Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek nincs profilképe...

Ha valakinek nincs profilképe facebookon, miért gondolják automatikusan, hogy kamu profil?

Figyelt kérdés

Én nemrég leszedtem szinte mindent a facebookomról. Mármint alap adatok fent maradtak meg egyetlen régebbi kép rólam. Profilképem sincs. Nem vagyok kamu, élő ember vagyok, csak én már nem szeretnék magamról semmit megmutatni a neten.

Múlt héten beléptem egy szakmai csoportba, a munkámhoz jól jött volna. Ma jött értesítés, hogy a csoport vezetője kiemelt egy másik tagot és engem külön posztban és megkérdezte, rólunk mit lehet tudni, illetve hogyhogy profilkép nélkül vagyunk fent. Most erre mit lehet mondani egy szakmai csoportban idegeneknek kommentben?

Láttam a másik tag ki is lépett.

Én sosem kommentelek senkinek semmit amúgy, max olvasgatni vagyok fent, de soha életemben nem bántottam senkit neten sem.


Tudom sok fent a kamu profil, de nem mind az, illetve nem mindenkiben van rosszindulat. Főleg felnőttként.

N



máj. 4. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi ez a hiszti a profilképek körül, de már nagyon unalmas. Mintha nem is húsvér ember írná a kommentet, csak mert cica van a profilképe helyén.

Meg mit számít, milyen a feje az illetőnek? Csakis a személyeskedéshez használják fel ellene, máshoz nem.

máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztalom, cserebere csoportban vagyok, van akitől megkaptam hogy biztos kamuprofil ezért jobb az óvatosság alapon nem akar velem cserélni semmit. Van akinek nem gond van aki meg csak olyanokkal áll szóba akinek az élete minden részlete fent van a facebookon. Tojd le őket, keress normálisabb csoportot.
máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért közösségi oldal,hogy legyen fent info rólad. Nem kötelező használni. Te meg nézegetsz másokat.
máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2: Sajnálom, hogy nálad is ez a tapasztalat. Pedig olyan profil is lehet kamu, ami pl tele van képpel, vagy van 5000 ismerőse. Vagy ha kiteszek egy bármilyen profilképet (mi van ha nem is magamról? ) akkor máris megbíznak bennem mások facebookon?

Itt a csoport vezetője azt is kikötötte, hogy aki 100 alatti ismerőssel rendelkezik, azt kiteszi a csoportból. :D Basszus, és akinek nincs a valóságban rengeteg ismerőse, az ne lépjen be csoportokba? :D Nekem kétszáz valamennyi van. Tudom kevés, de őket láttam személyesen is. Nem netes kamu ismerősök.

Benne vagyok könyves csoportokban is, szerencsére ott nem volt gond, hogy nincs profilképem. Vásároltam könyveket, egyből fizettem, megkaptam a rendelt terméket.


Kaptam privátban is egy választ, amit köszönök, azonban úgy látom félreértette a dolgot. Ő nem a csoportvezetőm, illetve a csoport nem a munkahelyemhez tartozik. Nem ismerem a vezetőt, csak olyan szakmai dolgokról volt szó benne, ami a munkámhoz jól jött volna. Kiléptem onnan végül. Nem akartam magyarázkodni idegeneknek egy számon kérő poszt alatt, hogy most épp miért nincs profilképem.

máj. 5. 09:11
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Továbbra is közösségi oldalnak hívják,hiába csapkodod magad. És nem kötelező használni,de a használatnak megvannak a szabályai. A profilképed lehet privát is, tehát rákattintani sem lehet. Inkább az üldözési mániád okán gondolkodj el, vagy oszd meg velünk.
máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

5


Nehogy már megakard mondani bárkinek is hogyan legyen fent egy "közösségi" oldalon. Mindenki el tudja dönteni hogy akar-e profilképet felrakni vagy bármi más infót megosztani magáról. Nem más, köztük te határozod meg hogy használja valaki a SAJÁT oldalát.

máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5: Nem tudom mit jelent az, hogy "csapkodod magad", illetve baromi nagy üldözési mániám van, mert nem rakok fel képeket magamról. :D Ja hogy az szabály, hogy kötelező kint lenni képnek. Mondjuk ilyet nem olvastam, de hála az égnek a magadfajta nagyokosok itt felvilágosítanak.


Egyszerű oka van: senkinek semmi köze az életemhez, a képeimhez az interneten. Szerintem attól szabad ott cikkeket vagy hasznos bejegyzéseket olvasgatni. Főleg, hogy soha senkinek nem is kommentelek sehova, tehát senkinek nem ártok ott a kép nélküli jelenlétemmel. Bár ugye nem tudom mit mond erről a "szabály". Gondolom valami tizenéves buzgómócsing vagy, aki a neten éli az életét.


#6: Köszi. :)

máj. 5. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia, én sem rakok fel magamról semmilyen képet, egy cica a profilképem, s ennyi. Semmilyen infót nem adok meg magamról, egyedül az ismerőseim láthatók ( bár, azt is el fogom állítani ). Semmiféle előírás nincs arra vonatkozóan, hogy kutya kötelessége mindenkinek fotót kitenni magáról. Ez nem okirat. Amúgy meg, akárki fotóját leszedheti bárki és rakhatja fel, hogy "ez én vagyok".

Én csak a munkahelyem miatt regisztráltam fel, mert ott kommunikálunk egymás közt a kollégákkal, tehát kötelező volt. Különben több olyan kollégám van, akinek nem a profilképe van, hanem pl. madárka.

máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor viseld a következményeit :))
máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8: Köszi a válaszod! :) Én meg korábban a főiskolás csoport miatt voltam fent. Meg most is benne vagyok csoportokban, ahol szívesen olvasgatok. Másra nem használom. Nem ismerkedek, nem barátkozok ott.


Szerencsére a munkahelyen viber csoportunk van. De ott is többeknek nincs képe. Kit érdekel? Mindenki tudja hogy néz ki a másik.


Egyébként én az ismerőseimnél is látom, hogy egyre gyakoribb az, hogy vagy leszedik a képeiket, vagy nem raknak ki semmi újat magukról évek óta.

Mondjuk felnőttként nyilván nem a facebook profilképek rakosgatása az elsődleges szempont valaki életében.

máj. 5. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!