Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi mindenki azt az...

Miért hiszi mindenki azt az egyetemen, hogy nagy társasági ember vagyok, egy központi figura, miközben magányos vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy kerültem oda az egyetemre, hogy senkit nem ismertem, kezdetben nem is nyitottam senki felé, felém se nyitott senki, aztán elkezdtek alakulni a dolgok, és nagyon sok ember megismert, pedig nem csináltam semmi különöset, csak picit feloldódtam.


Most már gyakorlatokon mindenki ismer, a szaktársaim közül is mindenki ismer, az egyetemen a központibb figurák előre köszönnek nekem, ha más kimegy a táblához, akkor mindenki beszél közben, ha én kimegyek, mindenki csendben figyel.


Páran megkérdezték, hogy milyen központi figurának lenni, meg ilyen nagy társasági embernek, és csodálkoztak, amikor válaszoltam nekik, hogy egyáltalán nem vagyok központi figura, vagy a társaság közepe, igazából senki nem hív sehova, a születésnapomon is 1 ember köszöntött fel (igaz, nincs is kirakva Facebookra).


Mégis hogy nézhetik az egyik legintrovertáltabb legmagányosabb embert a társaság közepének?


2023. okt. 31. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért amiért engem jó előadóképességű, magabiztos, mindig felkészült, tip-top embernek néznek a szakon. Nem vagyok az. Jól improvizálok és bullshitelek, ha valamit nem tudok vizsgán, és erre annyira koncentrálok, hogy nem látszik, hogy ideges vagyok. Meg vannak pánikreakcióim, például húzós vizsgahelyzetben olyan tanárnál, akitől mindenki fhosik, mert kb mindenkit buktat első vizsgán, meg 3-asnál jobb jegyet nem-igen ad senki, stresszeltem vizsgán, és az történt, hogy mondtam valamit, kijavított, majd kérdezett, én meg nem tudtam válaszolni a kérdésre, szóval zavaromban megmagyaráztam, hogy miért nem volt igaza abban, hogy kijavított. :D Mondjuk a tanárnak se tűnt fel, hogy skippeltem a kérdést, és utána megadta az ötöst(azon az időponton mindenki bukott, vagy kegyelemkettest kapott rajtam kívül). Utánam lévő emberek meg tök meg voltak lepődve, hogy "milyen merész húzásom volt". Én meg tudom, hogy nem merész húzás volt, hanem a felkészületlenségből adódó pánik beindította a kis bullshitgenerátort. :D


Ez nyilván az, hogy én látom, hogy mi van az előadásmódom, viselkedésem mögött, hogy érzem magam, stb. Kívülről meg ez nem így néz ki. Te is belülről tudod, hogy magányos vagy, csak felületesen ismernek, kívülről meg nem ez látszik, csak az, hogy az egyetem falai között ismernek, aztán ebből feltételezik, hogy órák után lógsz valakikkel, akik közé az épp aktuális "feltételező" ember nem tartozik bele.

2023. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!