Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hiányosságod van, mi...

Milyen hiányosságod van, mi az, amiben úgy érzed meg fejlődnöd kell?

Figyelt kérdés
Én például szeretnék kevésbé szorongani, közvetlenebb lenni. Illetve kommunikációban is nagyon sokat kell még fejlődnöm. Szeretnék empatikusabb, megértőbb is lenni, az érzelmi intelligenciámon fejleszteni. Ez hatalmas munka lesz.

márc. 23. 23:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, jócskán van még min dolgoznom magamban/magamon.


Nincsen rendben az önértékelésem, a bányászbéka popója alatt van az önbizalmam, pedig azért történnek dolgok, kapok visszajelzéseket, amik alapján nem lenne szabad ekkora önbizalomhiánnyal lennem.

Bár ezzel, valamelyest karöltve jár, de szeretnék a határozottságomon, a kiállásomon javítani még, mert, ha nem figyelek oda, lerí rólam, hogy mennyire nincs elég önbizalmam.


Valamint még a szóbeli kommunikációmon kellene még csiszolnom, egészen pontosan, beszélgetések során. Lekopogva, de ha előadást kell tartani, utána pedig levezető kérdésekre válaszolni, akkor nincsen gond, sőt, eddig nagyon jól meg tudtam ragadni és tartani mások figyelmét, pedig nem tanulok/magolok be semmit sem szóról szóra. Csak ennyit tesz, hogy az ottani tudásomban bízok, biztos vagyok...

Ez a hiány annak tudható be, hogy gimi alatt elég keveset voltam korombeliek közt, neten viszont sokat írogattam netes barátokkal, akik legalább egyidősek voltak velem. Nem is mindig vagyok kibékülve a reakcióimmal, válaszaimmal, és mindig később ugrik be, hogy ezt, meg azt amúgy illett volna megkérdezni, vagy ezzel és azzal tök jól fenn tudtam volna tartani a beszélgetést, meg hasonlók.

Az már csak bónusz, hogy gimi végén-egyetem elején elindultam egy nagyon jó irányba, sokat fejlődtem, javultam kommunikáció terén is, mert sokat is voltam emberek közt, meg rá is voltam kényszerítve, csak... elég nehéz időszakom van, bezárkóztam, és most olyan, mintha visszazuhantam volna a gimis énem szintjére. Mintha eltűnt volna az elmúlt évek haladása :C

márc. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!