Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék a "jég hátán...

Hogyan lehetnék a "jég hátán is megélő", igazi laza ember, aki bevonzza a jó dolgokat?

Figyelt kérdés

Valahogy most tett be az élet nekem: tanultam, küzdöttem, nem egy egyszerű munkát végzek, ezzel szemben ismerek olyat, aki most fiatalon 8 általánossal egy raktári A-ból B-be pakoló munkával többet fog keresni nálam.


Belőle árad a lazaság, lesz*aromság', ezért a melóért se mozdított meg jóformán semmit.


Én sem egy mérnök vagyok, de valahogy csak pislogok ezen, hogy ekkora lúzerré sorolt vissza a sors a tanulmányaimmal és a tenni akarásommal együtt...


Feladtam. Inkább szeretnék a fenti személyhez hasonlítani.


Hogyan kezdhetném el?



márc. 18. 08:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mert egy kalap xar, egy nagy átverés az egész oktatási rendszer. Sajnos sokan csak akkor veszik észre, amikor elpazarolták rá a hosszú éveiket és a sok energiát a tanulással.
márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Azért nem lesz x emberből mindegyik énekes, aki amúgy tehetséges lenne, mert idő előtt lebeszélik őket és abbahagyják. Az énekest nyugodtan helyettesítsd be akármivel. Nem sok olyan emberrel találkoztam, aki hosszú évek óta próbálkozik valamivel teljes erőbedobással és nem megy neki. Olyannal inkább, aki ímmel-ámmal megpróbált valamit, de mikor kiderült, hogy hát ez se nem megy könnyen, se nem gyorsan, akkor feladta. Azért lesz több ember orvos vagy akármi, mert az egy rohadt könnyű út, az egyedüli nehéz rész benne az, hogy lerakd a segged én tanulj, ennyi. Ahol más embereket kell megnyerned és nem az van, hogy csak felmutatsz egy papírt, hogy x éven keresztül seggeltél tehát kompetens vagy, ott már akadályokba ütközik az ember, amik eltántoríthatják. Bármilyen mezei szakmánál semmiféle akadály nincs, maximum csak akkor, amikor kikerülsz a munkaerőpiacra, mert ott már hirtelen neked is más emberekkel kell elfogadtatnod magadat és versenyezned, de ilyenkor már nem adja fel senki, mert ez már az út vége. Bár nyilván egyetemekről is buknak ki bőven az első évben. Bármelyik cél reális, csak kitartás kell és nem az első pár nehézség után mondani, hogy húha, ez nekem nem megy.
márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

#12 "Azért lesz több ember orvos vagy akármi, mert az egy rohadt könnyű út"


Az igen. Látszik reális képed van a világról.:D


Nyilván azért vannak tele a gagyi talent sulik kornyikáló és falábú lúzerekkel, mert a sok tehetséges diák nem kap esélyt a fejlődésre. Na meg a sok sok talent show. És társai. És minden nagyotálmodó kislány szinésznő és influenszer akar lenni. Egy évfolyamban van 90.000 fiatal. Ebből ha 9 sikeres sztár lesz valamilyen művészeti formában, akkor nagyot mondtunk, ekkora a piac, és ennyi embernek volt meg a tehetség, szerencse, segítség, jó időzítés kombinációja. A maradék 10000 aki ebből akar megélni, végül adminisztratív asszisztens lesz, és jobban járt volna ha továbbtanul.

márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#10


Igen, általában 9ig ki sem másznék az ágyból, csak most elő kellett adnom. Nem értem a mondanivalómat milyen módon validálja vagy invalidálja, hogy kinek segítettem hétfő reggel 9-ig. :D

Ha valamit butaságnak gondolok, karrierorientációs tapasztalataim alapján, azt invalidálom, mielőtt butaságok kezdenek terjengeni. Jó hogy azt nem hozzátok példának, hogy Bill Gécc is kibukott az egyetemről! Bezzeg az élet iskolája milyen értékes. Ez a szint kiakaszt.

márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13# A tehetségesen van a hangsúly, nem állította senki, hogy bármelyik kornyikáló béna befuthat, habár ilyenre is van példa😃 90 ezer fiatalból amúgy mennyi indul el az úton, hogy az is legyen, ami lenni akar? Majd akkor dobálózz számokkal, ha 90 ezerből 90 ezer elkezdi és nem csak szövegel, mert a többség hiába mond akármit, egy darab drámaórára sem mennek el, így semmi reális infó nincs azzal kapcsolatban, hogy Petike aki egyszer az életben arról álmodozott, hogy énekes legyen, lehetett-e volna tényleg az. Mellesleg nem akar az emberek nagy része se celeb se énekes se színész lenni, úgyhogy felesleges ezen lovagolni. A hobbit se szó szerint kell érteni, hogy ha Petike szeret olvasni, akkor ő író akar lenni. Nekem pl volt Youtube csatornám, de nem Youtuber akartam lenni emiatt, hanem megtanultam inkább profin videót szerkeszteni, mert ez volt az a része a hobbinak, amit élveztem is és pénzt is tudok vele keresni.


Senki nem azt mondja, hogy az egyetem szar és ne tanuljon senki tovább hanem legyen mindenki celeb😂 De az, hogy te lebeszélnél gyerekeket arról, amit élvezettel csinálnának az életben, konkrétan szánalmas, káros és undorító. Ezért tart ott a felnőttek többsége, hogy csak szenvednek az életben, mert egyszer valaki azt mondta nekik, hogy csak így meg úgy lehet csinálni a dolgokat, ha te mást akarsz, akkor hülye vagy. Ez kb a szüleink gyerekkorában lehet, hogy működött, de ha nem tűnt fel, kicsit más világban élünk már. Ma már nem csak orvos, ügyvéd meg mérnök lehet az, aki nem akar éhen halni.

márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem fogom túlkiabálni az előttem válaszolókat, de…

Azt gondolom hogy ezt a lesz.rom dolgot is meg kell tanulni. Én pl világ életembe azt mondogattam magamnak hogy ó engem nem fog semmi érdekelni, végül csak elmentem a rossz irányba. De ameddig azzal foglalkozol hogy xy-nal ez van, meg az, addig nem leszel boldog. Nem egyformák az életutak. És honnan tudod, hogy az az xy 5 év múlva nem lesz rákos, te meg élsz 80éves korodig?

Van akinek beválik a kemény próbálkozás, küzdés, de milyen áron?

Hozd ki magadból azt, ami éppen annyi, hogy nem érzed magad rosszul tőle, ne törekedj a maximumra, mert az az állandó boldogtalanság alapja.

Legyél önmagad, aki tényleg te vagy, és ne egy olyan valaki, akivé válni akarsz. Én is ezen az úton jártam, de nem akarom elkúrni az egész életem. Tudod, nem mindenkinek kell ilyen olyan szupernek lenni.

márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%

1: nem azért tanulunk, hogy vigyük valamire, hanem azért, hogy művelt emberek legyünk.

A kérdezőnek: az, aki a jég hátán is megél, az bizony elég kemény munkát végezhet. De mindegy is, hogy mit tanultál, a tudást nem vehetik el tőled, és ha átmenetileg is, de csinálhatsz "alantasabb" munkát is, ha azzal jobban keresel.

márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17: hát úgy érzem ha ilyen lehetőség jön, akkor elvégzem az alantasabb munkát, mert a szakmámban egyenlőre nem jön jobb lehetőség. Csak most csalódottabb vagyok a világban, mint valaha.


Amúgy ne értse félre senki: itt nem a fizikai kontra szellemi munka szembeállításáról van szó.

márc. 20. 11:30
 19/19 Senior Séf ***** válasza:
Úgy, hogy nem bevonzani akarod a dolgokat, hanem odateszed magad.
márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!