Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted manapság kik pontosa...

Szerinted manapság kik pontosan a felsőosztály, a középosztály és az alsóosztály?

Figyelt kérdés

ápr. 10. 14:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Igen.
ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

#5 saccperkábé a dupláját keresem az 500-nak, de se luxuskocsim ( 23- éves alfa,9 éves fabia), se luxuslakásom ( parasztház egy kisvárosban ) nincs, a luxusút pedig évi 1 hét szlovén vagy olasz kemping, bérelt lakókocsival.

Azt mondanám, talán a középosztályt kapirgálom, de a felső, valahol teljesen máshol kezdődik.

ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Akkor az ember 60-as éveiben amikor már összelakáshitelezett meg örökölt akkor lesz anyagilag menő?
ápr. 11. 23:58
 24/28 anonim ***** válasza:

#22

Jaj, de "szerény" itt valaki a nettó egy milliós fizetésével..hogy ő bizony nem él luxus életet, két európai útra megy csak el, meg van két régi "tragacsa"...hogy oda ne rohanjak, meg ő a középkategóriába tartozik...persze..persze hagyjuk már.

A középosztály nem keres havi nettó 1 milliót.


Ahhoz képest, hogy csak én állítottam fel csoportokat, ami SZERINTEM van így, ahogy képest azt veszitek szentírásnak és engem hurrogtok le, hogy dehát ez nem is úgy vagy .. tipikus alsó kategóriás magyarok vagytok. Ahelyett, hogy saját véleményeteket írnátok le a kérdésre válaszolva engem és a saját, egyéni véleményemet savazzátok. De ti meg lusták vagytok leírni kategorizálva, hogy ti hogyan gondoljátok.


Drága #22-es, én meg megjártam tavaly Dominikát a párommal úgy, hogy nem keresünk havi nettó 1 milliót fejenként, de még 500 ezret se. Előtte való évben Horvátországban voltunk kétszer. Igaz, nincs is két autónk, még egy se, nem kertesházban lakunk, hanem egy hitelmentes panellakásban.


A gazdagoknál is vannak olyanok, akik kuporgatnak, fogukhoz verik a garast..lehet, hogy pont te is ilyen vagy. Ne aggódj, sok gazdag ilyen, mint te. Plusz azt is meg lehet említeni, hogy nincs ugényed az ilyenekre. Nem baj, nem vagyunk egyformák. De azért eléggé vicces a nettó 1 milliós fizetést úgy beállítani, mintha minden 2 ember annyit keresne itthon Magyarországon.

ápr. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#24 no jó jöjjön a saját véleményem a felsőosutályról.

-Nem fizikai munkát végez mint szerénységem, aki kamionsofőr, heti 70-80-90 órányi munkaidővel

-Bevételben, valahova 3-5m közé tenném a belépőszintet

- az én " flottám" fentebb kifelejtettem, hogy van egy robogóm is, ér összesen vagy 3milliót, valóban, nincs igényem drágábbra, de ezek legalább hitelmentesek. A felső osztályban lehet a robogó ér ennyit,plusz mellé az újszerű középkat. autó

-kecó: erről spec tök pontos számot tudok mondani neked, a biztosító szerint ,az épület ingóságok nélkül, 38 millát ér. Ez ugyebár egy jobb helyen lévő pesti garzon/ kisebb panellakás ára. Felsőbb körökben az udvaron a térkő kerül ennyibe ;)

-utazások: az enyém saccperkábé annyi mint ha, a balatonra mentem volna,de felsőosztályosnak jó példa a főnököm. Csak az idei évét mondom és csak azt amiről tudok, 1hét olasz alpok csúszkálás, és mivel nagyon átfagytak 2 hét florida.... És még csak április van :D


Az pedig , hogy ki mennyit keres... Itt nálunk északnyugaton ha hiszed ha nem,sokkal többeknek meg van ennyi mint nekem, vagy akár jóval több is.

ápr. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Budapesten és Győr-Sopronban azért sokkal gyakoribbak a magas fizetések, mint a többi megyében, főleg nagyvárosokban. Akkor a sávotok szerint Budapesten, Győrben és Sopronban él a legtöbb felsőosztálybeli és középosztálybeli, a többi megyében meg szinte csak alsóosztálybeliek élnek?
ápr. 12. 10:36
 27/28 A kérdező kommentje:
A numbeo.com szerint Budapesten az árak még magasabbak mint amivel magasabb az átlag bér, mint például Debrecenben, vagy Pécsett. Hiába keresel többet, a költség mégtöbb, így gyakorlatilag szegényedsz és csúszol le magasabb keresettel és kevesebbet tudsz félretenni.
ápr. 12. 10:38
 28/28 A kérdező kommentje:
Ez olyan mintha Londonban együttlaknál hat migrivel jól keresve de egálra kijőve, míg kisebb bérrel kisvárosban egyedül lakva csomót tudnál költeni a lakáson kívül másra. Nem csak a bér számít, hisz lehet magasabb bérrel jobban nyomorogni.
ápr. 12. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!