Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, ha szituációs kérdéseket teszek fel nekik? Mert úgy látom kb. mindenkit zavarni szokott.

Figyelt kérdés
Verekedős meg ijesztő, vagy más helyzetekről, amibe ha belekerülnének, mit tennének, hogy éreznék magukat. Tudom, hogy tettem már fel hasonló kérdést, csak szeretném megérteni, miért olyan rossz téma, rossz kérdés ez mindenkinek, ha felteszem. Miért zavarja az embereket?
2014. jan. 10. 23:43
 1/8 anonim válasza:
90%
Mert az ilyen kérdések idegesítõk, legalább is számomra. Van néhány ismerõsöm aki igy fejezi ki magát, de legszivesebben elküldeném...
2014. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 *Nekomimi* ***** válasza:
83%

Mert egyszerűen zavaró és egy picit unalmas. Tegyük fel, Te megkérdezed tőlem, hogy mit tennék, ha egy elhagyatott erdőben egyedül lennék, megtámadnának, stb és én válaszolnék, hogy én alapból nem mennék egyedül be egy kihalt erdőbe este, akkor hiába kérdezel tovább hasonló szituációkat, úgyis tudod, hogy ha az előzőre ezt a választ adta, akkor ugyanezt fogja válaszolni minden további kérdésedre.

Amúgy is, más az, ha két barát csak úgy poénból beszélget ilyesmiről, szemtől szemben, mint így egy teljesen ismeretlen ember kérdezi neten. Ez valamilyen szinten tolakodás..

2014. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem azért, mert ilyenkor fogós kérdéseket teszel fel, amire nem tudják a választ, márpedig az ember nem szereti az olyan kérdéseket, amire nem tud felelni. Én biztonsági őrként gyakran felteszek ilyen kérdéseket a kollégáimnak és a főnökömnek, de őket nem zavarja, mert ezek szakmai kérdések az esetünkben, és biza fontos lenne tudni, mit csináljunk különféle helyzetekben.
2014. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Engem azért zavarna, mert ketyósnak tartanálak. "Mit tennél ha...?" hát honnan a kisf.szomból tudjam, hogy mit tennék? Minek találgassak? A fotelben ülve mindenkinek nagy pofája van, miközben éles helyzetben a legtöbben csak lapítanak. Ráadásul ez nem viszi előre a társalgást, egymás megismerését, az ilyen kérdésekkel csak megölöd a hangulatot.


Amúgy valószínűleg tényleg ketyós lehetsz egy kicsit. Hónapok óta kérdezgeted, hogy miért zavar ez mindenkit, de csak nem hagyod abba és fárasztod tovább az ismerőseidet. Mondd, neked mire jó ez? Nincs témád, nincs egy értelmes gondolat a fejedben?

2014. jan. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha élőben kérdezed,akkor valószínűleg nincsen megfelelően tálalva,ha ilyen a fogadtatás.

én fel szoktam vezetni.

megvárom míg hozzám szól az ismerősöm,munkatársam,ezzel azt az érzetet keltve,hogy ő kezdte a beszélgetést,pedig azzal,hogy odaálltam mellé,szavak nélkül is nyitottam,plusz ezzel az érdeklődési szintjét is tesztelem,mert van olyan,hogy nem fog hozzám szólni direktbe,akkor nekem kell nyitnom.

válaszolok neki,hagyom,hogy egy kicsit nála a kontrollt a beszélgetés irányítását.

aztán felteszek 3 olyan kérdést amire tőmondat igen lehet csak a válasza-igenlétra,ezzel gyakorlatilag átveszem a kontrollt.

és ez után teheted fel a zavarba hozó kérdéseket,mert már meg van puhítva,fel van oldódva,nem a derült égből érkezik a dolog és így nagy valószínűséggel őszintébb választ is fogsz kapni.

2014. jan. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért zavarja az ittenieket, mert kontrollálhatatlan vágy hajtja őket, hogy válaszoljanak minden kérdésre, mert ki, ha ők nem ugye, és idegesek lesznek, mert feszegetik a határaikat ezek a kérdések.

Kb mint a paraszt, akinek beleragad a sárba az egyik cipője, és...

Arra már nem gondoltak, mi lenne, ha nem mindenre válaszolnának. De mivel szupermeneknek vannak nevelve, ezért van ez így.

2014. jan. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon kevés ember tud improvizálni,pedig pont ezt kellene a szituációs kérdések megválaszolásához. Ha nem verekedős,ijesztős,emberöléses kérdéseket tennél fel,hanem más területről szednéd össze az érdeklődésedet akkor nagy a valószínűsége,hogy gyakrabban kapsz válaszokat. Napjainkra túlteng az agresszivitás mindenhol,érthető ha a félelem miatt bezárkóznak az emberek.
2014. jan. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ilyen kérdések nem érdekelnek sok embert..

Te szívesen válaszolnál a saját kérdéseidre?

Igaza van az egyik válaszolónak mindig felteszel ilyen fura kérdéseket itt gyakorin..

2014. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!