Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Brutálisan buta szülők miatt...

Brutálisan buta szülők miatt nekem esélytelen egy nehéz egyetem? (akármilyen orvosi, jogi, mérnöki)

Figyelt kérdés

Nálunk nem volt szokás tanulni, sosem mondták. Ha segítséget kértem általános iskolai feladatokban, abban sem tudtak segíteni.

Ezekre a "problémákra" most jöttem rá gimis koromra. Lassan érettségizni fogok és nem tudok tanulni, ugyanis sosem csináltam.

Nem tudok alatt azt értem hogy ideges, feszült leszek tanulás közben. Lehet hogy csak én is ennyire buta vagyok mint ők? Vagy más probléma?


2022. jún. 17. 13:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Lelki és szokásrendszerbeli probléma.
2022. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Lelki?
2022. jún. 17. 13:06
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Helyi gimibe jársz?
2022. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez inkább motivációs kérdés és rajtad múlik, nem a szüleiden.



Volt 12 éved nekifeküdni.

2022. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a tesóm skizofrén, alig tudtam mellette tanulni. :/


Nehéz volt, embert próbáló feladat, de nem lehetetlen...


Hajrá! Ne add fel! :)

2022. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Ne akard a szülőkre kenni a saját hibáidat. Akarni kell, és megoldást találni a gondra, nem pedig kifogásokat keresni.


Van millió és egy tanulási forma, próbálj ki egy párat.

2022. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom, a külön órák offosak, mert így a pénz sem vet fel titeket.

A neten egyébként már tök jó ingyenes videók vannak fent egy csomó tárgyhoz, illetve tanulástechnikai módszereket is kereshetsz a neten.

Tanulni szerintem senkit se a szülei tanítottak meg (nekem hiába vannak tanult szüleim, nem tanítottak tanulni). Koncentráció és motiváció kérdése ez nagy részt.

Ha nyitott vagy rá, akkor akár osztálytársakkal is össze lehet állni és közösen készülni.

2022. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tanulási problémák megoldhatók, nem kifogást akarok keresni. De ha egyszerűen ilyen "alapokat" kaptam, akkor lehet felesleges erőltetni.
2022. jún. 17. 13:24
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

8: már eleve meg sem akarod próbálni? Ez a baj!

Nincs olyan hogy felesleges...

2022. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha így fogod fel, biztos.


Az én szüleim kétkezi munkások. Nem mondanám őket butának, de a szakmájukhoz és a gyakorlatias, "látható" dolgokhoz értenek, a számokhoz, magas szintű elmélethez és absztrakciót igénylő feladatokhoz nem igazán. Apám sosem volt velem, sosem ült le velem tanulni, csak akkor jött mellet verni, mikor le kellett aratni a babérokat, hogy az ő lánya vagyok. Anyukám eleinte próbált segíteni, ovis - alsós koromban, de általában sokat dolgoztam azon, hogy ott legyek eredményben, mint a többiek. És le is nézték a családomat, mert kilógtunk az értelmiségi szülők közül... Még az osztályfőnököm is gúnyolódott anyám írásán. Borzalmas volt, nem anyukám miatt, hanem mert felnőtt fejjel látom, milyen fostalicska emberek hitték magukat többnek a hulladék papírjuk miatt, miközben a kölküket nem bírták tiszteletre nevelni vagy épp nem bírtak leadni tisztességesen egy anyagot.


Na mindegy, én magam tanultam meg jegyzetelni és tanulni, elég messzire jutottam vele, biológusnak, majd mérnöknek tanultam.


Fejezd be a másokra mutogatást, lett volna ezer és egy esélyed felzárkózni.

2022. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!