Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság egyes nemi szerepek...

Manapság egyes nemi szerepek kezdenek felcserélődni és ezeket kezdik úgymond elfogadottá tenni. Számotokra mennyire elfogadottak ezek a dolgok és szerintetek ezek minek köszönhetőek?

Figyelt kérdés

Például, hogy manapság a nők is kezdeményeznek párkapcsolatban (ami szerintem a férfiak dolga lenne).

(Más példák is jöhetnek ezen kívül.)



2014. aug. 14. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól mert a nő megy oda valakihez, nem feltétlen probléma.

Már a középkorban is volt hogy a nő kezdeményezett, mert a srác nem is sejtette a dolgot.


Szóval értelmetlen ezzel foglalkozni, ez most olyan hogy én megyek oda férfiként valakihez, és azután én fogom a számlákat is fizetni, mert szintén a mi dolgunk

2014. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az egész a fogamzásgátlásnak köszönhető. A 60-as években robbant az egész szexuális forradalom, amikor a nők átvették a testük fölött az uralmat. Innen eredeztethető rengeteg minden. A nemi szerepek megváltozása is.
2014. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a 2-esnek. De annak is köszönhető, hogy a szex lett a legfontosabb. A nők is kiakarják élni magukat. Ha gyerek lesz, akkor viszont anyaként különleges bánásmódot várnak el. A férfi sokszor csak arra kell, hogy vigye haza a pénzt.
2014. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem cserélődtek fel a szerepek, csak hangsúlyosabbak az egyenlő elvárások, és a nők sem háztartásbeli robotgépek már.
2014. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden eddigi válaszadónak igaza van.
2014. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Annyira furcsa ez a dolog számomra. Az én családom vidéki városi származású. Sosem laktak generációk együtt, mindig dolgoztak a férfiak és a nők is, senki sem szült 8 gyereket (már a dédijeim sem a 20-as években!!) Ja, és nem szültek 14 évesen akkor sem, nagyim 26 volt az elsőnél, hiszen a háború éppen közbe szólt, és régen sem találta meg mindenki az igazit egyből (ja és nem, nem mindenki a földdel házasodott...).


Aztán itt meg mindenki arról beszél, hogy régen a nők nem dolgoztak, mindenkinek 1000 kölke volt, a férfiak meg eltartották az egész családot.


Ma nem tudsz eltartani egy családot, mert annyi fogyasztási cikkre van szükség, és nem tudod 450-es egyetemi féléveiket egymagad fizetni, és ez csak egy példa. És, ma már a nők is járnak egyetemre, sőt, többen, mint a férfiak.


De ezt a ma márt még mindig kicsit kétkedve kezelem, mert már anyukámnál is egyértelmű volt, hogy egyetemre megy, pedig az az 50-es években volt...


Az a baj, hogy nem mennek oda hozzád a nők, igaz?:/

2014. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, lány vagyok :D :P, csak kíváncsi voltam a véleményekre a kérdéssel kapcsolatban. :)
2014. aug. 14. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
A nemi szerepek szerintem mindig változnak, az adott társadalmi berendezkedéstől függően. Úgyhogy nincs miért ágálnom, nincs mit elfogadnom vagy elutasítanom. Közvetve tartozik ide, de érdekesség: Nem is olyan régen a fiúk színe a piros és annak mindenféle árnyalata volt (pl. rózsaszín!), a lányoké a kék. Ma meg leszólják a rózsaszín ruhába öltözött fiúkat, a kezdő anyuka meg idegrohamot kap, ha valaki a kislánya részére nem rózsaszín vagy a piros bármelyik árnyalatában pompázó ruháját próbálja ajánlani.
2014. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Aztán itt meg mindenki arról beszél, hogy régen a nők nem dolgoztak, mindenkinek 1000 kölke volt, a férfiak meg eltartották az egész családot. "


Szerintem senki nem beszélt erről. Fura hogy miből veszed ki ezeket.

2014. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A "klasszikus nemi szerepek" is csak önkényesek. Nem értem miért lenne baj ha ezek megváltoznának. Semmilyen értéket, felsőbbrendűséget nem hordoznak magukban.

Remélhetőleg a jövőben a nemi szerepek közötti szakadékok csökkennek. Én hiszem, hogy az utolsó válaszfalat ember és ember között is meg lehet dönteni és nem fog számítani valaki neme, biológiai neme meg főleg nem.

Ez számomra épp olyan dolog, hogy valaki fekete, valaki fehér, a másik meg hetero. Nem számítanak ezek, emberek vagyunk.

2014. aug. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!