Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyakori a lift fóbia?

Milyen gyakori a lift fóbia?

Figyelt kérdés
Emberek hány százalékára lehet jellemző, hogy inkább a lépcsőt választják?

máj. 19. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A "lift fóbia" beszületes neve klausztrofóbia, félelem a zárt, szűk helyektől. És gyakori. Körülbelül az emberek 6-7%-át nevezik klausztofóbiásnak.
máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom én gyerekkoromban mikor egyszer elakadt a lift utána egy darabig nem mertem vele menni hanem lépcsőztem de idővel elmúlt a félelmem
máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Psycho ***** válasza:
67%

#1 jól mondja. Nincs olyan, hogy liftfóbia, olyan viszont van, hogy klausztrofóbia, ami lényegében ugyanez, csak általánosabb szintre emelve. Aki a lifttől fél, a szűk, zárt helyekben való léttől fél (pl pici 1nm-es gardrób, kétajtós szekrény), úgy, hogy nincs kiút. Tehát nincs nyitott ajtó vagy ablak vagy bármi.


Ismerek olyat, aki otthon, a saját panellakásában, csak nyitott ajtó mellett "mer" vécézni.


Az emberek 5-7%-a érintett, tehát mondhatjuk, hogy gyakori.

Ha bemész egy osztályterembe, átlagosan 1 diák klausztrofóbiás.

máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nem feltétlenül a klausztrofóbia miatt félnek az emberek a lifttől. Lehet a lift leszakadásától is félni, de én például attól félek, hogy kinyílik a liftajtó és nincs ott a lift, csak a tátongó liftakna. És ez azért félelmetes, mert egyrészt 20-30 centire állok a halálos mélységtől, továbbá az eredeti szándékom az volt, hogy én lépek oda bele... De ha nincs ott a lift és nem figyelek oda, akkor zuhanás és halál.


(Előre köszönöm a figyelj oda és nézz a lábad elé, vagy ha belelépsz a tátongó liftaknába és meghalsz, akkor megérdemelted válaszokat.)

máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Duke81 ***** válasza:
100%
Én csak az üvegliftektől tartok egy kicsit. Ha zárt akkor nincs bajom vele.
máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5

En is. Ez a teriszony inkabb.

máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 én pl full klausztrofóbiás vagyok, pl nem mernék befeküdni egy ágyneműtartóba, amit rám zárnak, vagy nagyon nagy félelem pl az élve eltemetés, de a liftekkel semmi bajom, pedig már ragadtam is liftben egyszer.
máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam erre megbízható forrásból valamilyen százalékot találni, de csak annyit sikeredett, hogy feltehetőleg a népesség 4%-a fél liftet használni. Hogy ez most mennyire valós, nem tudom. Olyan értéket találtam még, mi szerint az Egyesült Királyság lakosságának 10%-a klausztrofóbiás lehet.

Nem reprezentatív egy felmérés, de az ismerősem közt is jópáran féltek/félnek a liftektől, annak használatától. Régen én is elég szépen tartottam tőlük, mára már "csak" annyira rossz a helyzet, hogy új liftet először x alkalommal mások társaságában használok, utána megyek be csak egyedül. Akkor is kínosan ügyelve arra, hogy legyen nálam telefon.

máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban féltem a lifttől és nem volt klausztrofóbiám. Elbújtam valaki elől kinyitható kanapé alá. A lift miatt felsétáltam 7 emeletet. Aztán furcsa módon egyszercsak elmúlt.
máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!