Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogy érzi magát ettől?

Ki hogy érzi magát ettől?

Figyelt kérdés

A lenti link a Google képkereső lesz a rafflesia virágról, de a kérdésem bármilyen más hasonló óriásvirágra érvényes. Nem vált ki belőletek valamilyen rossz, undorhoz vagy félelemhez hasonló érzést, esetleg valamilyen fizikai reakciót?


Ahogy nézem ezeket a képeket, undorhoz/félelemhez/szorongáshoz/bénultsághoz hasonló, nagyon ritkán tapasztalt érzés jön rám, és furcsa érzés van a karom bőrén/alatta.


Megmutattam a testvéremnek is, ő tőlem függetlenül ugyanezt tapasztalta.


Kíváncsi vagyok a ti benyomásaitokra is, illetve, hogyha belőletek valami más vált ki ilyet, mi az? Tudjátok az okát?


[link]



#félelem #szorongás #fóbia #rafflesia #rafflézia #óriásvirág
2023. szept. 21. 10:15
A kérdező szavazást indított:
Rosszul érzem magamat, ahogy leírtad
Rosszul érzem magamat, de másképp
Közömbös
Jól érzem magamat, tetszik, szeretem
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog összhatása lehet:

- környezetétől erősen elütő színek

- a tudás, hogy a veszélyes élőlények figyelmeztető színeket használnak, és gyerekkortól kezdve tipikus példa a veszélyre a légyölő galóca piros alapon fehér pettyes kinézete

- szintén a színhez tartozik az árnyalat, ami a bőrtől lenyúzott húsra emlékeztet

- a pöttyök és egyes fotókon a középső rész fekete (láthatatlan) ürege a tripophobia-t erősíti, ami sokaknál okoz diszkomfort érzést

- ahol látszik a közepéből kiálló dárdaszerű rész, olyan mintha egy taposó csapda lenne

- horrorfilmes élményekben ez a felépítés egy-egy műben visszaköszön (popkultúrában a Stranger Things-ben a Demogorgon feje szinte egy az egyben ilyen), szintén a szirmok hajlása arra emlékeztet, mintha egy ugró mozdulatra kész lény lenne


Ezeket mind bele lehet képzelni egy kis fantáziával.

2023. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy büdös emiatt kellemetlen, de amúgy látványra közömbös.
2023. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Azta, nekem kell ilyen a kertembe!
2023. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A titán buzogány is óriási. Egy kicsit kellemesebb látvány.

Szerintem gusztustalan ez a növény és nem azért, mert nagy. Ocsmány a szine, a mintázata, azok a tüskék belül, bizar és taszító a kinézete, ráadásul még büdös is. Simán elképzelem róla, hogy egy óvatlan pillanatban belém harap.

2023. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!