Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan oldjak fel egy ilyen...

Hogyan oldjak fel egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb férfi aki számomra szimpatikus, csak valamiért nem nagyon akar oldódni.


Egyszer kinn hagytam a telefonom egy asztalon és ő egyből arra gondolt, hogy el fogják lopni.


Pedig csak pár percre mentem a mosdóba ki.


Nekem ebből az jött le, miszerint ő nem igazán bízik az emberekben.


És ezt valamilyen szinten még tudom érteni, ugyanakkor én úgy gondolom: ha valaki átver akkor az adott személynek a szegénységi bizonyítványa, nem az enyém!


Plusz attól mert 1 ember becsapott, az nem azt jelenti, hogy az összes ember a földön rossz.


Néha nem értem az értékrendjét.


Milyen ember lehet ő ?



ápr. 25. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Melyik könnyebb elkerülni és megelőzni a bajt, vagy belegyalogolni a bajba, és a kárt orvosolni(már ha tudod)?
ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Kicsit sem veled van a probléma, hogy egy jótanácsból te kompletten ítélkezve levezeted egy számodra teljesen ismeretlen ember milyenségét.

Semmi nem utal a leírásból arra, hogy kíváncsi lenne rád, tehát semmit nem kell “oldanod”, max magadat, hogy képes legyél nem kapásból burkoltan lenézni azokat az embereket, akik mások, mint te. Mert igen, ez a “ő tuti mindenkiről a rosszat feltételezi, mert rám szólt, hogy ellophatják a telóm, ha kint hagyom” nagyon is lenéző. Ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy figyelmeztetett.

ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mitől védjem magam?


Egy normális örzőtt épületben ?


Úr isten mennyi bizalmatlan ember van...


Azért tart itt az ország ahol..

ápr. 25. 21:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt kirablásról ?


Normális emberekkel voltam körülvéve 😂


Én legalább bízom az emberekben!


És nem hajtogatom: Senkiben nem lehet megbízni, rossz az élet!


Sajnos sok ilyen csőlátású, negatív ember van.

ápr. 25. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Jezusom, en pusztan a magyar valosagbol kiindulva gondolom, hogy ha vecepapirt es csaptelepet is elvisznek egy nyilvanosvecebol, akkor egy telefont konnyeden.
ápr. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Figyi, ha annyira bízol az emberekben, akkor tudnál kölcsönadni nekem húszezret fizuig?

Eskü megadom!

ápr. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Na így kezdte az én egyik kollégám is.

Csak huszast fizuig.

Meg is adta fizu után tényleg.

De aztán 1,5 hét múlva megint kért, csak akkor 15-öt, mert a gyereknek szülinapja lesz és elfelejtette, nem tervezte be.

Adtam.

Megadta fizu után.

Aztán 1,5 hónap múlva már 40-et kért, mert most a kocsit kell vizsgáztatni.

Na azt nem adta meg.

Fizu után 2 héttel ismét kért, de már 150-et, mert mint kiderült, a svájci frank hitelre vett lakását viszi a végrehajtó, és inkasszót raktak a számlájára, és gyakorlatilag kölcsönökből él hónapok óta, csak már elapadtak a kölcsönzőforrások…

Ma 1.152.467,- Ft a tartozása felém.

Novemer óta kéreget.

Na ennyit a megbízható emberekről!

ápr. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek szegények. Így nem fogja érdekelni, hogy kapott egy szegénységi bizonyítványt, szépen elteszi és felrakja a zsibire a telefonodat. Ha mindenáron szeretnék hinni az emberek jóságában, akkor se a telefonommal kockáztatnék.
ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!