Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság szevasszal köszönni?

Bunkóság szevasszal köszönni?

Figyelt kérdés

Most nem haverokra gondolok. Hanem például egy lánynak, vagy egy olyan embernek aki az ismerősöm de nem nagyon beszélek vele. Például az egy iskolában ha a folyosón köszönnek nekem (nem felnőttre gondolok hanem diákra)?

Mert én így szoktam általában köszönni, és úgy hallottam hogy sokak szerint bunkó köszönés és csak haverok közt megy el mint például a csá, cső stb.

Nyilván egy tanárnak, idősnek, boltosnak, buszsofőrnek felnőttnek stb.-nek nem így köszönök.

Ha lényeges 16/F



máj. 1. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Férfiak szoktak így köszönni. Egyik kolléganő szokása volt így köszönni. Na, az ő szájából nekem ez nagyon fura volt.
máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 azt bele is írtam hogy férfi vagyok
máj. 1. 11:37
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Elég igénytelen hatása van, pláne felületes ismerősök felé, a szia sokkal kedvesebb, puhább, elfogadottabb.
máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kivel és milyen közeli a viszonytotok. Két haver között oké.
máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak akinek így köszönsz, nem a legjobban esik. Inkább férfiaknak esik jobban ez a fajta köszönés.

De biztos jó érzésű vagy hogy feltetted a kérdést.

Az emberek sokfélék és nem gondolják hogy a jövőben bármi jelentősége lenne. Pedig lesz!

A Biblia ezt írja: 37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért az, mert nincs ilyen szó. Szeva és szevasztok van.
máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként belegondolva nincs normális magyar köszönésünk. A legsemlegesebb a hello, de az sem magyar. A "szia" az angol see you átvétele és nem használjuk mindenkivel, például fiú fiúnak nem szokta. A "csá" és a "cső" pedig olaszból ered, szintén nem használhatjuk akárkivel.
máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!