Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy télen...

Miért van az, hogy télen ugyanaz az időpont későbbnek számít, mint nyáron?

Figyelt kérdés

Szombaton át akartam menni a barátnőmhöz, de azt mondta, hogy nem mehetek, mert az anyja nem szeretné, hogy átmenjek már "ilyen későn". Ez fél 7-kor volt. Nyáron pl. ha úgy van simán átmehetek még 8 körül is, nem zavar senkit. Attól még mert korán sötét van, nem lesz korábban este szerintem. Meg múltkor mikor elmentünk ugyanezzel a barátnőmmel moziba, akkor a 6 órás vetítésre mentünk, és tőlem is kérdezte anya, hogy miért ilyen későn megyünk? Pedig nyáron volt, hogy a 8-as kezdésre mentünk, akkor nem volt semmi baj ezzel. Még egy példát mondok: mikor vendégségben vagyunk rokonoknál, akkor télen már 6-7 körül hazaindulunk, nyáron pedig van hogy ott vagyunk este 10-ig is.

Szóval miért van ez, hogy ugyanaz az idő ami nyáron még korán télen már késő??? Nem hiszem, hogy télen korábban mennének az emberek aludni, legalábbis én nem ezt tapasztalom.



2016. nov. 28. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Mindennek a sötétség az oka. Valami miatt sok ember fél a sötéttől, rossz történésekhez társítják, vagy csak egyszerűen nem szeretik.

Pedig a sötét jó, szeressük!

2016. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!