Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem ha valami negatív...

Nem szeretem ha valami negatívat megtud rólam akárki, nem szeretném ha látnák, hogy nekem valami fáj, valami rossz dolog történt velem. Miért lehet ez, hogy mindenki elől titkolni szeretném?

Figyelt kérdés

Konkrétan anyámnak nem szeretem bevallani, hogy ha valami nem sikerült ha pl ismerkedek egy sráccal de lekoptatott. Vagy most pl lábalok ki egy betegségből és tudom, hogy milyen rossz indulatúak az emberek nem szeretném senkinek mondani, hogy ez engem mennyire megvisel. A családomból is már mindenkivel kapcsolatban tapasztaltam olyat, hogy xy-on kárán nevettek és nem tudom ezek után senkiből azt kinézni, hogy majd az én káromnak nem fognak örülni. Alapból sem valami összetartó, minta családom van.

Tényleg se rokonnak se ismerősöknek már nem merek és nem is szeretnék semmit mondani amiről tudom, hogy örülnéken neki mert számomra rossz, vagy bosszankodnának rajta mert pont hogy szerencsém lett valamivel.

Ez a rossz érzés belőlem eredhet? Esetleg önbizalomhiány, üldözési mánia? Vagy rossz tapasztalat? Vagy csak tudom, hogy kiből max mit lehet kinézni?

Nem szeretnék titkolózni a saját családom előtt de azt sem szeretném ha kárörvendő lenne bárki is csak mert nekem valami nem jó



2021. febr. 11. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
A velem történt rossz dolgokat én is eltitkolom csak azért, hogy fenntartsam a jó 'hírnevemet'. Nincs ezzel semmi gond. Mégis miért kellene másokkal beszélgetnem erről?
2021. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj azzal annyira, hogy ki mit gondol. Túlságosan is függsz mások véleményétől, valószínűleg magadra is veszel sok mindent, ördögi körforgás.


Vszeg ez az önbizalomhiány miatt van.


Ha valaki rosszindulatú, le kell szarni. Semmi köze nincs olyan szempontból hozzád, hogy bármivel is elrontsa a Te kedved. Az, hogy te valamitől rosszul érzed magad, tőled függ, úgy is dönthetsz, hogy lepergeted magadról ezeket, nem kell vele foglalkozni.

2021. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Pedig alapvetően rendben van a családom.

De már kb. ott tartok, hogy a pozitív dolgokat sem osztom meg senkivel.

2021. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!