Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a legjobb amit tehetek...

Mi a legjobb amit tehetek ebben a helyzetben? Le lehet küzdeni valahogy ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, baromi hosszú és talán kusza történet lesz, a gondolataim is összevissza vannak, de megpróbálom érthetően leírni.


Eddig nem volt nagy szerencsém lányok terén. Volt egy hosszabb és egy rövidebb kapcsolatom, meg talán 2-3 pár napos-hetes szösszenet. Ez köszönhető annak is, hogy nem vagyok kifejezetten helyes (félreértés ne essék, próbálom kihozni a maxot abból ami van, nincsenek önértékelési gondjaim és hasonlók, csak szimplán így gondolom), meg annak is, hogy mindig a hosszútávút kerestem, nem nagyon adtam az egy éjszakás kalandokra.

Megismertem úgy 2 éve egy lányt egy chat oldalon. Nagyon meg volt a közös hang, először csak barátság terén, majd egyre inkább kezdett átcsapni vonzalomba a dolog. Messze lakik és mivel mindketten megszívtuk már távkapcsolatokkal, megbeszéltük, hogy először találkozunk élőben aztán majd ahogy alakulnak a dolgok.. Ez a találkozó meg is történt nemrégiben, meghitt volt és kellemes. Lefeküdtünk. Másnap átbeszéltük a dolgot indulás előtt. Arra jutottunk, hogy jó volt a dolog, mindketten élveztük és ha a jövőben úgy alakul, megismételhetjük, de a távolság miatt meg az ebből adódó külön társaságaink miatt nem működne rendes kapcsolatként, leginkább részemről, mivel bár tagadhatatlanul szimpatikus, de mégsem tudnám elképzelni magam vele párkapcsolatban. Mindketten tudjuk magunkról, hogyha a társaságból akikkel gyakrabban lógunk (egyetemi szaktársak, csoportok, közeli ismerősök stb.) úgy alakulna (szingliként) valakivel a dolog, belemennénk mivel nincs meg az a szintű kötődés, ami ezt meggátolná. Távol vagyunk egymástól, az adott illető pedig közel és működne a kémia, megcsalás lenne a vége. Annál pedig többre tartjuk egymást, hogy ezt csináljuk és nem szeretnénk csalódást okozni egymásnak, sem elrontani a baráti viszonyunkat. Tehát lényegében megállapodtunk egy barátság extrákkal dologban, semmi kötöttség amíg nem jön valamelyikünk életébe egy komoly kapcsolat.

Itt jön az én dilemmám: Mesélte, hogy azóta lefeküdt párszor valakivel, bennem pedig előjött bizonyos szintű féltékenység. Szexuális féltékenység? Nem tudom lehet e így nevezni. Nem vagyok szerelmes, nem azért érzem ezt, mert szeretem és mással van, hanem azért mert neki van kivel, nekem pedig nincs. Ülök itthon egyedül és dolgozok, meg a hobbijaimmal foglalkozok és azon kattog az agyam, hogy nincs se párom, se alkalmi légyottok és hogy még most is mennyire szerencsétlen vagyok ilyen téren. Persze, van aki rosszabb helyzetben van nálam, de ettől nem érzem jobban magam. Tisztában vagyok vele, hogy a sült galamb nem fog a számba repülni, ha ilyen dolgokat akarok tennem kell érte és tennék is.. viszont nem nagyon van rá lehetőségem. Itthon vagyok passzív féléven, távol az egyetemtől, tehát az egyetemi aktivitás (társasjáték estek, kocsmázások stb.) kilőve. Haverok, társaság akikkel el lehetne járni helyekre messze laknak, na meg dolgozunk, így ritkán tudunk találkozni. Elég eldugott kis faluban élek, szórakozási lehetőség nincs, faluban haverjaim nincsenek, a legközelebbi lehetőségem a városban lenne 35km-re, de a buszmenetrend borzalmas. Este 6 után abszolút nincs is buszom hazafelé, de hát általában estefelé szoktak beindulni a bulik és a nagyobb társaságok, reggel meg későn jönne az első busz ahhoz, hogy bent éjszakázzak ha nem jön össze semmi az este folyamán. Na meg ugye egyedül nem sok kedvem van ilyesmihez. Munkahelyen is home office-ra küldtek minket. Szóval a társasági élet és így az ismerkedés lehetősége alapból elég kevés, erre még ugye rájön a covid helyzet.

Nyilván nincs jogom és ha lenne se mondanám azt a lánynak, hogy ne feküdjön le mással, mert én se teszem és ha nekem sz.r, legyen neki is. Egyrészt baromi önzőség lenne, másrészt nem vagyunk együtt, harmadrészt meg olyan lenne mint amikor oviban kitalálunk egy játékot, aztán vesztésre állunk benne és hirtelen megváltoztatjuk a szabályokat. Viszont így, hogy ezt szóba hozta, itt bujkál bennem a fentebb részletezett kisördög. Persze én is belementem ebbe a dologba, tisztában voltam azzal, hogy ez is benne van a pakliban, így ezt a békát le kell nyeljem, de elég nehezen csúszik. Az nem segít, ha szimplán nem számol be nekem ilyesmiről, mert attól még tudom, hogy mi történik.


Köszi ha elolvasod és segítesz. Bár remélem átjön a leírásból, de azért külön kiírom ide is, hogy nem a lányt hibáztatom, nem az önsajnáltatás a célom ezzel a kérdéssel és nem várok olyanokat, hogy "jaj prüntyüm, nem a te hibád, majd jobb lesz" :D


Hogyan lehetnék túl ezen az érzésen, vagy legalább nyomhatnám el annyira, hogy ne kattogjak rajta minden nap legalább pár percet?



2021. dec. 2. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szexuális megcsalás. Ezzel neked van dolgod, so örülök hogy mást nem hibáztatsz ezért.

Miért nem költözöl be a városba? Bérelni egy szobát és nyomhatod.

2021. dec. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Kérdező, teljesen jól látod a dolgot, jó időben akarsz lépni. Amit tenni lehet és érdemes:

1. Ha teheted költözz a 35 km-es városba.

2. A kelendőséged érdekében tegyél lépéseket, hogy jobban nézz ki, azaz:

Módosítsd az öltözködési stílusodat! Ebben segíthet egy stílus tanácsadó, pl. Balla Gabriella (37.000 Ft/2 óra).

Az önértékelésed az átlagosságod ellenére átlag alatti. Ezen pszichológus segíthet.

Gyúrj! Akár teremben, de a net tele van önsúlyos edzésekkel otthonra.

2021. dec. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz, hogy ne így legyen, mozdulnod kéne. ha a költözés nem opció, akkor persze nehezebb.
2021. dec. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Beköltözés egyelőre nem opció. Egyrészt szüleim idősek és most november-decemberben sok a dolog a ház körül, amit én jobban bírok mint ők, plusz ünnepek, másrészt következő félévben folytatódik az egyetem ahol úgyis vagy koliba megyek, vagy az egyetemem városába albérletbe. Gyanítom, hogy amint ez megtörténik már nem fog zavarni a dolog annyira, de hát az február környéke, addig meg kell valami átmeneti megoldás.


A "próbálom kihozni a maxot abból ami van"-ba beleértettem az edzést, öltözködést (megvan a stílusom és ragaszkodok is hozzá), meg szinte mindent ami a külsőm fejlesztésére vonatkozik. :)


Köszi az eddigi válaszokat!

2021. dec. 2. 12:45
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
"de hát az február környéke" Az holnapután. Sok férfi elvan ennyi ideig párkapcsolat vagy szex nélkül. Szerezz be erre az időre egy Fleshlightot!
2021. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, vegyél egy kocsit.
2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!