Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jó dolog az, ha a...

Mennyire jó dolog az, ha a lelkiismeretem nem enged hibázni vagy, hogy ha valamit nem mondok el már rögtön rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a feladataim mindig becsületesen elvégzem, különben lelkiismeret furdalásom van. Vagy arra, hogy a lelkiismeretem nem engedi, hogy hazdudjak, mert utána szörnyen érzem magam, vagy ha hazudok, akkor is szörnyű érzésem van. A lelkiismeretem miatt mindent el kell mondjak a hozzám közelállókhoz, különben ismét rosszul érzem magam. Ez mennyire jó vagy rossz? Néha rossznak gondolom, hisz egyes esetekben, jobb hallgatni. Köszönöm a válaszokat!!

2023. aug. 6. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Ugyanígy vagyok. Konkrétan napokig nem alszom ha épp gyötrődök valami miatt. Borzasztó.

A szüleid nem keltettek benned bűntudatot minden apróságért? Nem mondogatták, hogy szégyelld magad ezért-azért? Nekem igen.

2023. aug. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a szüleim nagyon megértőek és kedvesek, de van mikor bűntudatot keltettek bennem
2023. aug. 7. 06:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Vallásos családban nevelkedtél?
2023. aug. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz, és egy kicsit jó. Ha így cselekednél megértésből, nem állítanád meg a megértést addig, hogy te rosszul vagy, akkor szép lenne, meg a rosszul levés is befejeződne pár hét, hónap alatt.


A rossz érzés nem jó. Én is a szépség miatt nem hazudok, nem azért, mert rosszul lennék ha hazudnék. Amikor hazudok, az tudatos, és tudom, hogy úgy szebb.., sajnos.

2023. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!