Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem olyan ellentmondásos...

Nekem olyan ellentmondásos érzetem van az otthon kitett motivációs idézetekről. Kifejteni lenn. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát pl. valaki azt teszi ki otthon arany keretbe foglalva, hogy "Arany életem van", vagy valami hasonlót. Vagy pl. "Nincs megállás, amíg 7 számjegyű fizetésem nem lesz", stb. Az a bajom ezzel, hogy szerintem ez nem azt a jót sugallja, amit az emberek ezektől remélnek. Pl.: "Boldogság, jókedv otthona".

Mert ha van egy ember, akinek tényleg millió forintos, vagyis 7 számjegyes fizetése van, garantáltan nem plakátolja tele motivációs idézetekkel a lakását. Értitek, mire gondolok? Vagy ha van valaki, akinek szó szerint arany élete van (mert egészséges, vonzó, szerelmes a házastársába, gazdagon élnek, annyiszor és oda utaznak, ahogy csak kedvük tartja, a hobbijuk a munkájuk, stb.) akkor az se fogja kitenni a budiba, meg a nappaliba, hogy arany élete van, hanem helyette megy és éli az arany életét. Vagy akinek tényleg az idő nagyobbik részében boldogság és jókedv uralja az otthonát, az se érzi szükségesnek ezt megerősítgetni feliratokkal...

Ezért érzem ellentmondásosnak tehát ezeket az otthoni motivációs idézeteket. Ha kiteszed, gyakorlatilag azt rögzíted, mid nincs. Mert ha lenne, akkor nem írnád ki...


2022. szept. 20. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Értem, mire gondolsz.

De igazából meg mégsem.

Én is pofákat vágok, amikor idióta idézeteket osztanak meg emberek.

20-30 éve nem látott volt osztálytársak, régi szomszédok mindenféle történéseit, szakítás, válás, új kapcsolat, veszekedés, lelki terror, szar munkahely, haláleset stb.. mindent lehet tudni néha a legbelsőbb magánügyeiről is, csak mert odatolják az ember arcába.

Valahol mégsem érdekel, csak furcsának találom.

Olyan, mint az általad leírt eset.

Az is fura, de végülis neked is mindegy, nem?

2022. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mindegy, igen. Most a kérdést az ihlette, hogy megláttam valakinek a fotóját Instagrammon, amiben lefotózta, mit olvas épp. És a könyv mellett ki volt támasztva fotókeret, abban egy idézet, amiről rögtön az jutott róla eszembe, hogy szegény nem lehet lelkileg a legjobban, ha ezzel kell fölspannolnia magát. Kontraproduktívnak érzem. Az volt amúgy kiírva neki, hogy "I have a golden life"
2022. szept. 20. 14:45
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem, miből gondolod, hogy akinek aranyélete van, az ne írhatná ki a lakásában ezt. Az is észszerű, ha valaki némán nyugtázza magában a sikert, de az is, hogy minden nap emlékezteti magát az elért sikerre.


Belemagyarázol, ezerrel. Én azt gondolom, hogy valahol irritál téged, hogy valakiben megvan az igény, hogy motiválja magát nagyobb célokért, illetve hogy fenntartsa a motiváció. Egyszerűen nem látok más okot arra, Te miért látnál az egészbe ellentmondást, ha nem arról lenne szó, hogy Te nem igazán mersz nagyobb célokat nyilvánosan kimondani.


Akkor lenne jogos, ha tényleg tapasztalnál ellentmondást. Mint amikor a nyugdíjas bácsi Nőnapon köszönti minden nőismerősét Facebookon, majd meg Cseh Katalin oldalára hülyelibázni, vagy amikor valaki rendszeresen posztol idézeteket szeretetről és elfogadásról, aztán csak úgy ömlik a sz*r a szájából, ha vitázni kezd.

2022. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

"Nem értem, miből gondolod, hogy akinek aranyélete van, az ne írhatná ki a lakásában ezt. "


Na ilyent még nem láttam. Olyant viszont sokat, mikor olyanok rakják ki, akik soha semmit nem érnek el, abba hagyják, el sem kezdik, várják a csodát. Leginkább "önfejlesztő" bölcsességek mindenhova kirakásával, kiposztolásával.

2022. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

"Na ilyent még nem láttam."

. A nem tudásra apellálás: örökzöld érvelési hiba.


Tudod, én mit nem láttam? Olyan embert, aki elégedett volt az életével, mégis kísértést érzett arra, hogy mások életével foglalkozzon, mások életét minősítse.

2022. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De most komolyan, el tudod képzelni, hogy Bill Gates, jeff Bezos, vagy Elon Musk kiteszi otthon, hogy "sikeres vagyok"? Aki tényleg sikeres, az nem teszi ki.
2022. szept. 20. 15:10
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

". A nem tudásra apellálás: örökzöld érvelési hiba."


Oké. AZt mégsem jelenthetem ki, hogy soha, sehol nem fordul elő ilyen, de abban telejesn biztos vagyok, alapvetően azok az emberek kapaszkodnak az ilyen közhelyekbe, akik sikertelenek és jobban szeretnek ábrándozni, "önsegítő" könyvektől várni a csodát, mint tenni valami értelmeset.

Olyant is sokat láttam, hogy valaki vagy 10 éve olvassa ezeket az írásokat, tele a face profilja hasonló idézetekkel, és 10 éve ül ugyanazon a szemétdomb tetején, de lelkesen megveszi az ezredik könyvet is.

2022. szept. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

". A nem tudásra apellálás: örökzöld érvelési hiba."


Közhelyek puffogtatása pedig ostoba dolog.

2022. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

6


EZ így van. Az ilyesmi a nem túl edukált, leginkább a csodára vágyó réteg szokása.

2022. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz az amit írsz, hiszen attól, hogy motiválja magát a maga szintjén lehet boldog, sikeres élete.


Nem csak végletek vannak, nem csak abból áll a siker, hogy végtelen gazdag utazó vagy akinek mindenre is van pénze. Lehet, hogy valakinek már a teljesen átlagos kis élete is egy hatalmas munka eredménye.


Ha valaki egy mérgező, elmaradott családból, nincstelenségből jön, annak már a jól felépített, tök átlagos élete is jelenthet sikert. Nem csak Gates, meg Bezos léteznek a világon.

2022. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!