Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy ne szóljak...

Miért mondják, hogy ne szóljak vissza, ha nekem valaki beszólt? Miért gondolják, hogy a szócsata vége feltétlenül fizikai inzultusba torkollik?

Figyelt kérdés
Nem kocsmában, hanem utcán, de előfordult, hogy beszóltak, visszaszóltam, mentem tovább. Tarhálókat is el szoktam küldeni az édes jó anyukájukba, ha nem adok nekik és elkezd szitkozódni. De miért gondolják, hogy egy-egy ilyen vita vége mindenképpen verekedés? Mindenki elmondja a magáét, azt' cső. Persze ha nincs kellőképpen delíriumos állapotban, azok tényleg kiszámíthatatlanok.
2023. szept. 5. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert soha nem tudhatod, hogy az illetőnek van-e valami súlyos problémája a fejében, ami miatt 2 szó után neked megy. Az ilyenekkel nem fogsz tudni értelmesen vitázni, mert képtelenek rá. Vannak, akik kést is tartanak maguknál, ami ellen csak akkor van esélyed, ha gyorsabban futsz nála. Felesleges keresni a bajt.
2023. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyenre gondolok, például az egyik bevásárlóközpont előtt állt két srác. Elmentem mellettük, az egyikük rám mutatott és elkezdett röhögni. Kérdeztem valami gond van? Az meg szinte fuldoklott a röhögéstől, alig tudta kinyögni, hogy "Hátbaxki, hogynézelteki?" Én meg csak annyit, hogy "Te se nagyon nézzél tükörbe, mert még eltörik". Erre ő már nem röhögött, hanem előbb a barátjára nézett, majd ketten együtt rám. Én meg vállat vontam és elmentem. Na nem gondolod hogy ezért nekem rontott volna a menőcsávó.
2023. szept. 5. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik azt keresik, hogy hogyan lehet eszkalálni egy helyzetet és balhézni, mert a 2 agysejtjükkel többre nem képesek. Ne kockáztasd a testi épséged. Hiába állsz bele a helyzetbe, soha nem fogják azt mondani, hogy "hallod tesó, igazad van, bocs". Egy ilyen helyzetben nem nyernél, főleg, ha többen vannak. Elhiszem, hogy nagy az igazságérzeted, de használd a józan eszed.
2023. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Mert gyavak. Mondjuk van aki egybol szajbaver, en se szoktam szajkaratezni ha nem all le 1 szovaltas utan szolok megegyszer.. aztan mar utok. Aki gyenge meg nem tud bunyozni jobb ha nem keresi a bajt..
2023. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszer valaki majd szájbacs.sz érte, azért - és jó esetben nem a kést kapja elő.


Meg könyörgöm, minek süllyedjek le a szintjére? Annál többnek tartom magam. Szóljon be, kap egy lenéző pillantást, aztán ennyi.

2023. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az eset is csak egy szóváltással indult, az áldozat pedig sportoló volt:

[link]

2023. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy mikrobusz haladt Budapesten az Andrássy úton a Hősök tere felől a belváros felé. A sofőr nem nagyon ismerhette a járást errefelé, mert folyamatosan balra indexelt, arra akart kanyarodni, amit ezen a szakaszon jó hosszan nem lehet. Leste is az utcákat, és elég lassan haladt a belső sávban. Mögötte egy batár-nagy fekete BMW sötétített üvegekkel nagyon hamar megunta a lassú tempót, és huzamos dudálással próbálta a furgont jobb belátásra bírni. A sokadik dudaszóra kinyúlt egy kéz a mikrobuszból és jól bemutatott a bömbinek. Erre a BMW kutya gyorsan megelőzte, keresztben eléállt, és kiugrált belőle négy tipikusan nagy darab kopasz nem napon barnult. Az egyik a furgonhoz lépett, feltépte a sofőr ajtaját, majd hanyatt bukfencezett. A sofőr a szép rúgás után ki is szállt, és sebtében megverte a többi hármat is. A mutatvány elég nagy népszerűségre tett szert az Andrássy út közönsége körében. Az rendezvény fénypontjaként egy szakadt kanárisárga kiskocsiból kikiabált egy pasas a levitézlett „gengsztereknek”:

– Látod, csávókám? Ezért kellett volna megtanulnod olvasni! A mikrobusz oldalára ugyanis ez volt írva jó nagy betűkkel: Fehérorosz Karateválogatott. A válogatott ki se szállt, csak röhögött a kocsiban. A sofőr intézte az egészet...

2023. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg enyhébben, tompábban szólj vissza, groteszk humort bevezeteve, pl.: "Köszönöm a bóko!".

Vagy:

"A véleményed téged jellemez".

2023. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!