Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt emberek,...

Miért hiszik azt emberek, hogy a gyerek meg a család az egyetlen boldogság és miért erőltetik?

Figyelt kérdés
30 vagyok és nem tudnám elképzelni hogy ilyen életet éljek. Amúgy is idegesítőek a gyerekek meg egyáltalán nem aranyosak.

dec. 12. 06:54
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi: nekem seme jön be ez a "gyerek-család" nyáladzás. Pár hónap-év: megy a "Jaj, de cuki ez a kisgyerek", aztán elkezd serülni, és a szülő meg fogja a fejét, hogy "Mán megint mitt tett ez a kölyök?", de a szülő persze semmiről nem tehet, hogy félre lett a kölyök nevelve.

No meg a politika is ezt az álságos gondolatvilágot szajkózza.

Félrement itt sokaknak a gondolatvilága.

dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
52%
Ne magadból indulj ki.
dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Metionin ***** válasza:
100%
30. Sokan (pl. én) nem az életkor alapján döntünk, hanem viselkedés alapján. Én pl. utálom, ha valaki hangos, hisztizik, nem fogja fel amit mondok neki, szemtelen, visszabeszél stb. Ezek többsége életkori sajátosság a gyerekeknél. Ha felnőtt vagy tini csinálja, ugyanúgy idegesít, csak egy egészséges felnőtt általában nem hisztizik visítva a buszon. És a gyerektelenség önmagában még mindig nem gyerekutálat. A csendben lévő, nem zavaró viselkedésű gyereket egyáltalán nem utálom, csak szimplán nem érdekel.
dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
52%
Miért is kéne,hogy más gyereke érdekeljen? Senki nem várja el. A normális,egészséges nőket sem érdekli igazán más gyermeke, szóval tőletek sem várjuk el.
dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
32es jól beszél
dec. 13. 00:58
 36/36 anonim ***** válasza:
86%

Én alapjában véve az emberek többségét sem kedvelem túlságosan, nemhogy a gyerekeket, akikben minden idegesítő negatív tulajdonság felerősítve van jelen.

De teljesen elfogadom, ha valaki erre vágyik. Engem csak az idegesít, amikor elkezdik a szokásos mondókát, hogy enélkül nem lehet teljes az életem, nem tudom meg milyen csodát hagyok ki stb. Közben meg sokszor olyanok mondják ezt, akiknek az arcukra van írva, hogy nem élvezik a gyereknevelést. Úgy látom, aki tényleg élvezi, az képes elfogadni más nézőpontokat is, pl hogy valaki másban találja meg a boldogságot.

Rengeteg család van, ahol hiába van 2-3 gyerek, nincs szeretet és összetartás, sőt én nem is nagyon ismerek olyanokat, akik nem váltak el a gyerek/ek 10 éves koráig. Ezek a megkeseredett emberek akarják győzködni a másikat, hogy ő is vállalja be, mert nekik már nincs visszaút és azt akarják, hogy te is szívd meg.

dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!