Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket zavarna, ha a szomszéd...

Titeket zavarna, ha a szomszédaitok megbeszélés nélkül 2-3 naponta, hétvégén viszont redszeresen átmennének hozzátok, és erőltetik, hogy ti is menjetek át hozzájuk cseverészni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja új szonszédaink lettek.

A férjem nagyon jóba lett a hapsival,és megszokásuk lett hogy egyik nap ő megy át, a másik nap meg a szomszed jön át hozzánk.

Eleinte beszélgettem velük, de azt veszem észre, hogy ők ezt nagyon igénylik, hogy heti több alkalommal cseverésszünk. Nekem ez család mellett, és úgy hogy 18 órára érek haza, és lenne dolgom is utána nem nagyon jön be.

Meg az van, hogy én alapból csendesebb vagyok, hamarabb ülök le könyvet olvasni, mint egyes emberekkel beszélgetni.


Mellesleg legalább a hétvége lenne szent, de így is van mikor hirtelen nálunk teremnek. Abba kell hagynom bármit amibe belekezdek.

Mivel hétköznap nem sok időm van a házat rendbe tenni, így hétvégére nekem igencsak összejönnek a dolgok és ha átjönnek több óra hosszára nem haldok a dolgaimmal.


2023. jún. 5. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
becsüld meg hogy normális a szomszédod, az enyémek debilek.
2023. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Zavarna, és szóvá tenném.
2023. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Nincs az a jóisten aki ezt csinálhatná velünk!
2023. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A férjeddel kéne ezt megbeszélned, mert őneki szemmel láthatóan semmi problémája nincs ezzel.

Megoldás lehet, hogy csak ő megy át mindig, te csak időnként csatlakozol hozzá, ill. ha nálatok vannak, te beköszönsz hozzájuk, esetleg leülsz egy negyedórára, aztán mész a dolgodat csinálni, esetleg másik szobában leülsz pihenni, olvasni.


Mondjuk 2-3 naponta több órán át beszélgetni a szomszédokkal nem is tudom, miről lehet. A saját szüleimmel vagy testvéremmel se akarnék ennyit beszélgetni.

Lehet az is, hogy a szomszéd feleségének ugyanígy sok ez a találkozás. Ez esetben beszélgessen egymással a két férfi (még mindig jobb, ha egymásnál vannak, mintha kocsmába járnának együtt), titeket meg hagyjanak békén.

Meg lehet ezeket beszélni, de először, mondom, a férjeddel kéne beszélgetni.

Gondolom gyerek egyik családban sincs, azért érnek rá ennyire. :-)))

2023. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Igen, engem zavarna, és amennyire ismerem magamat, előbb-utóbb betelne a pohár és kiosztanám őket a picsába (vagy a páromat). Na jó, ennyire nem vagyok kemény, de látványosan kerülném a társaságukat :D

Nehéz úgy, ha egyikőtök viszont jóba van velük. Próbáld megbeszélni a férjeddel, ha ő többet találkozik velük, hogy állítsa le őket valahogy. Könnyebb neki, férfi-férfival megbeszélni.

Vannak ilyen irritáló, indokolatlanul társaságmániás emberek, engem a hideg lel tőlük, mert mindenkinek megvan a maga élete, amibe nekem pl. nem tartozik bele senki más magamon és a családomon kívül. Szomszédaim azért vannak, mert ott is kell laknia valakinek, és nem tudok a Holdra költözni, de ez nem jelenti azt, hogy akarva akaratlanul jópofiznom kell velük. A kollégákkal és a kötelező csapatépítő rendezvényekkel ugyanígy vagyok: nem utáljuk egymást, de nem vágyom a társaságukra munkaidő után, mert van saját életem, saját hobbim, saját elfoglaltságom, akkor is, ha nekik nincs.

2023. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Zavarna, és szólnék is.
2023. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem szólsz?
2023. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem zavarna, ha itt ácsorogna a bejárati ajtóm előtt! A legrosszabb esetben megkérném, hogy tegye szabaddá az áthaladásomat, mert indulok valahová elintézni a dolgomat. Aztán ácsoroghatna tőlem tovább az ajtó előtt, - legalább átmelegszik a talpa alatt a bejáratnál a beton. Ha elfárad, akkor meg nem kell sokat mennie, - hiszen ott lakik a szomszédban. Hazamegy, pihen egyet, aztán tőlem ácsoroghat tovább a bejárati ajtómnál, - mert én nem vagyok berendezkedve vendégek fogadására és nem fogja senki beosztani a szabadidőmet, nem fog senki befolyásolni a szabadidőm felhasználásának módjában, idejében.

Így járt mindenki!

2023. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nagy összejárásoknak általában csúnya vége szokott lenni.

Régen kertes házban laktam és két szomszédom csinálta ezt.

A két család gyerekei együtt játszottak, a szülők meg napi szinten kint ültek napernyő alatt a kertben (amíg jó idő volt). Így szépen lassan mindent megtudtak egymásról a legapróbb részletekig.

Mi már csak arra lettünk egyszer figyelmesek, hogy a kerti műanyag székekkel estek egymásnak, mert kiderült hogy az egyik család ilyen olyan önkormányzati támogatásokat megkapott, míg a másiknak nem ítélték meg (3-3 gyerek volt mindkét családnál). Ráadásul az egyik családfő munkanélküli volt papíron (felvette a segélyt) de egyébként meg szobafestő és egy csomót maszekolt. Ez kb 20 éves történet, de lehet okulni belőle.

Annyira kiteregették egymás előtt az anyagi dolgaikat is hogy kitört a "háború" a irigység miatt. A nagy összejárogatás alatt előbb vagy utóbb kiteregetik egymás előtt az életük legapróbb részleteit, aminek sokszor az a vége amit fentebb is írtam. Ráadásul ezek a volt szomszédaim normális dolgos emberek, rendezett családi házas környezetben. Mégis egymásnak estek, majdnem ki kellett hívni a rendőröket.

Fontos a jószomszédi viszony, de közben nem árt megtartani az udvarias 3 lépés távolságot, és nem "rámászni" a másik nyakára.

2023. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményeket :)


Már azt hittem tényleg velem van a baj, ezért is gondoltam, hogy kiírom ide ezt a kérdést.


Minden szomszédunkkal jó viszonyunk van, de nem lógunk egymás nyakán feleslegesen. A gyerekemnek is azt tanítom, ha el szeretne menni suli után a kis haverjához, meg kell beszélni, a szülőkkel! Nem állítunk oda megbeszélés nélkül. Engem is így neveltek a szüleim.

Amikor én még a szüleimnél laktam az ottani szomszédokkal is kijöttünk, néha-néha beszélgettünk, de nem 2 naponta hétközben, ráadás még hétvégén is.


Az új szomszédainkkal a párom nagyon összebarátkozott, őt is megértem mert nem nagyon jártunk senkihez sem. Évente max. 2-3-szor. De mikor pl. tavasszal elmentünk egy hosszú hetvégére pihenni, azt a 2 napot sem bírták volna ki, hogy telefonon vagy messengeren ne beszélgessenek. Az ilyenektől "megfulladok"...

És már kezdek attól félni, hogy majd lassan az lesz hogy közös családi kirándulás, meg hirtelen ötlettől vezérelve ha kipattan a fejükből, hogy aznap este igenis nyársalás meg ilyesmi...

Tudom örülnöm kellene hogy nem valami részeges szomszédaink vannak.

De nem szeretem ha rajtam lógnak, mert nincs jobb elfoglaltságuk, mint hogy velem/velünk pletyuzzanak.

Én meg családanyaként, munka után örülök, ha nem kell még akkor is emberek között lennem (szeretem az otthon csendjét, van kutyánk, macskánk, rájuk is időt szakítani). És a legfontosabb, a gyerekemmel minőségi időt tölteni :)

2023. jún. 5. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!