Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek fontosabb egy...

Szerintetek fontosabb egy gyerek élete egy felnőttétől?

Figyelt kérdés
Ezen vitáztam egy emberrel,mert szerintem nem fontosabb egy gyerek élete,hanem mindenki élete ugyanannyira fontos.
ápr. 23. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

Gyakorlatias módon gondolkodva a gyerek élete ér többet, mivel ő még dolgozhat, több évig fog élni, "több hasznot termel az államnak". Aztán ha felnőtt lesz, vagy idős, őt is ki lehet nyírni.

A mai világban annyit sem számít az emberélet, mint a vadnyugaton annak idején.

Túl vagyunk szaporodva, igyekeznek megszabadulni tőlünk ahogy csak lehet. Gyerekeket még nem nagyon bántanak, mert az őhaláluk felháborítóbb, nagyobb visszhangot kap stb.

De minden helyzet relatív.

ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek = ember

A felnőtt = ember

ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontosabb szerintem se. Sőt, sok szempontból egy felnőtt elvesztése nagyobb tragédia tud lenni. Egy átlagos felnőttnek több emberi kapcsolata van, így potenciálisan több embernek tragédia a halála. Több emberben marad űr utána, esetleg hátramaradnak olyanok, akik előtte az ő segítségére támaszkodhattak valamelyik formában. Természetesen tragédia egy gyerek halála, de ez elsősorban a szűk családot érinti csak.


Félek felhozni, mert borzalmasan cinikusan hangzik és leírni is rossz, de gazdasági értelemben is többet ér egy felnőtt, mint egy gyerek. Egy gyerek még éveken át csak emészeti fel az erőforrásokat és a felnőttek idejét, amíg képes lesz dolgozni vagy teremteni valamit. Gazdasági értelemben az a legnagyobb probléma, ha valaki akkor hal meg, amikor pont el tudna kezdeni dolgozni a tinédzserkora végén. A fiatal felnőttkori maximumról pedig lassan csökken ez az érték, amíg egyszer be nem esik a gyerekek alá idős korban.

ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Egy átlagos felnőttnek több emberi kapcsolata van,"


Aztán amikor beteg lesz, ennek a 10%-a megy oda segíteni.


Ha meghal, a sok ismerősének a fele vagy negyede megy a temetésére.

ápr. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a sok ismerős elwnyésző része veszi a fáradtságot, hogy rendszeresen meglátogassa a temetőben.
ápr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Alapból itt mindig az számít, hogy kinek mennyi esélye van a génjeit sokszorozni. Mármint úgy, hogy meg is maradnak.

Ahogy írták: egy fiatal felnőtt a legértékesebb, vagy esetleg egy idősebb gyerek, már majdnem felnőtt.

ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

#15 és 16


Ha van valami fertőző (pl megfázás) vagy krónikus (pl magas vérnyomás) betegségem, egy ismerős hogy tud segíteni? Vagy miért kéne neki? Meg egyáltalán honnan tudná, hogy beteg vagyok?


A temetősös dolgot meg főleg nem értem. Nem az elhúnytakért járnak az emberek temetőbe, hanem SAJÁT MAGUKÉRT. Feldolgozatlan dolgok, magamutogatás, önsajnaltatás, stb. Ezek az okok. A halottnak semmivel sem lessz jobb, ha egy sz.ros virágot ráteszel a sírjára minden heten. Inkább már akkor hagyd ott, ahol van. Legalább termel egy kis oxigént, míg fotoszintetizál.

ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%

17, olyan súlyos betegségről írok, amikor felállni sem tudsz, mozogni is nehéz, a wc-re kijutás helyett már régóta pelenka van, stb.


A temetőbe járás lehet az elhunyt iránti tiszteletből is. Tudod, amikor nagyon-nagyon-nagyon szeretsz valakit és meghal, nem úgy állsz hozzá, hogy "Hát, ő sincs már többé, lapozzunk, mi a vacsora?".

Pl megtiszteled az emlékét azzal, hogy szépen tartod a sírját, megállsz a sír mellett és visszaemlékszel a kedves közös emlékekre, stb.


Én nem várom el, hogy majd a halálom után ezt megtegyék értem, de én például megteszem Édesanyámért, mert szerettem amíg élt és, bár most nincs már itt, szeretem ugyanúgy és szeretbém, ha szép sírban pihenne.


És semmiképpen sem sz.ros virágot teszek a sírjára, hanem olyan szép virágot, amiről tudom, hogy tetszene neki. :)

ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!