Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Wc-ben dohányzó szomszéd tippek?

Wc-ben dohányzó szomszéd tippek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ki lehet az, eddig sosem volt ilyen probléma. Ha valaki az erkélyén, vagy az ablakában dohányzott, és épp szellőztettem, becsuktam az ablakot, és probléma megoldva. De panelban a szellőzőrendszer remekül viszi a cigifüstöt, az hagyján, hogy cigiszagú a budi (és mivel nyitva felejtettem az ajtaját, az egész lakás az volt, mikor hazaértem), de ráadásul hajat mostam a füdőszobában, és nem samponillatú a hajam, hanem cigiszagú...

Remélem, hogy csak valamelyik szomszéd berúgott, vagy ilyesmi, és egyszeri alkalom, és nem az van, hogy új beköltöző, és mostantól ez lesz. Pláne azért nem értem, mert ma még annyira nincs is hideg, és függőleges a szellőzőrendszer, az összes lakásnak egymás alatt ugyanaz az alaprajza, szóval pontosan tudom, hogy nem egy, hanem két erkély is tartozik a lakáshoz, nem értem, miért a budiban cigizik akkor.

Ha ez megismétlődik, hogyan deríthetem ki, hogy pontosan melyik szomszéd az? És addig is mit tehetek, hogy eltüntessem a cigiszagot? (légfrissítővel próbálkoztam, a szarszag ellen jól működik, de a cigiszag ellen nem, főleg azért, mert mikor másodszor is elmentem wc-re, konkrétan füst állt a budiban, szóval gondolom, nem egy szál lett ott elszívva egyszer). Fürdés közben meg illatgyertyát égettem, de nem segített sokat. Ablak nincs, és épp ezért nem is akarom lezárni a szellőzőt (meg azt hiszem, nem is szabad).

Esküszöm csak beszélgetni akarok az emberrel, hogy ne a budin dohányozzon, ha valaki az erkélyen cigizik, vagy az ablakon kihajolva, ahhoz tudok alkalmazkodni azzal, hogy bezárom az ablakot, de ez nagyon durván átjön. Mintha valaki itt gyújtott volna rá a lakásomban.



dec. 13. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
azt nem hinném, hogy megparancsolhatod, hogy menjen ki a hideg erkélyre, ha ő bagozni akar akkor ott a meleg budiban teszi ezt, de egy próbát megér, de lehet megigéri és folytatja ugyanott, szóval én egy szuper kérdő mondatot javasolnék hogy ezt mantrázd: mi kellene ahhoz, hogy ez a helyzet megoldja önmagát? próbát megér :-)💫
dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
én a kinti szmogot érzem a lakásban ez mennyivel jobb? ha kimegyek az udvarra, öklendezni tudnék a füsttől a házakból kiáradó fatűzeléses smog folyton ott van a lakásban az orromban, én kinek szóljak? ehhez képest a te gondod szerintem minimális ha igy nézed akkor részben nyugodt lehetsz..
dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Kezdetnek írd ki a lépcsőházba a gondodat.
dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jobban szeretem személyesen, privátban megbeszélni a szomszéddal, ha gondom van, nem vagyok a lépcsőházi cetlik híve.

Ha melegben akar bagózni, akkor tegye a szobájában, ott nincs szellőző, nem jön át az összes szomszédhoz. Miért pont a budin kell? Egyes, a válaszod második fele számomra értelmezhetetlen. Mi kellene, hogy a probléma megoldja önmagát? Mondjuk ne cigizzen olyan helyiségben, ami összeköttetésben van mások lakásával? Cigizzen a szobájában, vagy az erkélyen maybe? Vagy nyomjam be pur-habbal a szellőzőt? Illegális.

dec. 13. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít ritkaságnak a helyzet panelben. Nálunk is ez van minden télen. Azért nem jár ki ilyenkor az erkélyre, mert fázik és nem akar kint megfázni, meg óránként 10 percet fagyoskodni, amíg kint elszívja. A budin meg jó meleg van amúgy is. Amint vége a nyári, őszi évszakoknak és beköszönt a hideg, behúzódnak az erkélyről a wc-be minden évben. Szobában nem fog befüstölni magának, inkább elmegy a wc-re, ott az ő elszívója elszívja a füstöt, azt meg magasról letojja, hogy másnál meg áll a füst. Hiába beszélsz vele, nem fog miattad változtatni a szokásain, sem az erkélyen fagyoskodni, sem a saját szobáját, lakását nem fogja befüstölni. Ha a szellőzőt kinyomnád purhabbal (ami tilos), az sem lenne elegendő megoldás, mert a strangnál is jön fel a csövek körüli vékony réseken. A mi dohányos szomszédunk az idén elköltözött, így az idei telünk füstmentes lesz végre 6-7 év után, de már láttuk az új szomszédokat, akik megvették a lakást, csak még nem költöztek be, ők is dohányosak. Nem nagyon tudunk mit csinálni. A panel az ilyen.
dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel semmit nem tudsz kezdeni. Kötelezni sem fogja rá senki.
dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolnám, amit a 3-as - tegyél ki egy cetlit a bejárathoz és/vagy a lift mellé.
dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Pont azért szívja a budin,mert ott ki megy szerinte...

igénytelen barom az összes dohányos,még ha erre fel is ugranak sokan.

meg keserítik mások életét,a káros szokásukkal.Bár gyorsabban ölne a bagó,

meg érdemelné az összes tirpák.Az amelyik simán el dobja az utcán,az amelyik a kocsiból,

az amelyik strandon a gyerekeid arcába fújja,az összes.Igénytelen alakok

egytől-egyig.

dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!