akar ott telepedni, akkor már változik a hozzáállás. Akkor jönnek az ilyen típusú szövegek, de hogy itt a haza, a szülőföld, család, rokonság, stb. Persze ezek nem feltétlenül racionális érvek, de olyanok is mondják, akik életére olyan nagy relevanciája nincs, hogy most hol él az illető, pl szülők kollégái, szomszédok.

Addig, amíg azt gondolják, hogy csak átmeneti a kintlét, addig ok, azután nem. Amúgy meg nyilván nem fehér-fekete a dolog, a kinti életnek is megvannak a maga hátrányai és az itthoninak is az előnyei, de jellemzően, akik az itthonmaradást szorgalmazzák csak ezt az oldalát akarják látni. Én is valamilyen nemzeti érzelmű embernek tartom magam, de egyáltalán nem ítélem el azt, aki elmegy. Ha kint jobban érzi magát, jobban ki tud teljesedni, tegye meg, nem kell ennyire röghöz kötöttnek lenni, nincs sehol ez megírva, hogy kötelező itt élnie az embernek.



ápr. 21. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg olyan ismerősöm van, aki azért duzzog a fiára, mert több évnyi kintlét után hazajöttek.

Nem jókor jöttek, nem elég nagy a lakás amit vettek, maradhattak volna még...

A panaszkodás divat mifelénk.

ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem ítélem el, csak ne fikázzák az itthonmaradottakat, hogy milyen bénák ők, hogy itt maradtak...
ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
#2 mert úgy állítják be, mintha külföldön nem kellene dolgozni és a kerítés is kolbászból van. Közben meg azt hallani, hogy Ausztriába kimenők hazajönnek, mert kint olyan drága az egészségügy, hogy inkább itthon végeztetik el a vizsgálatokat.
ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Mert rasszisták és anyagiasak. Valami oka csak van, hogy "utazási kedvük" nem Indiába vagy Nigériába viszi őket...
ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokaknak fogalmuk sincsen a világról, vannak, akik irigyek, mint a szr és sorolhatnám.


Én 8 éve jöttem ki, azóta hallgatom, miért, mikor megyek haza (soha???), meddig maradok, jöjjek haza, mert...


Fsz kivan velük őszintén. Hazamegyek és a beszélgetésünk fele abból áll,hogy én milyen szr döntést hoztam és költözzek haza.

Mondjon egy érvet, miért kellene hazajönnöm? Ja, azt egyik sem tud, csak állandóan azon hisztizik, hogy miért élek még kinn.


Nevetséges - aztán csodálkoznak ezek a rokonok, hogy évi egynél nem beszélek velük.

ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*többször
ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván senki nem örül annak, hogyha közeli, szeretett családtagja tartósan külföldre költözik. Persze, ha ott megtalálja a boldogságát, akkor én megértem.


Én is kipróbáltam a külföldi munkát, de 4 év után elegem lett, mert erős honvágyam volt, és hazajöttem egy csomó pénzem. Azóta is biztstok mindenkit, hogy menjen ki, próbálja ki a külföldi munkát, mert értékes tapasztalat, sokmindenre megtanít. Több ember próbálná ki a külföldön élést a maygarok közül, jobb, elfogadóbb, toleránsabb hely lenne Magyarország.

ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!