Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Míért mondják azt, adj hálát,...

Míért mondják azt, adj hálát, hogy élsz? De miért is? Nem volt ott jobb nekem ahol nem tudtam magamról?

Figyelt kérdés
máj. 10. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha s pokolbol jöttünk mindannyian kapva még egy lehetòsêget, akkor igen, adj hálát hogy élsz.
máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Hű..a sok depresszív, életunt de leszavazta a válaszomat. 🤷🤦

Mindenki a saját életéért a felelős!


Egyébként pedig javaslom elolvasni, hogy mi is az a Hálaadás, ami az amerikaiaknál egy ünnep. A sok baromság mellett ezt is át lehetne venni tőlük. Legalább lenne egy értelmes is.

máj. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Sose mondták nekem ezt. Aki ezt mondja neked, rosszul használja vagy te érted rosszul. Ezt akkor vesszük elő, ha nagyon beteg volt valaki vagy egy szörnyű balesetet túlélt. De csak azért, mert megszülettél, senkinek nem tartozol. Marhaságnak tartom ezt "gyerek ezt meg ezt a szülőt választotta, hogy leszülessen". Ugyan már 😅 Afrikába a lítium bányákba biztos senki nem akar születni. Vagy egy drogos gyerekének.
máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem kell hála, hogy megszülettél.

De ha felneveltek, volt egy normális életed idáig, azért már igen.

máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"javaslom elolvasni, hogy mi is az a Hálaadás"


Tényleg? Mintha bármi köze volna a kérdéshez... Amúgy meg milyen jól meghálálták a gyakorlatban, mennyi indián is maradt?


/off

máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


"Az 1970-es évek óta hálaadáskor az indián áldozatok emlékére bennszülött és velük szimpatizáló aktivisták minden évben Nemzeti Gyásznapot (“National Day of Mourning”) tartanak Plymouth Rocknál"

[link]

máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne bántsátok a kérdezőt. Teljesen racionális a kérdés abban az állapotban, amiben (valószínűleg) ő van. A kérdés, hogy mi értelme az életünknek, egyidős az emberiséggel. Aki mélyponton van, nem lát benne örömöt. Akik azt mondják, hogy "adj hálát érte" és hasonlók, azok pedig szintén racionálisan teszik ezt, mert ők bizonyára élvezik az életet, örömöt találnak benne nap mint nap, vagy ha nem is örömöt, de célt, értelmet.


Sajnos nem tudok biztatót mondani, mert most én is abban a szakaszban vagyok, hogy komolyan felmerül bennem, hogy mi értelme is van konkrétan az én életemnek. Nem vagyok "nagy és kiváló", sőt nem vagyok "szívünkhöz közel álló". Nem is lehet mindenki az.


De sokkal hatalmasabb a világ, csodálatosabb a rendje, és felfoghatatlanul intelligens a teremtője (minél jobban belelátsz a természettudományba, a világ működésébe, mikro- és makroszinten, annál jobban rácsodálkozol, hogy minden a lehető legjobb összhangban van, és ha csak egy paraméter is kicsit más lenne, nem létezne semmi), semhogy szembe menjek azzal a rendeltetéssel, hogy élek. Legfeljebb nem hozok ki belőle annyit, mint mások. És, talán lesz majd jobb is.


30f

máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam már. Abból indulok ki, hogy nem kértem az életemet.
máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!