Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen hely Gödöllő, milyen...

Milyen hely Gödöllő, milyen ott lakni?

Figyelt kérdés

Felesleges részleteket nem akarok taglalni, de felmerült opciónak költözéshez Gödöllő, viszont gyakran kellene Pestre ingáznom. Aki ott lakik vagy lakott ott hosszabb ideig, tudna nekem válaszolni ezekre a kérdésekre?


Mennyire élhető hely, szívesen laktok/laktatok ott?

A HÉV-et érdemes használni, milyen állapotú illetve az utasközönség milyen? Vagy inkább csak az Agria és a Mátra interrégiókat érdemes használni?

Autóval az autópálya vagy a 3-as főút a jobb választás Pest felé?

Az emberek normálisak, nyugodtabbak errefelé mint mondjuk Pesten általában?

Mi az amit kiemelnétek akár jó vagy rossz, ami számotokra fontos?

Kerékpárutak, kerékpáros infrastruktúra milyen minőségű, logikus-e vagy igazából nincs és nincs is rá szükség?

Boltok, üzletek tekintetében kb minden lényeges elérhető a városban vagy a környéken?


Voltam már ott, szimpatikus helynek tűnik, de nyilván amikor valaki hosszabb ideig él egy helyen akkor máshogy látja a dolgokat. Köszönöm ha valaki leirja tapasztalatait :)


Ha valaki esetleg tudja hogy a városban vagy a környékén hol érdemes futni akkor azt is szívesen hallgatom (száraz illetve nedves időben, sármentes helyeken), illetve hogy a GEAC atlétika pályáját lehet-e használni és ha igen akkor mikor/hogyan.



2023. nov. 6. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Szerettem/szeretek ott lakni
Nem szerettem/nem szeretek ott lakni
Sok szempontból jó, de vannak hátrányai szerintem (kérlek fejtsd ki)
Kevés szempontból jó, sok a hátránya szerintem (kérlek fejtsd ki)
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Remélhetőleg nem jut Érd sorsára, mert a sok gyökér oda akar kiköltözni, ahhoz túl szép, és jó a környék.

Szerencsére az emiatt felvert ingatlanárak eléggé gátló tényező.

2023. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

6 évig laktam Gödöllőn.

A közlekedésről: a Budapesti agglomeráció települési között Gödöllőnek kimondottan jó a közösségi közlekedési kapcsolata Budapest felé. Lehet menni vonattal, hévvel, busszal két irányban is: 3-as út vagy M3-as autópálya.

Az utazóközönséggel semelyik járaton nem volt gond, ingázók, diákok vannak többségben. Igaz, a HÉV-en egyszer hallani lehetett egy nőkkel erőszakoskodó férfiről, de ez elég egyedi eset volt és elkapták. A vonat akkor jó opció, ha a vasútállomáshoz laksz közel.

A buszállomás és a HÉV-állomás bár sétatávolságban, de nem egymás mellett van, ez megnehezíti az átszállást. Annak idején a buszállomást és a Művelődési házat meg kellett volna cserélni, úgy észszerűbb lett volna. Az autópályás busz jóval gyorsabb, mint ami Kerepesen és Kistarcsán megáll mindenütt. Autóval is gyorsabb az autópálya, hacsak nem a Kerepesi út, Veres Péter út környékére jársz be Budapesten. Dél-Pest irányába az M31-es autóút is használható (kitáblázva autóút, gyakorlatban mintha autópálya lenne). Sajnos az M3-as bevezető minden hétköznap reggel bedugul. Ha reggel 6-kor elindultam, akkor még be lehetett jönni folyamatosan, később már nem. Délután Gödöllő irányába ugyanaz a helyzet.

A 3-as út elkerülője régóta tervbe van véve, de még semmi nem készült el belőle, a táblát kivéve a Kerepes felőli körforgalomnál...

Sport: lehet futni az Erzsébet-parkban, a Kastélyparkban és az alsóparkban is. Több évtized várakozás után megnyílt az uszoda. Konditerem több is van, egész jók.

2023. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Én itt élek. Nyugodt kisváros. Sokaknak hiányzik a nyüzsi, de én épp így szeretem, kicsit álmosan.
2023. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
Nevéből következtetve görényszag van
2023. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó, mert közel van a főváros.

Jó mert nem nagy a lélekszáma.

Jó, mert csöndes.

Ezzel szemben :

rossz, hogy ennyire közel van a főváros

rossz, mert kevés a lakos, mindenki ismer mindenkit mint egy faluban.

rossz, mert csöndes alig van társasági élet.


Na válogass kedvedre. 😂

2023. nov. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt! 😊
2023. nov. 7. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!