Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Asperger-szindrómás és olcsó...

Asperger-szindrómás és olcsó társasház. Összeférhet egymással? Következmények?

Figyelt kérdés

Intenzív Asperger-szindrómás emberre gondolok elsősorban, akit a legkisebb zaj is zavarja és felmegy az egekbe a vérnyomása, ha mondjuk azt hallja, hogy a felső szomszéd a székével kaparja a padlót. Az olcsó panelben pedig olyan, mint hangszigetelés nem létezik. A szomszéd szellentését is tűpontosan lehet hallani.

Összeegyeztethető a kettő? Milyen következményekkel jár, ha hosszútávon kényszerül ilyen élethelyzetbe és nem tudja megszokni a panel életet? Mondjuk 5-6 év távaltban. Mondjuk ha minden nap sírógörcsöt kap a szomszéd zajoktól és teljesen kikészül tőlük.



2023. máj. 26. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Nem, ez így neki élhetetlen körülmény
Igen, teljesen normális a szomszéd zajoktól a 0-24 pánikroham
13 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

kérlek szépen, hogyha asperger szindrómával takarózol, és semmiféle emberi érzésre, mint türelem, belátás, megértés, nem vagy képes, akkor inkább költözz tanyára, és burkold be ott a falakat hangszigetelő szrral. de ne keserítsd meg az értelmes emberek életét a hisztiddel, mert így születnek a hisztérikusan őrjöngő, kezelhetetlen szomszédok, akiktől létezni sem tudsz, mert leejtesz egy papírlapot, és már dörömböl az ajtódon és hívja a rendőröket.

ha nem tudsz társadalomban élni, akkor legyél kedves és távolítsd el magadat belőle.

2023. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor az öngyilkosság a megoldás.
2023. máj. 26. 21:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Füldugó lehet a megoldás, vagy falakra 20 cm vastag hangfogó, lehet ilyeneket kapni.
2023. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem semmi problémám nincs, de még így is mindig megy valami vagy füllhallgatóval, vagy minimum hangerőn, ha egyedül vagyok otthon. Azért, mert ha meghallok pl. egy szusszanást, egy leeső poharat, bármit, és tudom, hogy egyedül vagyok otthon, akkor egyből arra gondolok, hogy ez nem én voltam, de mivel nem látom a szomszédot, és nem tudom, otthon van-e, jobban zavar a zaj, hogy ez most mi? Timi főzés közben leejtett valamit, vagy valaki besurrant a lakásomba? Zoltán már megint tejet ivott a laktózérzékenysége ellenére, vagy a nagymamám tért vissza a túlvilágról, hogy elpicsázzon?


Én ezt egy háttérzajjal ki tudom blokkonlni, de valakinek a spektrumon pokol lehet. Ahogy a spektrumon élő ember is lehet pokol a szomszédoknak.

2023. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
83%

1-es, gratulálok! Sikerült belerúgnod egy amúgy is már a földön fekvő emberbe!

A szenzoros túlérzékenység pokollá tudja tenni az érintettek életét, családtagom is szenved tőle. Neki a loop earplug nevű füldugó vált be, ami tompítja a környezet zajait, de nem teszi "süketté", tehát pl.tud közben beszélgetni, tévét nézni. A hangszigetelés, nyílászárók cseréje szintén jó ötlet lehet. Esetleg kevesebb időt tölteni otthon azokban az időszakokban, pl. a késő délutáni-kora esti órákban, amikor jellemzően a szomszédok zajosabbak, elmenni pl.sétálni valami csendesebb parkba, ha van ilyen a közelben. Gondolom, a költözés nem opció, bár az lenne az ideális megoldás.

Kedves kérdező, kitartást kívánok neked!

2023. máj. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem fog menni, még egy jobb, újabb építésű társasházban is hallatszik az, ha valaki pl takarít, porszívóz, odébb teszi, húzza a bútorokat. Vagy húst klopfol, a barkácsolásról nem is beszélve. Ezeket nem tudod füldugóval se teljesen kiiktatni. Panelban igen, ezen felül olyan mindennapi hangok is átszűrődhetnek, mint a wc lehúzása, köhögés, gyereksírás, horkolás.
2023. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom egy újépítésű társasházban lakik a XIII. kerületben Budapesten. Sokszor megyek át hozzá, és gyönyörű a lakása, portaszolgálat van, mélygarázs, beépített légkondi, padlófűtés, minden, mi szem-szájnak ingere, de állítom, hogy a szomszédait sokkal jobban hallom, mint az én panellakásomban, ahol pedig híresen papírvékonyak a falak. Nagyjából felismerem a zajokat, tudom, hogy most felettem centrifugál a mosógép, vagy épp vizet töltenek a kádba, leesett egy dolog, szalad a totyogó kisgyerek a parkettán, vagy kopog a kutya körme, nyikorog az ajtó, beqrják az ajtót, üvöltözik Timi a gyerekeivel hogy öltözzenek már, falszomszéd Balázs hazavitt a vackára egy csajt a buliból, és most beszélnek valamit, aztán hatalmasat szexelnek bemindenezve. Már mindent tudok. Sokkal többet, mint amihez közöm van, és para, hogy tudom, hogy az szomszédom ugyanígy hallják, ha mondjuk összeettem valami szart és a lelkem okádom ki épp a rötyin hajnal kettőkor, ehhez képest a barátomnál konkrétan hallottuk, ahogy a szomszéd család politikáról vitázik vacsora közben, de hogy így minden szót tisztán. Telefonbeszélgetéseket hallgattuk végig. Zajszigetelés szempontjából rosszabb, mint egy panel.

A legjobb nyilván a kertes ház kertvárosi övezetben (ott csak füvet nyírnak néha, nincsenek munkagépek, háztáji állatok meg flexelés), de a legjobb hangszigeteléssel tapasztalatom szerint ezek a 100 éves gangos bérházak rendelkeznek. Laktam ilyenben is, felhoztam részegen a barátom, beszélgettünk hajnal ötig, néztünk videókat, még szexeltünk is, és délben, mikor kimásztunk, meglepődtek az akkori lakótársaim, hogy nekem vendégem van? Mert ők baromira semmit nem hallottak.

2023. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Az első válaszoló egy primitív bunkó féreg. Pont azért sem élek már Magyarországon, mert mostmár az ilyenek vannak többségben.
2023. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, összeférhet, de a legjobb lenne a családi ház. Csak ott meg ugye az a veszély áll fenn, hogy valamelyik szomszéd kutyája non-stop ugatni fog.


A panel egyébként valóban jobb, mint az újabb építésű házak, amikben semmi anyag nincs.


Én is társasházban lakom, itt is szoktak zajongani néha, fúrás, meg hasonlók. Nagyon rosszul viselem, szerencsére ritkán csinálják.

Szólni nem szoktam, mert ki tudja, lehet még jobban csak rákapcsolna.

2023. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hosszúhajú ***** válasza:
81%
nálam ez odáig vezetett, hogy hosszú évek óta 0-24 füldugó van a fülemben itthon. éjjel, mikor mindenki alszik, akkor fülspray-vel kimosom és már rakom is be a következőt. máshogy egyszerűen nem bírom elviselni.
2023. júl. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!