Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem tudom...

Miért van az, hogy nem tudom összefoglalni, hogy milyen ember vagyok én?

Figyelt kérdés
Suliban sem ment soha, inkább beadtam üresen a lapot.:)

2015. máj. 18. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem ismered magad, vagy nem vagy őszinte magadhoz. Ahhoz, hogy elemezni tudd magad, ahhoz elmélyülés, befele nézés szükséges.

Ez is egy adalék önmagadhoz, hogy üresen adod be a lapot: kibújsz a feladat alól, a dolog könnyebb végét fogod meg. Mert pl KÜLSŐ jegyeidet biztos le tudnád írni. A GONDOLKODÁS, az ÉRZELMI életed már nehezebb, mert vagy mersz őszinte lenni, vagy leplezed a másokkal, önmagaddal kapcsolatos érzéseidet, gondolataidat. De írhatnál az érzékeléseid pontosságáról, emlékező képességedről, képzeletvilágodról, akaraterődről, aktivitásodról, kreativitásodról. Lehet, csak ne tudod megragadni személyiséged lényegét?

2015. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fura ez az egész.

Egy bunkó paraszt vagyok,akinek semmi nem jó és mégis szeretnek az emberek.:)

Az osztályfőnök engem szeretett a

legjobban, ezt ő vállalta is, pedig a suliban én voltam az egyik legrosszabb gyerek.

Családban/rokonságban is minenki engem szeret a legjobban, kedvecük vagyok.

2015. máj. 18. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez már egy érdekes kiindulási pont.

A problémád egyébként egyáltalán nem különleges, pláne nem a Te korodban. Az emberek próbálják megismerni magukat, de az, hogy te belül mit gondolsz, az csak egy dolog. Ugyanúgy próbálunk következtetéseket levonni a külvilágból is. Gyakran van a kettő között ellentét, ilyenkor úgy érezzük, hogy félreismertek minket. A valóság ennél sokkal bonyolultabb: néha nem merjük magunknak bevallani, hogy nem vagyunk olyanok, mint lenni szeretnénk. Erőltetünk egy szerepet, de nem feltétlenül érezzük jól magunkat benne. Arról nem beszélve, hogy a környezetünk bizony nem mindig tűri, ha olyasminek mutatjuk magunkat, amilyenek nem vagyunk. Ilyen, mikor egy alapvetően gátlásos ember próbál hihetetlen harsány és laza lenni, vagy mikor egy kellő alapokkal, viselkedéskultúrával nem rendelkező ember úriembernek próbálja eladni magát.

Az ember egyénisége amúgy is folyamatosan változik, nem egy statikus valami, és semmiképpen nem határozható meg egyértelműen. Iskolás éveiben az emberek még többnyire nem rendelkeznek kialakult egyéniséggel, még csak keresnek.

Azt írod, bunkó alak vagy, de mégis szeretnek. Talán a bunkóság csak egy máz, amit magadra vettél lázadásból, mert nem akarsz jófiúnak tűnni, vagy mert félsz kimutatni a gyengeségeidet, ezért inkább vagy elutasító és agresszív. Volt egy diákom, aki nem egyszer kiabált velem, tiszteletlen volt, nem tanult, stb. Ugyanakkor meg láttam rajta, hogy van esze, van benne jóérzés és nagyonis érzékeny. Rá a mai napig nemigen haragszom, pedig okozott nehézségeket.

2015. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz:) Biztos van a személyiségedben valami szép, kedves, szeretni való, ami miatt mondhatják, hogy nagy hóhányó, de...Például nagy az igazságérzeted, szépen mosolyogsz, segítőkész vagy...Lehet, hogy leplezed a külvilág előtt negatív érzéseidet a környezeteddel kapcsolatosan, és nem igazi énedet látják.Hát, az egy jó alap, ha szeretnek. Mennyivel rosszabb lenne, ha te tökéletesnek látnád magad, s azt kellene tapasztalnod, hogy ennek ellenére mindenki utál. És ez egy önnevelési alap is, hogy nem élsz vissza mások szeretetével.
2015. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Középsuliban is volt egy tanár,aki meglátott bennem valami "különlegeset"... mondta, hogy ő jó emberismerő és bennem sokat lát.

Pedig nála sem voltam ám egy jó gyerek.;)

Folyton késtem az óráiról, de csak mosolygott és mondta, hogy üljek le, majd jött egy másik srác,de őt már kizavarta...:)

Azt kell mondjam, hogy nem tudom ki vagyok...

2015. máj. 18. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, mert a népszerűség egy paraszthajszálon múlik! Ha eljátszod valamivel a bizalmat, túl messzire mégy, el is veszítheted. A pedagógusok meg amúgy is Makarenkó szerint gondolkodnak: nem azt látják a gyerekben, ami , hanem azt, ami LEHETNE.
2015. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!