Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék lelkileg erősebb...

Hogyan tudnék lelkileg erősebb lenni, hogy ne viseljen meg a szüleink eltávozása? Hogyan értsem meg, hogy az élet természetes része, hogy meghalunk?

Figyelt kérdés

lehet, hogy rossz kategóriába írok, nem tudom, melyikbe kéne.

Nagyon stresselek és napokon át tartó gyomorgörccsel élem napjaimat, mióta tudom, hogy egyik szülőm nagyon beteg és ki tudja hova tovább. Egyik szülőmet már elvesztettem, a másikat nem szeretném. Lelkileg össze vagyok roppanva, és ez kihat a mindennapokra.

Viszont azt is tudom, hogy biztos hogy van rá mód, hogy ha megértem, hogy az ember alapjába véve halandó, és ez az élet körforgása, akkor jobban el tudnám fogadni anyukám elvesztését.

Leírni le tudom, de érezni nem.

Van bármi, mód, ötlet, terápia, könyvk film, cikk, bármi, ami tudna a fejemre és szívemre hatni?



#érzés #szorongás #Jelllemzés
febr. 11. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hit nélkül szerintem nem nagyon lehet feldolgozni. Mégis kinek vigasz az, hogy így kell lennie?!

Esetleg az új család adhat enyhülést. Házastárs, gyerekek.

febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Idő kell hozzá. A nehezen emészthető dolgok tudomásul vétele nem könnyű. Szép lassan összeszoktatod magad a gondolattal. Most az előgyászban vagy, ez normális. Készülsz lelkileg arra, hogy amikor bekövetkezik a halál, ne érjen sokként. Legyél vele minél többet, beszéljetek meg mindent, ha olyan állapotban van, fontos, hogy ne maradjanak elvarratlan szálak, meg nem tett teendők. Ha van rá pénzed, igénybe lehet venni gyászban járatos pszichológust vagy gyászkísérőt.
febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

van több gyermekem és az sem segít. Tudom az eszemmel, hogy gödörbe kerültem. Igen, gondoltam gyászban járatos pszichológusra is.

Köszönöm, hogy írtatok amúgy

febr. 11. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az anyukám egyik pillanatról a másikra veszítettem el. Gyerek voltam, nagyon megviselt. Apukám beteg volt de sokat segített a feldolgozásban az hogy az utolsó hónapokban nagyon sokat tudtam vele lenni. Nagyon sokat beszélgettünk és el tudtam köszönni tőle. Ez nagyon fontos!
febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a Dokik sorozat egy-egy jelenete segít ebben, mint pl. ez:

https://www.youtube.com/watch?v=ORQ2ZL_3t-k

febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!