Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miként hat ki egy nőre, ha...

Miként hat ki egy nőre, ha megjön neki a menstruáció?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Széttépi a plüssnyuszidat ha nem rohansz csokiért a boltba.
2021. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Én a testi tünetektől (fájdalom, fáradékonyság) eltekintve sokkal ingerlékenyebb vagyok, és sokkal kevésbé türelmes. De semmi hangulatingadozás vagy ilyesmi, semmi sírás, meghatottság...
2021. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ezt nem lehet így konkrétan megállapítani, mindenkinél más. Van akinél kb. semmi, mármint fájdalmilag is, van akinél alig fáj/szinte nem is, van akinek meg szörnyű. De akkor lehet, hogy valakinek vannak hangulatingadozásai, valakinek nem. Szóval ez tényleg mindenkinél más, ezt így nem lehet megmondani.
2021. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Dívik azt hinni, hogy ilyenkor hangulatingadozásos csokoládézabálókká válunk, ez azonban jópofa megközelítése a hónap ezen keserves szakának.

Nem minden nőnél ugyanakkora a fájdalom (múlik életmódon, stresszen stb.), de általában medenceszaggató, hullámokban rádtörő gyomorgörcsöket képzelj el ami első-második nap biztos hogy jelen van. Én pl. fizikai munkát nem is tudok ilyenkor végezni, olyan fáradékony vagyok és ha kimegy a fájdalomcsillapító hatása, normálisan sétálni sem tudok.

Mivel a menstruáció a hormonháztartást terheli, a csoki és más édes, szerotoningerjesztó dolog ilyenkor nagyon jól esik.

Az hogy ilyenkor pl. ingerlékenyebbnek tűnik a nő tán nem is csoda, fájdalmak közepette senki emberfia nem tud normálisan működni.

2021. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Én az első 2 napban magzatpózban görnyedek az ágyon, ha nem veszek be időben fájdalomcsillapítót. Olyan erősen görcsöl a hasam, hogy szédülök és hányingerem van a fájdalomtól.


Arról nem is beszélve, hogy ha elmegyek valahova tüsszenteni sem merek egy egészségeset.


Szóval jha, kihat a viselkedésemre, mert ilyenkor ingerlékenyebb és türelmetlenebb vagyok.

2021. júl. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Én tényleg kívánom a csokit olyankor meg el is bőgöm magam minden hülyeségen is. Ezen kívül tompult lesz a gondolkodásom, szédülök, nehezen koncentrálok, elrontok, elfelejtek dolgokat. Plusz a hasfájás.
2021. júl. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 5napig tart, ebből az első kettőn általában meghalok, ilyenkor ha tehetem csak fekszem az ágyon és sorozatozom. A fajdalomtól sírtam is már nem egyszer és összességében csak szenvedek, a gyógyszer sem nagyon szokott segíteni. Nincs semmihez kedvem, pisilni sem kelnék fel, ha tehetném. Általában próbálok aludni végig. 3. naptól kezdve viszont teljesen fájdalommentes, sokszor elfelejtem, hogy megvan egyáltalán. Esetleg annyi, hogy minimálisan nagyobb valószínűséggel tud elkapni a rossz hangulat és kissé megnő a szeretetigényem. De ha épp összességében jó hetem van, akkor teljesen olyan vagyok a 3.naptól mint máskor.
2021. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Az első kettő nap, de gyakran a harmadik napon is erős fájdalmaim vannak. Nekem még "tarkítja" a menstruációs időszakot a hasmenés is. Volt kettő alkalom mikor dolgozni sem tudtam menni a fájdalom, és a hasmenés miatt. Kegyetlen tud lenni. Nekem nincs hangulatingadozásom, egyszerűen türelmetlenebb vagyok a fájdalom miatt.
2021. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Kívánom a csokit, a tejszínhabot, az édeset, mint állat, a második napon viszont meghalok. Hányingerem van a görcsöktől, 2-4x megy a hasam, puffadok, gyakorlatilag a pisilés is fáj, annyira érzékeny ott lenn minden.

Plusz ingerlékenyebb, sírósabb a hangulatom, és utálok elmenni itthonról, mert parázok, hogy átázok.

Sajnos 2. nap a tampon teljesen kilőve, annyira fáj a hasam anélkül is. :(

2021. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Az első kettő (néha harmadik) napomon szenvedek, rettenetesen erős görcseim vannak (és ezt erős fájdalomküszöbbel írom), remegnek a lábaim, és rosszul is vagyok, sajnos a legtöbb fájdalomcsillapító nem is használ ilyenkor. Ha mégis, akkor alszom, és/vagy forró vizes palackkal a hasamon fekszem.

Nekem is tompul a koncentrációképességem és figyelmetlenebb is vagyok az első pár napban. Plusz nyűgös, ingerültebb és türelmetlenebb is.

A 3-4. napra viszont általában teljesen elmúlnak a fent írtak és szinte észre sem veszem, hogy még tart.

2021. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!