Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam anyámnak, hogy...

Hogy mondjam anyámnak, hogy friss diplomásként nincs sok értelme rögtön közmunkára jeletkezni?

Figyelt kérdés

Elmondtam neki, hogy 3-5 hónap megyeszékhelyen találni munkát. Felvin is ez van fent a statisztikákban. Anyagilag is kibírnák. Havonta vesznek új konyhai gépek. Kenyérsütő európában, mintha amerikai ételsivatagban élnének.


Ha nincs siker beadom valami boltba, hogy gyűjtsek pénzt a költözéshez. A Budapesti kolira nem volt pénzük, amikor jeletkeztem a szakra. Nemhogy másik város. Ennek köszönhetően reál szakok kiestek a választékból. Informatika lett volna. Apám rá volt állva, hogy most rögtön kell a diploma. Biztos jól jön, de művész vagy a pedagógus között tudsz választani, akkor első félévben lelépnék. Tapasztalatnak elég lett volna.


Mit lehet, ezzel közmunka mániájával csinálni? 8 általánossal elmondta "nagy" élet tapasztalát nekem, de elmúlt a gulyáskommunizmus. Az utcát is feltakarítanák takarító cégek, ha adnak egy jó ajánlatott.


Simán kirakott volna egy érettségivel az utcára, ha apám nem keresne többet nála. Arról sír otthon, hogy nincs ruhája. Fél minimálbéres. Elkénne menni teljesmunkaidőbe. Na ez nem teszik neki, mert nem tud sütiket csinálni otthon több órában.


Most komolyan a munkaügyi központ piaci helyzetben bedőlne, ha ez lenne a munkájuk. Teljesen abszurd elvárások után én menjek közmunkára.



máj. 1. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Az az abszurd elvárás, hogy miután kitaníttatak, szeretnék, ha végre legalább diplomásként nem rajtuk élősködnél?? Fordítva ülsz a lovon, haver.
máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen helyesírással diplomád van? Kb értelmetlen amit írsz lehagyod a szavak végét sok helyen.


Undorító hogy te akarod beosztani a szüleid pénzét, de fel vagy háborodva ha ők mondják meg te mit csinálj.

máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Reál diplomával megcsinálom még a nehéz fizikai munkákat is. Válogatás, álmodozás,kényeskedésből nem lesz zseton.
máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Édes kis csillagom, ezzel hozzáállással és stílussal nagyot fogsz te még koppanni.
máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ök nem hagynak döntéshozni, akkor mit gondoltak. Megfogom a statisztikákat, aztán értenek belőle vagy nem. Bolti eladónak elmenni nagy válogatás lehet. Átmeneti munkáról van szó.


Sokat nem lovagolnék a helyesírásomon. Középiskolában és általános ban, ha költenek gyógypedagógus magántanár nem itt tartanék vele. Igy lett beosztva.

máj. 1. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te is az az életképtelen generáció vagy aki minden sikertelenségéért a szüleit okolja?


Én is disz-es vagyok, nem fizetek magántanárt, de tádáám..gyakoroltam, rengeteget magamtól, és fejlődtem. Nem tökéletesre, de simán érthető amit írok.


Gondolom a diplomád is valami humán amivel kb lehetetlen elhelyezkedni csak jól mutat a polcon.


És anyád fizetésén lovagolsz? Tényleg? Nos, te mennyit is keresel? Jaa hogy semmit? Gondolom ha dolgoznál is a mamahotelben akarnál élni.

máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem annyiból ált a fejlesztés, hogy adtak egy papírt olvast el aztán mehettem el. Voltak kérdések, válaszol írásban beszédben. Felsőtagozattal kezdeve ezt ment. Ez most látva inkább magántanár kellett volna. Heti 3 óra volt.


Életképtelen generáció? Most, akkor nem rámutatott egy pár statisztikára, akkor életképtelen vagyok egy valamennyire iparosod gazdaságban? Nem lehet úgy élni mint a 40 éve, amikor anyámat kirakták az utcára. Érthető mit akar csinálni.


Elhiheted, ezért a humán diplomáért nem mentem volna tanulni, ha érettségikor engednek elmenni dolgozni bármi betanított munkát. Cserébe had rakjam fére. Ha húgom meg tehete egy év múlva, akkor mivel vagyok különb? Ennyit a mamahotel kedvezményről.


Anyám lovagolt rajtam. Biztos baleset voltam, ezért nem kedvel. Nem most kezdem.

máj. 1. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező érettségikor 18 éves voltál ergo felnőtt. Elköltözhettél volna és mehettél volna betanított munkára. Mert kb most is az lesz a vége
máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyilván baráti kapcsolataim nem volt egy közös albérletre, mert az osztály nagyrésze továbbtanult. Azt se tudtam mi volt a nevük. Meg a covidnak nem volt vége.


Apámnak morális szintje annyi, hogy "valamit elkezdtél fejezte be". Anyám kirakna.

Szélsőségek között senki se értette meg fogható tényeket, amiket mutattam.


Ezeket az életképtele generáció, mamahotel, édes csilagommal, élősködés, válogatás, álmodozás, kényeskedés. Úgy beszéltek, mintha szakmunkás gettóból jöttetek volna ki tegnap. Mintha nem onnan jönnék, hogy megmondjam se mennyire se volt konstruktív ez a leuraló elszólások. Máshol vezesétek le az agresszív kisebbségi kompluxokat.

máj. 1. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!