Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet egy embernek több...

Lehet egy embernek több "legjobb barátja"?

Figyelt kérdés

A "legjobb barát" kifejezést azért idézőjelezem, mert szerintem a barátság pont abban különbözik a szerelemtől, hogy nem kizárólagos.

Viszont most elbizonytalanodtam, mert van egy nagyon közeli barátom, illetve lett egy másik is és mind a kettőjük nagyon jó barátom. Tipikusan olyanok mindketten akikkel lehet poénkodni, de komoly dolgokról is beszélni, tervezni és tényleg bármit megosztani velük. És emiatt nagyon szerencsésnek érzem magam.

Szóval ez így király, de nem fogja a két barátság valahogy fedni egymást? Jó lenne erről valami külső tapasztalatot hallani.


18/F



2017. dec. 27. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Az első bekezdésben le is írtad miért
2017. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három legjobb barátom van. Az egyik a párom, a másik két fiú. Jó, persze a párom élvez olyan előnyöket amiket a másik kettő nem. :D Sőt, a páromnak is ők a legjobb barátai. Szóval röviden és tömören: igen, lehetséges.
2017. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Nekem kettő van, az egyik fiú a másik lány. Ők nem igazán ismerik egymást. Mindkettőjük annyira fontos számomra, hogy el sem tudnám képzelni nélkülük az életem. Az elején furcsa volt, én is elgondolkodtam ezen, de aztán rájöttem, hogy simán lehet 2 legjobb barát. Vagy akár több.
2017. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2017. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Clay Morrow ***** válasza:
Lehet. Egy időben nekem három is volt. Azóta redukálódott 2-re. Két fiútestvér a legjobb barátom, ők is tisztában vannak vele.
2017. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezt jó olvasni.:)
2017. dec. 27. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
A barátság nem kizárólagos, ez igaz, lehet több barátod is. Ennek ellenére, "legjobb barát", szerintem csak egy van. Ettől ő a "legjobb".
2017. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Tanultál a nyelvtani fokozásról? Jó>jobb>legjobb. A jóból lehet sok, a jobból lehet több, de a legjobb mindig egyedül van.
2018. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ridamov ***** válasza:

Nekem pl van egy fiú bestem ő a legjobb barátom, meg van egy lány. úgy tényleg velük mindig elvagyok stb. Bár a sráccal többet lógok, mert szokott nálam éjszakázni és mindig bealszik film közben XD. Öcsémnek tekintem tekintem.

13L

2018. márc. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!