Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A családodnak mennyire van...

A családodnak mennyire van gondja az online ügyintézéssel? Mi a problémájuk vele?

Figyelt kérdés

Bevallom, az egyik előző kérdés ihletett, ahol a kérdező szülei az ügyintézés online voltát kérdőjelezték meg, mintha az nem is lenne rendes ügyintézés, csakis a személyes.


Nekem ez kicsit fura is meg nem is, mert nálunk nincs ilyen gond. Például ott van a 74 éves mamám: amióta a papa nincs velünk, átvettük minden ügyének intézését, mindent online intézünk el (pl. csekkek díjneten regisztrálva, biztosítási ügyintés az online felületen stb.). És nem kérdőjelezi meg, csak néha rákérdez, hogy minden dolga rendben van-e. De van olyan rokon is, aki az emailezést elfogadja mint ügyintézés, de a csekket postán kell megkapja és befizetnie, mert az csak úgy van rendesen befizetve. Nálatok vannak ilyenek vagy ismertek ilyet?


Kíváncsi vagyok milyen problémák/ellenérzések merülnek fel az online ügyintézéssel kapcsolatban.



2022. jan. 7. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
a szuleim nagyon az online fizetes ellen vannak, illetve altalaban a kartyahasznalat ellen, mert szerintuk igy jobban lekovetkheto, hogy ki mire kolt. (ami igaz, de egy 3000-10 000 ftos atutalas senkit nem fog erdekelni). ha nagyon muszaj, akkor utalnak online, de ahol lehet mindenhol keszpenzt hasznalnak.
2022. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

A legjobb dolog. Lenne, ha több hivatalos ügyet is lehetne intézni így.

A kormányhivatal nem lenne ilyen zsúfolt és nem kellene ennyi dolgozót eltartani állami szinten.

2022. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Mindent online intezunk, nem is tudom,hogy mikor mentem be szemeleyesen barhova is. A bevasarlas is online van lerendelve. Neha beszaladok a boltba ha valami epp nagyon kell,de havi 1-2x maximum.
2022. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy az idős korhoz köthető csak, nekem pl. van olyan 40-es ismerősöm, aki szintén úgy gondolja, hogy csak a postán befizetett csekk van biztosan befizetve, és azokat ő igenis szereti azokat őrizgetni.
2022. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire nincs vele gondja a családomnak. 70+-os nagymamám sem csekkezik vagy ezer éve.
2022. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Lehet,hogy valakinek ez egy kulon program hogy elmegy a postara, emberek kozott van, kimozdul otthonrol.
2022. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

12 éve van netbankom, azóta nem csekkezek. Ügyintézésnél a telefonost részesítem előnyben, mert arról hangfelvétel készül (volt már rá szükség és nekem lett igazam) Az email sem rossz, de mostanában 2x is azt tapasztaltam, 2 különböző nagynevű cégnél, hogy nem is válaszolnak és ha igen, az is több nap, vagy hetek.

(73 éves férfi vagyok)

2022. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Én intézek mindent nekik. Szüleim nem akarják valamiért. Nem értem egyébként, mert annyira nem idősek, aktívak, dolgoznak, és a munkahelyükön sokkal bonyolultabb rendszereket használnak, mint egy átlag online ügyintézés, vagy egy online regisztráció.
2022. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

A nem online ügyintézés esetén a "megszokás" játszik fő szerepet, a "tudom hogy a kezemben van a csekk és ha befizettem akkor tényleg be van fizetbe", illetve lehet hogy az új technikai nehézségektől való félelem is.

Valakit egyszer nem lehetett meggyőzni arról, hogy számlára kérje utalni a nyugdíjat, mert "a postás úgyis előbb kézbesíti minthogy a számlára utalnák" stb...

2022. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
A szüleim nekem sem bírják megszokni. Én igyekszem, de néha nekem is sok az egész. Olyan undorító némelyik felület, hogy nem csodálom, hogy ezen nem igazodnak el
2022. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!