Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szoktátok kezelni ezeket...

Hogy szoktátok kezelni ezeket a "terelő" embereket?

Figyelt kérdés
Leginkább mutatós fiatal lányok szoktak lenni, akiket más körülmények között biztos nem utasítanál el, de itt nem biztos hogy mindig célt érnek. Mostanában sokszor van például a Westenden, hogy megszólítják az embert mindenféle szolgáltatásokkal (talán mobil képernyővédő?), vagy kintről hirdetik az üzletet, hogy térjenek be vásárolni. Meg a Váci utcában is szoktak így bizonyos éttermek, vendéglátó helyek. Oké, hogy neki ez a munkája (nem tudom mennyire eredményes vagy mennyire szívesen végzik ezt a feladatot), de azért hadd dönthessem már el hogy milyen szolgáltatást szeretnék igénybe venni. Én ezt a reklámot nem annyira díjazom. És ti mit gondoltok erről?
máj. 18. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarnak. Ha szórólapot oszt, akkor elveszem, bármi is legyen az.

Ha ilyen nyomulós parfümárus vagy ilyesmi, akkor egy határozott “kösz nem!” mindig elég, soha nem futottam még bele olyanokba, akik tovább nyomultak volna, miután elutasítom.

Ahogy te is írtad, ez a munkájuk. Te pedig szabad ember vagy (egyelőre), aki eldönti, h érdekli e a dolog, vagy sem.

máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 L.. István ***** válasza:
100%
Rámosolyogsz, megrázod a fejed, legfeljebb hozzáteszed, hogy kösz nem. Ennyi.
máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Elmegyek mellettük. Sehogy nem kell kezelni. Ha jó kedvemben talál, akkor továbblépkedés közben méltatom arra az egy odavetett szóra, hogy köszönöm. Megalázó pénzkereset.
máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerülöm őket, nincs szemkontaktus, elutasíítom, mert pl.: nyomógombos a telóm, így nem vagyok érintett sok dologban.
máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha időben észreveszem, akkor kikerülöm, ha nem, akkor szó nélkül elmegyek mellettük.
máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy én is inkább kikerülöm őket, ha messziről észreveszem, akkor inkább nem arra tartok
máj. 18. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy jó ideig azt mondtam, hogy "köszönöm, nem érdekel" vagy hasonló, majd arra jutottam, hogy tulajdonképpen ők tipossák meg először a normákat, azzal, hogy az arcomba másznak és kihasználják, hogy jóindulatból figyelmet szentelek nekik, mert naívan azt hiszem, hogy pl útbaigazítást kérnének, de csak bele akarnak húzni egy olyan dologba, ami nekem nem biztos, hogy jó lenne. Szóval amint észlelem, hogy ez a szitu, felveszem a fapofát és elsétálok, bármiféle szó vagy kéztördelés nélkül.

Tulajdonképpen játékelmélet, pozitívan állok mindenkihez, majd a válasznak megfelelően válaszolok én is, ha normát sért, én is normát sértek :)

máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha időben észreveszem őket, én is kikerülöm őket, vagy a helyet, amiről eleve tudom, hogy ott lesznek/lehetnek. Ellenkező esetben vagy előre nézve megyek tovább reakció nélkül, vagy annyit mondok, hogy "köszönöm, de nem", udvariasabb stílusban.
máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!