Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek miért nyitják rá...

Emberek miért nyitják rá másokra gondolkodás nélkül az ajtót nyilvános wc-knél? Illetve hogyhogy nem tudják, miért van bezárva?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge...


Én ha pl plázában elmegyek mosdóba, akkor ha nem egyértelműen piros a kilincsnél, kopogok. Ha nem hallok semmit, kopogok mégegyszer, hátha csak nem hallottam. Ha megint semmi, akkor nagyon lassan elkezdem kinyitni az ajtót, hogy még be tudja csukni, ha mégis bent van valaki. Mások meg nem így csinálják, hanem telibe kinyitják az ajtót, ami akkor ciki, ha nincs bezárva, mert pl nincs zár az ajtón. Nem egy olyan embernél tapasztaltam, hogy ha be is tudtam zárni, ő akkor is próbálja kinyitni, rángatja az ajtót, mintha nem lenne egyértelmű, hogy bent van valaki. Amikor meg szólok, hogy foglalt, meglepődik.


dec. 1. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert seggfejek, bunkók. Erre nincs más magyarázat.
dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jártam már úgy én is, hogy kérdés nélkül nekiállt rángatni az ajtót, pedig volt még szabad fülke. Se kopogás, se kérdés semmi. Az ilyennek én sem szólok ki, hogy foglalt, úgysem értené.
dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Részeg, vagy azt hiszi jó poén. Egyértelműen látszódik hogy foglalt, ha ugy van kialakítva az ajtó
dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Én 1x szartam ilyen nyilvános retyóban. Ugyanilyen rángatás. Épp acélbetkós volt rajtam, azt a 3. rángatásra teljes erőből megküldtem belülről az ajtót a bakim talpával. Az illető erre elmenekült. 😄
dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem, munkahelyen pl erőből rángatják többször, kopogás nélkül.

Olyan helyen már nem is használom a mosdót ahol nem zárható, mert úgyis jön valami barom és nyitogatja.

dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen gondolkodtam múltkor. Nyilvános wc, kívülről a zárnál van piros vagy zöld csík, amiből lehet látni hogy foglalt-e. Bent vagyok, valaki elkezdi rángatni az ajtót. Hallok egy női hangot hogy "hát ez miért nem nyílik", kiszólok hogy talán mert foglalt, és rángatja tovább az istenbarma...
dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat filózok ezen, mégsem sikerült még sosem megfejtenem a dolog miértjét. Bevásárlóközpontok mosdójában ritkán járok, mégis elő-előfordul ilyen, de amin rendre meglepődök az az, hogy egyetemen is ez megy. Látja, hogy az ajtó csukva, a zár alatt ott a piros jelzés, mégis neki esik az ajtónak, és tépkedi, mintha az lenne az egyedüli WC a szinten, és nem lenne a mellettem lévő nyitva, és üresen..


Nekem ez annyira érthetetlen és durva jelenség.. alapnak kéne lennie, hogy kopogok, hogy nem ráncigálom, meg, hogy amúgy felfogom, hogy csukva van és ott a piros jelzés, szóval nem piszkálom azt a fülkét.

dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek semmi belátása nincs. Lásd azok, akik megállnak az út közepén, lassan sétálnak elfoglalva az egész járdát, felszállnak a buszra, majd megállnak, nem foglalkozva azzal, hogy amúgy még 20 ember fel akar mögöttük szállni.

Az, hogy egyszer elfelejtettem bezárni a budiajtót, és kopogás nélkül rámtépték, az egy dolog, az én hibám, miért nem zártam be. De mikor egyértelműen piros, és próbálok épp viszonylag halkan fosni a zárt ajtó mögött, nem esik jól, hogy emberek rángatják az ajtót. És nem érti, miért nem nyílik, eszébe sem jut, hogy talán azért, mert van valaki benn, és ha már egyszer rápróbált, és nem nyílt, akkor tovább kellene állni, és keresni egy olyat, ami nem foglalt? Úristen, az emberek szimplán csak idióták. Volt olyan, aki ilyen esetben kikérte magának, mikor rángatta az ajtót, hogy kikiabáltam, hogy hagyjon már békén, nem látja, hogy foglalt?!

dec. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na még a nyolcashoz hozzátenném mikor a boltban leáll úgy pofázni, hogy a kocsijával keresztbe áll a sorban, és ha megkéred hogy menjen már kicsit arrébb mert nem férsz el mellette, úgy néz rád mint az ufóra.
dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ilyen van, ezért utálok vásárolni menni, nézegeti a polcokra kirakott terméket, és közben ott ban a bevásárlókocsija a sor másik felén, pont úgy, hogy ne férjek el közte, pedig kicsi és vékony vagyok. Én már feladtam, már nem beszélgetek, csak arrébbtolom a kocsit.

Meg mikor kiszáll az ember a metróból, örül neki, hogy kinn van, és leáll nézelődni, amúgy mögötted még harminca nkiszállnának, tesó, de semmi baj, mobilozz csak.

Mikor elfoglalja egy 40 kilós nő az 5 kg-os kutyáját sétáltatva az egész járdát. Konkrétan az egészet, csak úgy tudsz előzni, ha átléped a pórázt, és neked a k. anyád, amiért nem akarsz bizonytalan ideig 1km/h-val haladni mögöttük.

Ugyanez a néni, aki arra használja az úszómedence gyors sávját, hogy háton lebegjen, és nem veszi észre, hogy feltartja a sportolókat. Helló, a kismedencét is lehetne használni arra, amit csinálsz?!

Vagy az ember, aki 60km/h-val halad egy olyan úton, ahol 90km/h a megengedett, és a viszonyok még ennél többet is megengednének, de az istennek nem húzódna le, hogy elmehess mellette.

Uhh.

dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!